Repro k zesilovači Marantz

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
zetkapb
Kontaktovat uživatele:

Repro k zesilovači Marantz

Příspěvek od zetkapb »

Zdravím
Rád bych si pořídil zesilovač Marantz (PM 50 (70W/8ohmu, nebo PM 62 (70W/8ohmu)), ale vůbec nevím jaké k tomu bedny. Mám malý poslechový prostor, takže jsem si myslel malé sloupy, nebo regály. Nemá prosím někdo zkušenosti co zapojit k Marantzu, aby to spolu kamošilo.Díky zetka

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro k zesilovači Marantz

Příspěvek od marvinnrv »

Jak velká je poslechovka? Kolik do repro chceš investovat?

Pokud máš místnost menší než 15m2, tak si bohatě vystačíš s regálama. Dobré regálovky s přehledem přehrají špatné sloupy. Krom toho některé 2p sloupové soustavy jsou stejně jen takové regálovky s integrovanym stojanem, protože ne zřídka u nich bývá skoro polovina ozvučnice hluchý prostor.

Sice v tomto případě člověk nepotřebuje stojany, nebo regál, komodu atd. na to aby umístil malé regály, na druhou stranu tyto sloupy jsou nižší konstrukce, takže se pak stává že výškáč máš v úrovni hrudníku.
Naposledy upravil(a) marvinnrv dne 30 lis 2018 13:32, celkem upraveno 1 x.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

K marantzu 6006 mam dali zensor 3,kompaktibilita a zvukove spojeni vice nez fajn,nebudes muset hledat zadne neduhy,jen poslouchat. Mimochodem jsi si spletl vlakno,zde se resi akustika,nech se prehodit do zesilovačů,nebo reprosoustav.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

K Marantzu dobře sednou již zmíněné Dali, pak jsem slyšel i s kombinací B&W DM602 S2, quadral Argentum 520 nebo Klipsch ...

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Ja mel delsi dobu i k marantzum velmi doporucovane wharfedale 10.1,nicmene po case mi jejich jakasi objemova nafouklost v prednesu a zastrenost ala "deka",zacala velmi vadit. Nizke kmitocty byly jaksi dominantni,stredy potlacene a vysky vlastne nic moc,zkratka cele do temna.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

K Marantzům též dobře pasují i regálovky od Xavianu, k nižším modelům třeba Bon Bonus, nebo Joy.
Někdo zde nabízí XN125, to by jsi měl zvuk paradnický.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Nenapsal jsi rozpočet.Pokud bys chtěl něco levnějšího,tak k Marantzu se hodí i výborné regálovky Q Acoustics 3020i.
V té ceně jedny z nej.Co jsem je porovnával,tak se vyrovnali i dvojnásobně dražším..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Co jsem mel moznost slyset Marantzy, tak maji (pri prisnem hodnoceni) nafouklejsi trochu hucive basy a ostrejsi vyssi stredy a vysky. Takze bych se taky klonil ke zminenym Xavianum, pripadne Dali.

zetkapb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zetkapb »

Díky moc za názory a ještě by mě zajímalo, jak je to s tou citlivostí u reprobeden. Některé mají 89dB, některé 93dB, jaký to má vliv. Díky Zetka

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

S každými 6dB rozdílu ti při stejném výkonu zesilovače budou hrát bedny dvakrát hlasitěji.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Čím citlivější repro, tím méně do nich třeba posílat výkonu ze zesilovače. Takže jednoduše řečeno 93dB repro bude při 1W příkonu ze zesiovače hrát hlasitěji než repro s citlivostí 89dB. Je třeba dát ale pozor,v jaké souvislosti výrobce danou citlivost uvídí. Zda při 1W/1m nebo při 2.83V.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Ja som zvyknuty na vyber bedni [alebo ked chcem niekomu poradit] ist z opacneho konca.
Co najpodrobnejsie mat definovanu miestnost a umiestnenie, posluchovu vzdialenost, atd.
Aj tie Xaviany aj Dali, co su tie peniaze dobre bedne, budu hrat uplne inac polozene na skrinke vedla TV vo vyske 40 cm a uplne inac, ked ich budes mat na stojane vo vyske 60 cm v priestore napr 1m od najblizsje steny.

Takisto posluchova miestnost, ci pocuvas na sirku, na dlzku, symetria/asymetria atd, ak vsetko toto vies tak sa ti vyber vhodneho repro vyrazne zuzi.

Mna ucili, ze sa vybera repro podla miestnosti, zosilovac k repro a zdroj zvuku co najlepsi.
Ked som sa tym neriadil, tak som sa dost popalil. ;-)

Odpovědět