Audio Research Phono 5

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Audio Research Phono 5

Příspěvek od Renown »

Obrázek

Co na to říkáte ? Díky kurzu dolaru je to nyní relativně "levné" phono. Tady je popis ze stránek výrobce http://www.audioresearch.com/PH5.html
Už je na cestě :D

boxer

Re: Audio Research Phono 5

Příspěvek od boxer »

nyní relativně "levné" phono

Vypadá víc než dobře.Dej vědět jak hraje.

Čo také si představiť po slovom "relativně levné"?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

V USA cca 2.000 dolars?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Tak je doma !
Nádherná krabice s nápisem Made in U.S.A. *2thumbsup*
Perfektně zabaleno, nádherný manuál.
Než se to zapojí, tak se musí nainstalovat elektronky. Je k tomu dodaný šroubovák, kterým musíte odšroubovat 14 šroubků, otevřít to, nainstalovat elektronky a zase 14 šroubů zpátky :-) Všechno krásně pasuje, šrubky tam padají samy. Mechanické zpracování je moc pěkné. Už po vybalení mám z toho pozitivní dojem. To pak přispívá k těm psychoakustickým halucinacím, když pak lidé popisují zvuk svých nových, drahých komponentů. :D

Zítra se pokusím napsat jak to hraje :-)

Obrázek

Nějaké recenze a fotky :
http://www.soundstage.com/vinyl/vinyl200512.htm
http://www.hififorum.nu/artiklar/AudioresearchPH5/1.htm

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Efičáku ty poeto.O počtu elektronek to asi určitě nebude!A některé u TP-305 jsou ve zdroji.Ty nepočítej!Vždy jde o celkový přístup.Schéma,zdroj,rušení a pak i drobné nuance-kabely,vibrace.A to mám TP-305ku doma.Ovšem tuším ,že tento AR bude trochu někde jinde.Chce to testík.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

AR vypadá velice pěkně *thumbs up*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Asi tento phono zesilovač bude chtít vybrat přenosku, s kterou si budou vzájemně rozumět.
Minimální zatěžovací impedance je jen 100 ohmů. Např. má přenoska Dynavector XX2 mk II
má výstupní impedanci 30 ohmů. Zkoušel jsem na mém phono zesilovači nastavovat i jiné hodnoty, než doporučované a byl slyšet rozdíl. Mírné zatlumení, když jsem nastavil 100 ohmů na vstupu.
I zesílení je nižší - 57,5 dB.
Zřejmě si bude rozumět lépe s přenoskami MC s vyšším výstupním napětím než s nízkovýstupními
přenoskami.
To není kritika tohoto phona. Je určitě výborný... Jen to jsou letmé postřehy.
Je to tak nebo se pletu?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Tomu nižšímu zesílení by určitě pomohlo nějaký kvalitní step up trafo...

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Po prvním poslechu - velmi příjemný. Hrál jsem s Ortofon Rondo Bronze (doporučená zatěžévací impenadnce dle výrobce 10 - 200 ohmů). Nastavil jsem tedy 100 ohmů.

Především bych vyzdvihnul rozlišení a prostor. To se musí slyšet, slova jsou zbytečná :-) Už se dostavují ty psychoakustické halucinace.
Musí to přece hrát lépe než jiné krámy co jsem slyšel, když je to : americké, velké, slavné, drahé, těžké, hezké, vychvalované, moje.

Nejvíce jsem si vychutnal Dádu Patrasovou - Pasu, pasu písničky. To mám naposlouchané snad nejvíce ze všeho. Mé děti to vyžadovali jednou denně po dobu deseti let. A přesto ta sestava z toho vydoluje nečekané detaily a nuance. Dáda FOREVER !!!

Obrázek

Mimochodem nádherná ženská ! Kam se hrabe nějaké HiFi

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Nejvíce jsem si vychutnal Dádu Patrasovou - Pasu, pasu písničky
Možná, že z pozadí (ne Dády) nahrávky lze vypozorovat pastviny v blízkosti Pusteven, na kterých místní ovčáci, možná že i čtveráci, hlídají konzumující místní ovečky travnatý porost....
Každopádně vypadá lákavě… *thumbs up*

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Audio Research je pro mě srdeční záležitost. Vzhed mě naprosto odrovnal už když jsem ho poprvé pozoroval na fotce v nějakém z českých hifi časopisů. Když bych na to měl kačky (myslím na tuhle ligu obecně), umím si od nich představit sestavu. Těším se, že jednou budu mít někde možnost jejich stroje poslechnout. Zatím se tak nestalo, ale šťastným majitelům přeju příjemný poslech.
Dádu nemůžu ani vystát, zřejmě právě kvůli jejímu dětskému angažmá. Nejde jen o vystupování s Jůlií, strašně mě štvala jako Xénie. Jako skinhead byla ale milá, to byl dost legrační moment Návštěvníků.
Dechovku nemusím kvůli textům. Občas na Praze zůstane hrát rádio přes dechovkovou hitparádu. Výjimečně někdo udělá i text, který nespoléhá výhradně na klišé a i v tomto žánru existují světlé výjimky, které jsou k sežrání. A pánové, odpovězte mi, jestli jsou ty kapely z profesionálních hudebníků. Jestli ne, tak klobouk dolů, protože jim ta můzika většinou neskutečně šlape! Snad je to jiným způsobem práce s dynamikou, ale ty pitomé sóla v polkách, to člověku často spadne čelist. A k hudebnímu rozhledu by myslím, alespoň u nás, mělo patřit i tohle.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Elektronkové phono předzesilovače pro nemohou přímo zpracovávat signál z nízkoúrovňových MC přenosek. Důvodů je několik, především však mikrofoničnost a potřebný odstup signálu od rušivých napětí. Není v běžných technických možnostech zpracovávat elektronkami signál o úrovni nižší než 1mV. Nejmenší napětí pro NF účely se dalo zpracovat pentodou EF86 resp. EF806.

Proto se u špičkových phono předzesilovačů používá step up trafo, které zvyšuje napětí z přenosky většinou deseti nebo dvacetinásobně. Tedy z cca 0,3mV na 3 nebo 6 mV. To už je napětí, které se dá elektronkami zesílit poměrně snadno. Je zjevné, že kvalita provedení step up trafa má naprosto zásadní dopad na kvalitu takového phono-předzesilovače. Je více výrobců traf například Jensen, Sowther, Lundahl nebo Tango. Tango je astronomicky drahá japonská legenda, ale Ti co jí slyšeli nedají na ni dopustit.

Jiná cesta, jak udělat elektronkový phono předzesilovač, je předřadit první elektronce jeden (nebo více) stupeň s FET tranzistorem. Ten signál zesílí na srovnatelnou úroveň jako step up trafo. Elektronka je potom v zapojení se společnou mřížkou a zesílení celého toho stupně FET 2SK170 a trioda ECC83 je dostatečné. Tohle řešení je podstatně levnější a nemělo by být z technického hlediska horší. Konzervativní zákazníci a těmi gramofonoví příznivci jistě jsou však budou, asi i částečně z nostalgie, více fandit step up trafům

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Jo jo.Renown má pravdu.A poslední věta mi zrovna přišla na jazyk.Žádné tranzistory u gramo!Fuj fuj.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

eficak píše: A tak mám slíbený AR P5 domů, abych uslyšel a rozhodl se.
Kurs koruny je nejpříznivější v historii. AR je festovně udělaný a velmi, velmi kvalitní.
Černá mu sluší.
Černá mu sluší, protože sedí k černému Densenovskému zesilovači :)

Kurz koruny je nejpříznivější v historii nejen k USD (za které se dá koupit phono AR), ale i k EUR (za které se dá koupit phono Densen) ;)
Ale Thomasi Sillensenovi nic práskat nebudu, byl jsi pod vlivem Renownovy (dle Galušky)"ohnivéj vody" a doma to třeba vyhodnotíš jinak...

Žerty stranou: AR (pořádný macek s vyzáží pomalu koncáku) je vzhledem ke svému výkonu za ty peníze doslova zadarmo.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

zajímavé je, že i flagship phono od Audio Research PH-7 za cenu přes 5000 Euro používá totéž, tedy kombinaci JFET + trioda. Nepoužívá step up trafo :o

Odpovědět