Dynavector P-75 mkII / phono předzesilovač

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Rowing
Kontaktovat uživatele:

Dynavector P-75 mkII / phono předzesilovač

Příspěvek od Rowing »

Dynavector P-75 mkII

Obrázek

Obrázek

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynavector P-75 mkII / phono předzesilovač

Příspěvek od Rowing »

Zatím ho používám jen v MM módu s Ortofon OM 30. Ale na chválený MC Phono Enhanced mód určitě dojde.
Zatím jsem jej slyšel společně s přenoskou Dynavector XX-2 a byla to paráda.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Tento Dynavector by som rad vyskusal, skoda, ze byvas tak daleko....

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Do Prahy jezdívám často a není problém ho vzít, je to přeci jen malá krabička. Určitě se domluvíme jak budeš mít Kuzmu připraveného. Rád by jsem ho viděl ;)

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

To by bolo skvele, tak mi daj trosku casu (sam sebe davam 1.6.2008) na sprovoznenie posluchovky....

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Potvrzuji. Skvělý phono zesilovač. Měl jsem ho také doma. Ale prodal jsem ho protože jsem si koupil Trichord Diablo.
Ten je o něco lepší ale také stojí o dost víc...

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Jen pro upřesnění ze stránek Dynavectoru co se ve verzi Mk-II vylepšilo proti Mk-I:

# Improved Phono Enhancer circuit, provides better matching to a wider range of cartridges.
# More gain and loading settings to provide better volume matching with different cartridges.
# Improved, higher performance gain stage.
# Even lower noise, lower distortion.
# Even better RIAA curve matching.
# Easier layout of jumpers -- both channels now identical.
# Improved internal power supply.
# Almost fully surface mount construction.
# Fully RoHS compliant.
# Improved 2-colour chassis with smooth gloss finish.
# Updated owner's manual with more detail.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Kde jsi ho koupil a za kolik? Je zdroj součástí dodávky, nebo se musí přikoupit?
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Já svůj Dynavector P-75 Mk-II kupoval přes eBay, ale nový z Austrálie z jednoho studia - Magenta Audio:
detaily prodejce magenta_audio
Platilo se v Australských dolarech a balíček kupodivu dorazil z naší celnice s razítkem: BEZ CLA
takže pohodička, nějakou přirážku jsem čekal.
Zdroj u toho phona standardně přibalen není, píší to i na stránkách Dynavectoru:
Dynavector píše:The P-75 mkII also has an advanced power supply that operates from a conventional 12V AC to DC adaptor. This adaptor has absolutely no bearing on the sound quality.

The P-75 mkII power supply runs at over 1/4MHz. It takes the low grade single voltage DC supply from the ac adapter and converts it to the dual high voltages required for true professional quality audio reproduction. The operating frequency is over 12 times higher than the top of the audio band and it incorporates super low noise wideband regulators in its output stage to give ultra low noise supply rails. The internal P-75 mkII power supply is totally self contained and stores many times the maximum possible energy requirements for the phono amplifiers. This means that the quality or size of the external ac adaptor is irrelevant. Increasing the capacity of the external supply will make no difference to the quality of the sound.
Jediná podmínka je, že zdroj musí být schopen poskytnout při 12V proud 500mA. Prodejce mi společně s phonem poslal i nějaký zdroj, ale ani jsem ho nevybalil a mám ho ve skříni. Je to nějaký čínský nestabilizovaný šmejd navíc s podivnou zástrčkou do zdi (asi Australskou ;) ). Koupil jsem si vlastní, stabilizovaný bez koncovky a správnou koncovku napájel. Klasický napájecí konektor pro malá napětí, vnitřní průměr 2,1 mm a vnější průměr 5,5 mm. Jen se musí dát pozor - na vnitřek se musí přivést mínus a na vnějšek plus. U nás je to běžné obráceně.

Zdroj:
Obrázek

Napájecí konektor:
Obrázek

Na českém Studio Line ho nyní zlevnili z 16 950 Kč na 14 400 Kč. Mě vyšel pokud si dobře vzpomínám po přepočtu kolem 11-12 000 Kč, už přesně nevím.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Děkuji. Obojí jsem si objednal.
Potřebuji poradit, jak mám potom předzesilovač zapojit.
Přenoska má tyto specifikace: výstupní napětí 0,18 mV
odpor cívky 40 ohmů
zatěžovací impedance min 100 ohmů
Je nutné použit nejaký specialní propojovací kábel ? Mám van den hul Integration, Combination,D 102 MK III, Kimber PBJ, Cleraudio discovery-Trident.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Zdroj mi dneska došel. Jeho výstup je dvojlinka. Na jednom vodiči je červený proužek. Předpokládám, že je to plus pol.
Když jsem včera zapojil přezesilovač Dynavector P75 ke gramu a uzemnil jsem ho na zemnící šroub předzesilovače, byl slyšet brum. Zemnící kábel jsem přikládal na různé části předzesilovače. Brum ustal, když jsem ho připojil na konektor cinch. Jak ho zemníš ty? V balení byl také universalní zdroj 2-12V/500mA. Prozatím hraji na něj, až naletuji konektor na nový zdroj, pak ho vyměním.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Když to testoval Láb v High-End reportu,tak se o tomhle zmiňoval,že přizemnit je třeba na Cinc a né na GND šroub.S tím předpokládaním o plus a mínus bych byl opatrný.Oni přece jen žijou vzhůru nohama a tam nikdy nevíš.Změř si to.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Ten zdroj je koupený v Česku. Je stejný jako na obrázku nahoře, akorát nemá proužek bílý, ale červený.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

fox píše:Zdroj mi dneska došel. Jeho výstup je dvojlinka. Na jednom vodiči je červený proužek. Předpokládám, že je to plus pol.
Když jsem včera zapojil přezesilovač Dynavector P75 ke gramu a uzemnil jsem ho na zemnící šroub předzesilovače, byl slyšet brum. Zemnící kábel jsem přikládal na různé části předzesilovače. Brum ustal, když jsem ho připojil na konektor cinch. Jak ho zemníš ty? V balení byl také universalní zdroj 2-12V/500mA. Prozatím hraji na něj, až naletuji konektor na nový zdroj, pak ho vyměním.
1) Zemnění
U mě i co jsem četl od ostatních uživatelů a recenzentů to se zemněním dopadlo vždy stejně: mírný brum zmizne když se zem z gramofonu přivede ne na zemnící šroubek na phonu, ale na zem asi lépe výstupního cinche. Proč to tak je nevím, ale funguje to tak dobře. Osobně jsem zem z gramofonu přivedl až na zesilovač, kde mám zemnící šroubek z integrovaného phono předzesilovače, který ovšem nepoužívám - signál z Dynavectoru je samozřejmě přiveden na jeden z normálních linkových vstupů zesilovače. Když tu zem tedy přivedu na ten šroubek na zesilovači, zafunguje to úplně stejně, jako když tu zem připojím na ten výstupní cinch Dynavectoru a připojení je takto pohodlné a brum je až do 12 hodin na zesilovači v podstatě nulový, při vyšší hlasitosti již z repro nějaký ten brum slyšet je, ale tak vysoko zesilovač stejně při poslechu nevytáčím.

2) Zdroj
Co se týká zdroje, změřil jsem si to multimetrem, ale ano, ten drát s proužkem (u mě bílý) je plus a černý mínus.

3) Nastavení phona
To je celkem jasně popsáno v manuálu. S tvou nízkoúrovňovou MC přenoskou máš dvě možnosti - klasický MC phono mód a Dynavectorácký enhancer mód.

Pro klasický MC phono mód je nastavení switchů následující:
když červené zapojíš - zesílení 60 dB, když je nezapojíš zesílení 63 dB
Obrázek

Pro enhancer mód:
Obrázek

:!: Pozor obrázky platí jen pro foxem zmíněnou přenosku s výstupem 0,18 mV, odporem 40 ohm a požadovanou zátěží >100 ohm :!:
Porovnej ty dvě zapojení a řekni co ti hraje lépe. Jsem zvědav :P

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Děkuji za vyčerpávající informace. Včera jsem to všechno zapojil a probíhá zkoušecí fáze. Ozvu se asi za týden, až to všecno pořádně otestuji.

Odpovědět