Gramofon Dynavector DV500

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
Peer
Kontaktovat uživatele:

Gramofon Dynavector DV500

Příspěvek od Peer »

V nabídce firmy Dynavector je nový gramofon designovaný pro jejich raménko Dynavector 507.
Jednoduché, nádherné.
Dynavector DV500
http://www.dynavector.com/products/turn ... dv500.html
Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon Dynavector DV500

Příspěvek od efičák »

Jako by z oka vypadnul Rowingovu Debutu SE!
Napadá mě, že by pan Kroutil měl zapojit Rowinga do vývoje v Pro-Ject.
Myslím, že je vizionář, alespoň s firmou Dynavector Dr. Tominariho.
Vidím dobře materiál podložky LP- slipmatu?
A já jdu koupit tu molitanovou podložku na palubky aut, co z nich nespadnou mobily.
Japa asi hraje pod LP? ;)

Dle mě je toto ramínko vědecká záležitost. Mě a ostatní základní posluchače všechny možné proměnné znervozňují.
Jasně, je to špička. *thumbs up*

http://www.dynavector.com/products/turn ... rge03.html

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

eficak píše: Vidím dobře materiál podložky LP- slipmatu?
A já jdu koupit tu molitanovou podložku na palubky aut, co z nich nespadnou mobily.
Japa asi hraje pod LP? ;)
Dobrej postreh *palec* Už letím pro to do krámu :D právě řeším slipmat a tohlecto to by mě ani ve snu nenapadlo, jen to bude asi krapet tenkýýýýýý, ten muj gramec neumi VTA setup :-)

Igor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igor »

Já mám tuto podložku u NC 440 položenou mezi unašečem a talířem a navíc mezi talířem a originálním slipmatem. *palec*
Samozřejmě jsem musel upravit VTA.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Igor píše:Já mám tuto podložku u NC 440 položenou mezi unašečem a talířem a navíc mezi talířem a originálním slipmatem. *palec*
Samozřejmě jsem musel upravit VTA.
VTA a NC-440? To jde? Kdybys mohl k tomu něco napsat. Ale když to jde, podívám se na to.

Unašeč-subtalíř a mezi tím molitan... odvážné, mohou tam vzniknout vibrace?
Originální slipmat s drážkama z gumy je lepší, než tento molitanový?
Mě by nutilo, použít nahoru molitan.

Berka má neznámý materiál, podobný gelu, nebo velmi měkké gumě na talíři a je údajně lepší, než kůže.
Audioquest prodává gelový slipmat za 3500 Kč. :roll:

Křeček měl vizi, že vylije nějakým měkkým gelem svůj masivní hliníkový obrobek talíře gramofonu Bal-van.

Nagaoka, japonský výrobce přenosek a příslušenství, prodává váleček s podobnou gumou, která má nalepovat neřád v drážkách.
Tudy je cesta DIY volná.

Dynavectorovo řešení dvou desek, jako těla gramofonu, mi připomíná Music Hall. Ten je sice z MDF, akryl je mnohem dražší ale zato má integrovanou libelu pro kontrolu ustavení do vodoroviny. Není to samozřejmost, protože jeden vzácný kamarád, mi pustil LP a slyším stereo tlačené do pravého kanálu. Gramofon byl kalibrovaný Holborne, signovaný Rowingem, za pomoci Dr. Feickerta.
Tudíž jeho vina to nemohla být.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Radši bych volil tento kousek jako gramofon. Ale je to ranec. Grand Prix Audio Monaco. Líbí se mi i Německý Acoustic Solid a jeden z jejich vyšších modelů. Pokud jde o ramínko, tak tam si myslím, že tento Dynavector nebo Graham Engineering Phantom Tonearm jsou nejlepší možné řešení. Ale samozřejmě jen z doslechu. Zkušenost žádná. Ten kdo půjde po takové top kategorii to nemá jednoduché. Bude to výstřel na slepo. A nezbývá než si nechat poradit.

Mám otázku na zkušené gramofonisty. Co považujete na gramofonu za nejdůležitější, aby výsledný zvuk byl co nejlepší? Rameno, šasi, přenoska, preamp. Chápu, že by to mělo být vše nějak sladěné, ale třeba se dá někde popustit.

http://www.grandprixaudio.com/prod_monaco_turntable.php

Obrázek
Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Pašůle, nevím, zda mohu odpovědět. Rowing, Renown a spol. ví víc.
Já preferuji ramínko.
Graham je můj favorit. Magneticky korigované jednobodově uložené ramínko.
Že je ramínko nejdůležitější, píše Rowing, kde srovnal a změřil drahý gramofon Rega P5(7?), a svůj Debut SE s dobře vybranou přenoskou Dynavector. Phono Dynavector si s přenoskou rozumí a poslech potvrdil měření.

Můj nejlepší poslechový zážitek z gramofonu, proběhl u Rad_hifi, kde mi husí kůže neslezla od začátku do konce.
Gramofon Thorens 550, rameno Ortofon 212S, Ortofon Jubilee MC LO, Audio Research Phono 5 a monobloky Classe s 800D.

ŠOKANTNÍ!

Igor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igor »

To Eficak:

Svislý úhel přenosky jde upravit buď podložkou pod (nad) přenoskou v headshellu nebo vyzvednutím/snížením celého raménka.
Samozřejmě nějaký nastavovací šroubek tam není.
Dal jsem tam tu protiskluzovou podložku právě proti případným rušivým vibracím. Myslím si, že to není molitan, ale spíše
nějaká upravená pryž. Talíř je poměrně těžký a stlačí tu podložku mezi unašečem a talířem, takže to funguje trochu jako silent blok.
Podložka na talíři zase má na sobě jen slipmat a LP, takže nemá důvod vibrovat a tlumí případné vibrace od talíře pocházejícím
od valení se řemínku po obvodu unašeče.

Odpovědět