Gramofony Pro-Ject srovnání (náhrada za Teslu NC500)

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Gramofony Pro-Ject srovnání (náhrada za Teslu NC500)

Příspěvek od philcol »

Zdravím všechny. Byl jsem sem přesměrovaný z konkurenčního fóra s tím, že zde můžu očekávat erudovanější odpověď. Čili:

Aktuálně mám Teslu NC500 s přenoskou Sumiko Black Pearl. Tesla byl takový gramofon na rozjezd, ze začátku výborný, ale pak jsem si koupil nějakou novou klasiku s velkým dynamickým rozsahem a jaksi jsem narazil na pár problémů. V první řadě jsem začal slyšet tření ložiska přenášející se do přenosky, tedy čím blíž středu byla přenoska, tím víc se ozývalo hučení. To jsem alespoň částečně utlumil vložením 2mm ložiskové kuličky dospodu uložení. Tím se mi ale zvednul talíř a u 180g vinylů nyní zakládám přenosku přímo na desku, aniž bych spouštěl ramínko (to pochopitelně nedělá přenosce moc dobře). Ramínko by se dalo vypodložit, ale zatím jsem se k tomu nedostal (navíc nevím, čím a jak; nejsem žádný kutil).
Jelikož ale stále ložisko slyším, uvažuju o novém gramofonu.
Tak nějak mířím do vod Pro-Jectu a rád bych věděl, jaké jsou vlastně technické rozdíly v jednotlivých současných řadách gramofonů. Byl by schopen mi to někdo jednoduše (bodově) vysvětlit včetně třeba plusů, mínusů? Jde mi o to, abych koupil model, který bude adekvátní zbytku sestavy a zároveň jsem se zbavil neduhů NC500. Na Pro-Jectu vysloveně netrvám a nebráním se ani nějaké dobré alternativě jiné firmy.
Uvažuju s tím, že přenosku bych si ponechal a víc jak 30 tis. za gramofon rozhodně nedám, čili vyšší modely už není třeba popisovat. Spíš jsem koukal po Essential, Debut, nebo RPM 1.3. Další řetězec je pak Pro-Ject PhonoBox S - NAD 356BEE - Dynaudio DM3/7.
Předem díky moc za reakci.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofony Pro-Ject srovnání (náhrada za Teslu NC500)

Příspěvek od Patmann »

Ahoj,
ja jsem mel dve Tesly NC450 a AU/RA G1 nez jsem presel na Pro-Ject 2Xperience Acryl a muzu ti garantovat obrovskou zmenu v kvalite zvuku, pokud ho das jeste na polici privrtanou na zed, tak neni co resit, v podobne cenove je jeste Pro-Ject RPM 5, ktery taky znam od kamarada a je taky skvely.
Kdybys mel jakykoliv podrobnejsi dotaz, klidne napis, rad pomuzu.

dokken
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dokken »

ložisko u pětistovky jde pomocí kontramatky pustit níž - o ty 2mm
odšroubuješ ten černej krycí plast a hned ho uvidíš
stačí ho vyčistit uchoštourem a řídkým olejíčkem namazat
ramínko jde vertikálně posunout, vzadu jsou přístupný dva červíky
celkově práce do půl hodiny i s kafem

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Patmann: Díky moc za reakci. Jsou to ale už modely, u nichž nevím, jestli pak nebudou příliš převyšovat zbytek sestavy.

Dokken: Úpravu ložiska určitě vyzkouším, díky za radu. Jinak vyčištění a namazání ložiska byla úplně první úprava, kterou jsem zkusil. Není mi akorát jasné, co je myšleno těma dvěma červíkama (nejsem ani kutil ani bastlíř). Seshora vidím pouze dva šroubky, a hádám, že ty si těmi červíky nemyslel. Nicméně předpokládám, že i tak jsem narazil na určité limity tohoto gramofonu, kterých se už žádnými úpravami nezbavím.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Mám ještě dotaz. Kdybych kupoval Pro-Ject 1Xperience Carbon, má smysl ho koupit s přenoskou Ortofon 2M-Red a stávající Sumiko Black Pearl prodat, nebo bude Sumiko dostačující a nemá smysl kupovat Redku?

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Ještě dodatek - rozdíl ceny s 2M-Red a bez přenosky je cca 1500,- Kč

Odpovědět