MM gramofonové přenosky

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
efičák
Kontaktovat uživatele:

MM gramofonové přenosky

Příspěvek od efičák »

Novinka anglické firmy REGA je zajímavá novým materiálem chvějky z uhlíku.
OEM výrobcem se zdá být Audiotechnica.

REGA Carbon

Obrázek

Uhlík má dobré tlumící vlastnosti, na druhou stranu míří novinka na nejlevnější model gramofonu REGA RP1.

Obrázek

The Moving Magnet cartridge range

The Carbon

Output: 2.5mV at 1kHz
Stylus: User replaceable.
Fixing: Standard, two screws
Cantilever: Carbon
Colour: Black/White

Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: MM gramofonové přenosky

Příspěvek od efičák »

Audiotechnica.
Velikán zvukostrojů od profi po hifi.
OEM výrobce pyšných audiofilských firem, přilepivší své logo na přenosku dle svých specifikací.
Proti tomu žádná, hlavně když přirážka za logo je rozumná.

Dělá tolik modelů, že je to až na vlastní vlákno, aby se to neztratilo.
Pomazlil sem AT91 na Tomově Garrardu, jako základ je velmi příjemná, řekl bych správně plná ve srovnání s Ortofonem OM3e a OM5e, který je nekompromisní a jakoby neutrální.

AT-95e, když se jí splní co potřebuje, to je pouze 100 až 200 pF, včetně kabeláže a phono preampu, pak radostně zpívá, pevně a koherentně basuje což dělá velkou radost v rockových a tvrdších žánrech.

Slyšel sem její klon Linn K5 na gramofonu s vestavěným phonem, čili minimální délka vedení signálu a rovnou do zesilovače. *thumbs up*

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zdenoeddie »

eficak píše:Audiotechnica.
...
AT-95e, když se jí splní co potřebuje, to je pouze 100 až 200 pF, včetně kabeláže a phono preampu, pak radostně zpívá, pevně a koherentně basuje což dělá velkou radost v rockových a tvrdších žánrech.

... *thumbs up*
Uplne suhlasim. Radost pocuvat v danej cenovej kategorii (na ebay uz od cca 25Eur... *sunglases* )

forfans
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od forfans »

Přenosky MM , ač jsou dobré , je přežitek. Prvních dvacet přenosek ,co testují německé časopisy (audio , stereo ), je MC . Ale rada pro ty , co nechtějí kupovat drahý phono předzesák : kupte si MC přenosku s velkým výstupem (HO- High Output) ,tu můžete zapnout do zesilovače - do zířky "phono" pro normální MM přenosky . MC přenosky mají výstup 0.2 - 0,4 mV , MC přenoska s HO výspem má výstup 2,5 mV. Spousta jiných firem vyrabí MC přenosky s HO -výstupem(clearaudio,benz-micro atd).Zde bližší popis ::: http://www.studioline.cz/?lang=cz&eshop ... 61&id=5364

Bunik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bunik »

Já nevím... opravdu se vyplatí jít do MC?
MM přenosky pořád hrajou dobře. Je MC opravdu o tolik lepší i v podobné cenové relaci?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Přenosky MM , ač jsou dobré , je přežitek. Prvních dvacet přenosek ,co testují německé časopisy (audio , stereo ), je MC . Ale rada pro ty , co nechtějí kupovat drahý phono předzesák : kupte si MC přenosku s velkým výstupem (HO- High Output) ,tu můžete zapnout do zesilovače - do zířky "phono" pro normální MM přenosky . MC přenosky mají výstup 0.2 - 0,4 mV , MC přenoska s HO výspem má výstup 2,5 mV. Spousta jiných firem vyrabí MC přenosky s HO -výstupem(clearaudio,benz-micro atd).Zde bližší popis ::: http://www.studioline.cz/?lang=cz&eshop ... 61&id=5364
nerad to píši, ale to je holý nesmysl.

MM přenosky jsou daleko prodávanější než MC. Jenom malý zlomek z celkového prodeje gramofonových přenosek tvoří MC.
Navíc dobrá MM klidně může soupeřit s high out MC. Jako příklad bych uvedl top MM Ortofon 2M Black a jako top high out MC třeba Sumiko Blackbird. Rozdíly budou pouze v posluchačských preferencích. Píši jen o tom co mám důsledně naposlouchané, ne o tom co jsem vyčetl. Z tohoto důvodu bych do high out MC pravděpodobně nikdy nešel. Za peníze co taková přenoska stojí, bych si radši koupil low out MC, což je samozřejmě úplně jiná liga.

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK »

Pane, to nějak nechápu. Proč HO MC přenoska (třeba DL-110) měla být o tolik horší nez třeba obyčejná MC (třeba DL-103). Obě stojí cca stejně ale lepší reference má ta 110. Já jsem nažívo ani jednu neslyšel, Ale mám pár HD vinyl ripů v rozlišení 24/96 a zdá se mi že obě jsou velmi vyrovnané. Každá má samozřejmě své přednosti (podle mého je 103 uhlazenější a 110 malinko agresivnější spíš rockovější). Ale je strašně težké porovnat protože pro přesné porovnání by museli být uplně stejné přenosové řetězce.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Přenosky Denon neznám, takže nemohu sloužit. Mluvím především o Ortofon a Sumiko. Na internetové reference bych moc nedal ......

forfans
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od forfans »

Ono , vždy je o čem polemizovat . Moc dobrá MM přenoska stojí 8- 12 tisíc ,
výměna ohrané jehly je otázka dvou minut , jehla (chvějka) stojí 1/5 - 1/4 cenu celé přenosky.
MC přenoska lze koupit za 12- 15 tisic (Dynavector,Benz) ,bude to hrát více detailů , co MM přenosky nepřehrají ,
ale taky bude háklivější na kvalitu LP . Výměnu jehly (chvějky) nelze provést !! Musí se vyměnit celá přenoska ,
tu starou lze poslat na REPASE (což stojí 1/2 ceny nové přenosky).
Můj názor je , že pokud hrajeme Iron Maiden,Slipknot, Slayer,Megadeth a.j., , stačí přenoska za pár stovek, protože v
tom "rachotu" žádné detaily nejsou .Pokud hrajete "měkčí" hudbu - ( Pink Floyd ,Anathema, Oldfield,Dire Straits, BJH a.j. ,měli bychom použít MC přenosku.
A na klasickou hudbu ??? To vám rád odpoví EFIČÁK (člen HiFi názorů) ,který s tím má bohaté zkušenosti.
Ale zcela jistě to bude MC .

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Nedávno jsem byl nucen vyměnit poměrně drahou MC Rondo Bronze za jednu z nejlevnějších přenosek na trhu...Audiotechnika AT95E (cca.750,-Kč). Jsem velmi mile překvapen. Není tak přesná a rychlá jako původní MC Rondo, není tak detailní a prokreslená, vezmu-li však v úvahu obrovský rozdíl cen (cca.1:20) je AT naprosto vynikající a rád bych věděl, jak hrají MC od Auditechniky, když nyní za 750,-Kč dostávám po rozehrání a pečlivém nastavení plný, barevný, relativně přesný zvuk, který z dobrých LP dokáže předat analogovou radost a správný rockový říz a náboj. Zobrazení prostoru stejné jako u Rondo!! POZOR! Po prvním přehrání desky nebyl poznat téměř rodíl v přepínání mono a stereo na PRE :D Poměrně výrazný rozdíl po rozhýbání chvějky. Potřebuje cca.30-40hodin a za danné peníze je to velmi dobrá investice. Doporučuji!! U mě se osvědčil také mírně menší přítlak, než uvádí jako minimální AT.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

95-ka je velmi dobra a take "ostrilena" prenoska a ve sve cenove kategorii opravdu bez konkurence. V 90-tych letech ji dokonce jakysi renomovany vyrobce gramofonu(ktery uz dnes ale opravdu nevim) pouzival do svych cca. 30x drazsich "stroju". Aby snizil vibrace a dosahl jeste lepsich zvukovych vysledku, byl nosic jehly "na pevno" vlepen do prenosky a po opotrebeni jehly bylo (stejne jako u MC) nutno vymenit celou prenosku, coz ale, pri jeji cene, nebyl az tak strasny vydaj. A zvukove se to pry velmi osvedcilo. ;)

ron

Příspěvek od ron »

Prospero píše:95-ka je velmi dobra a take "ostrilena" prenoska a ve sve cenove kategorii opravdu bez konkurence. V 90-tych letech ji dokonce jakysi renomovany vyrobce gramofonu(ktery uz dnes ale opravdu nevim) pouzival do svych cca. 30x drazsich "stroju".
napríklad Linn K-9?
Obrázek

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Ja vim, ta K9 se podezrele podoba. :D Ale ne, Linn to nebyl. Za boha si ale nemohu vzpomenout, kdo to byl. Mozna Thorens, mozna ale i nektery z tech "mensich" (Michell, Kuzma etc...). Vim jen, ze je ponechaval pod originalnim oznacenim. :roll:

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Hraju si spokojeně na licenčním ruském Moving Iron systému od Ortofonu, vyrobeným v Rize a přes její krásný zvuk a pěknou barvu hlasů mi přišlo, že to přece jen není ono.
Pop-Jazzová desky výběrů od George Bensona znám na různých přenoskách. Ucho a slábnoucí paměť mi napověděla, že něco s licenční WMS10e není v pořádku v rozlišení větší dynamiky. Že jsou ty triky a aranžérské efekty takové nedomrlé.

V krabičce s přenoskama se smutně válí léta nepoužitá, úplně nehraná Ortofon OM 3 e.

Ten masivní polský gramec Fonica Adam má takový klidný utišující zvuk, úplný opak renovonaných Tesel s trochu nervním, profesorským zvukem.
Výměna přenosky je věcí chvilky, jen převážím přítlak a je hotovo.
Prvních 5 taktů první skladby kytaristy s báječným doprovodem orchestru odhalilo svobodnou, téměř bezbřehou dynamiku a bezbarvou přirozenou tonalitu.

Když tam položím něco fakt dobrého z osumdesátých let, zlatého věku dobrých LP, je to radost. Výlisky z Německa, Anglie či USA, hrajou tak, že se mi to líbí. Moc.

Phono box, ten základní je spolehlivou pomůckou, hraje dobře, integrované phono v zesilovači komerční kategorie, poladěné mým mágem audia Dawsem, předvádí také dobrou práci. Zdá se, že svět MM je dostatečně zasycující můj hlad po zvuku, hudbě a hraní.

Ortofon OM 3 e je velmi univerzální přenoska.
Velká snímavost hodnota 20, nejsem technik, přijde mi to dobré pro rozlišení a takovou plastičnost.
Doporučená zátěž je velmi široká : 200-600 pF
To umožní velkou toleranci k různým kabelovým experimentům. Například umístění gramce dál od audia dík delšímu phono kabelu.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Já jsem chytil druhý gramofonový dech s přenoskou Ortofon OM5. Snesl jsem tehdy starý gramec JVC z půdy. Dokopala mě k tomu manželka, které bylo líto její sbírky povalujících se gramofonových desek. Myslel jsem si, že to bude obrovský průser. Ale od té doby začalo moje analogové bláznění.
Možná, že kdyby se dozvěděla, co tím způsobila a kolik už to stálo peněz, tak by začala svého činu litovat. :D

Odpovědět