nastavenie Project Tube Box DS

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
wizard
Kontaktovat uživatele:

nastavenie Project Tube Box DS

Příspěvek od wizard »

zdravim, mam novu prenosku Ortofon Cadenza Red, a neviem si poradit s nastavenim jumprov v zadnej casti phono predzosilnovaca Project Tube Box DS. Dakujem vopred za pomoc.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: nastavenie Project Tube Box DS

Příspěvek od fox »

Obrázek

U MC přenosky není nastavení kapacity důležité. Zatížení zvol na čelní straně v rozmezí 50- 500 Ohm, tak jak ti to bude nejlépe vyhovovat.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Našel jsem manuál. http://www.project-audio.com/inhalt/en/ ... eboxds.pdf
Vyzkoušej nastavení zesílení o 60 dB, zapojením svorky FV - viz Ortofon Rondo Red na str.2.

wizard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

dakujem, uz som to poriesil, zatazenie som dal na 400ohm... jumpre ostali na FV. subsonicky filter sa nastavuje podla coho?

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Laicky receno, podle toho, jak hodne kmitaji membrany reproduktoru pri prehravani LP, pokud moc, je treba ho zapnout... ;-)

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Neni ta Cadenza Red při 400 ohmů trochu tupá. Myslím takový unavený zvuk bez dynamiky ? Zkoušel jsi to i na 50 ohmů ?
Subsonický filtr - ořezává strmě kmitočty pod 20 Hz, slouží k tomu, aby se potlačila akustická zpětná vazba z reprobeden na gramofon v oblasti, nebo blízko oblasti, jeho rezonančního kmitočtu. Viditelným projevem je kmitání membrán basových měničů. Pokud membrány kmitaji když je jehla ve vyběhové drážce, nebo v drážce mezi skladbami, je potřeba subsonic zapnout. Pokud jsou v klidu, pak muže zůstat vypnutý. Bedny by neměly být na směřovány na gramofon, gramofon by měl byt na pevném a nevibrujícím podstavci (konzole, racku, atd.) nemělo by se hrát s otevřeným krytem atd..

wizard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

dakujem za info, zajtra vyskusam aj pri 50 ohm. uvidim ako to bude hrat.ono asi plati ze cim nizsie tym zivsie. este mam problem pri pusteni lp po zlozeni chvejky do nabehovej drazky sa tato rychlo presunie preskocenim o niekolko drazok cca 0,5cm za zvuku skrknutia. asi bude treba nastavit antiskating? alebo nieco ine?

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Renown píše:Neni ta Cadenza Red při 400 ohmů trochu tupá. Myslím takový unavený zvuk bez dynamiky ? Zkoušel jsi to i na 50 ohmů ?
Beres mi to z hu…sy. :)

I kdyz zase - „Red“ je jedina z rady Cadenza, ktera ma rozsah doporuceneho odporu od 50 do 500 Ohm (vsechny tri ostatni od 50 do 200 Ohm).
Proc tomu tak je netusim.
„Bronze“ a "Black", ktere jsem slysel, se mi nejvice libily "na poloviu“, tedy 100 Ohm.
Experimentovat se urcite vyplati. ;)

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

To Prospero : ano, ale Black je nejlepší při cca 20 ohmech nebo ještě méně, klidně i 10 ohmů

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Mas pravdu, ted jsem si uvedomil, ze na 100 Ohm jsme poslouchali jen „Bronzku“, u „Black“ jsme potom „prehazovali“ nejdriv na 50 a potom jeste na 20 Ohm.
Je to ale vzdycky radost, muset obracet „prodrátovaný“ (a zapnutý) phono-pre “na záda“ a hrat si s tím „myším klavírem“ na jeho spodku a po treti uz se mi do toho opravdu nechtelo. Takze tech, Ortofonem doporucenych > 10 Ohm, uz jsme nezkouseli. (No vlastne zkouseli >10! :) )

Uprime se priznam, ze po letech “vernosti” Ortfonu, se mi v posledni dobe cim dal tim vic libi zvuk “Japoncu”. :oops:
At uz je to moje Lyra, Koetsu, Denon (tedy DL 103!), nebo “jen obycejne” MM-ky Nagaoka a AT, ten “japonsky” zvuk mi prijde nejak prijemejsi, mín unavující (to je mozna prehnane slovo) mozna spise tak nejak - pohodovejsi.
Poeticky receno – Ortofon je profesor fyziky, Japonci profesori filozofie.
Asi stárnu. :roll:

P.S.: Vyjimkou zustava jediny (jeste zaplatitelny) Ortofon – a to je SPU, ten ale jeho jediny vlastnik v mem okolí nedavno prodal. :(
(A koupil si Koetsu... :lol: )

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Jen pro úplnost – Trigon 10 Ohm neumoznuje, proto jsme to nezkouseli! :) (Ta hlava!)
A na misto 50 bylo jen 47 a potom nejnizsi mozna varianta – 25,3 Ohm.
Tož tak…

Mantal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mantal »

Pozdravujem,
kupil som si pred 2ma dnami Ortofon Cadenza Red. Mam takisto Pro-ject Tube DS. Nastavil som FV a skusam od 10 do 500. Nehra to vsak dobre. Bez dynamiky ako keby bez stredov.
Ako sa vam to podarilo nastavit?

Dakujem

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

jaké je nastavené zesílení ?
zkuste to i s jumperem F/V i bez něj. Slyšíte rozdíl ?

Odpovědět