Philips 977, 867, JVC F45, Thorens 115

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
archeocomp
Kontaktovat uživatele:

Philips 977, 867, JVC F45, Thorens 115

Příspěvek od archeocomp »

Má niekto skúsenosti s uvedenými alebo podobnými vintage kúskami? Ako by obstáli v porovnaní s mojím Tesla NC-452/2M Red, s ktorým som mimochodom nadmieru spokojný? Rád by som skúsil niečo lepšie, max cena cca 200,-Eur. Rád si prečítam všetky názory a doporučenia na iné kúsky.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips 977, 867, JVC F45, Thorens 115

Příspěvek od S499_1023 »

Mám pomerne rozsiahle skúsenosti s Thorensom 115 (vlastním 3 kúsky). Je to vlastne lacná verzia 126, nejakú NC 452 predčí rádovo. Vložky Stanton 680 Eee a 500, Shure M97xE, Dual MCC 110 a 120, clearaudio Type V, obvyklá Audio Technica AT-95 a Ortofon OM-5. Z MM vložiek bezkonkurenčne najlepší ten Stanton ale moderné vložky nepoznám.

archeocomp
Kontaktovat uživatele:

V čom je to rádové zlepšenie? U NC-452 nepoznám také niečo ako hluk motora, čo je vraj problém u NC-450. Teda aspoň si myslím, že to nepoznám. Musel by som počuť tie isté platne prehraté na niečom lepšom, aby som asi pochopil ten rozdiel oproti Thorens a podobne. A čo tie Philipsy? Nemám uvažovať tým smerom?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Tak neviem. Mám NC 450 aj NC 452. Obidve majú pohon úplne rovnaký a jeho hluk počujem, rovnako ako hluk ložiska taniera.

archeocomp
Kontaktovat uživatele:

OK. Najlepšie bude keď si kúpim niečo iné a na vlastné uši sa presvedčím. Možno to, čo mne zneje ako hluk drážky je hluk motorčeka alebo ložiska. Moja srdcovka je Philips, tak snáď kúpou kvalitného neurobím chybu.

archeocomp
Kontaktovat uživatele:

TRANSIWATT píše: Udělej test. Nasaď si sluchátka a nařiď na poslechovou hlasitost (já většinou poslouchám večer na sluchátka a ty jsou fakt nemilosrdné vůči gramofonu) 1/sundej řemínek , nasaď přenosku do drážky a zapni motor. Určitě něco - slabé hučení uslyšíš. Je to slabé , ještě akceptovatelné ale u dc je úplné ticho, věř tomu. 2/nasaď řemínek a přenosku do tiché drážky bez modulace. Určitě by měl být slyšet šum drážky , ovšem přes to uslyšíš i hluk motoru. I když slabě , je to špatně , to mě pořád nasíralo u encéček i projectů. U dc pohonu je skutečně slyšet jenom ta drážka.

Je pro mne možná nejhlavnější zásadou u gramce, že MOTOR NESMÍ BÝT VŮBEC ANI MÁLO SLYŠET - viz výše zmíněný test pravdy.
S oddělenými ac motory zkušenost nemám, zatím jsem neměl možnost testovat a ni jsem to nestavěl. že by cesta k úplnému odhlučnění pohonu ???
Ještě pozn.: U levných polohračkářských odfláknutých gramců je slyšet i dc motorek, ten bývá většinou natvrdo uchycen v šasi.
Keby som to nevyskúšal neverím tomu. Remienok dole, zapol som a NIČ, len ticho. To bolo včera. Dnes mi to nedalo a zopakoval som test. Hlasitosť tak vysoko, ako ešte nikdy nebola. Remienok dolu, ale jedna zmena bola. Nechal som na tanieri iba originál Tesla gumu. A bolo to tam. Zrazu som motorček počul. Tak som rýchlo nahodil ešte korkovú podložku a na vrch žltý filc. Takúto trojvrstvu mám totižto u seba. A zase TICHO. Ja som to takto mal vyskladané skôr kvoli optike a vypodloženiu, lebo ramienko padalo dolu, nebolo v rovine :-) Ale teraz už viem, prečo na rozdiel od iných som nikdy nemal pocit, že na NC je počuť motoček. Potom keď som už vedel ako zneje motorček, som urobil aj test s nahodeným remienkom. Zase ticho, iba hluk drážky. Týmto doporučujem všetkým majiteľom NC moju trojvrstvovú úpravu (orig.guma, korok, filc).

Keď som už bol pri tom, premazal som motorček na NC452 nech ešte kopec rokov slúži:-) A kúpil som aj jeden vintage poloautomat Philips, tak keď dorazí popíšem a porovnám s NC.

Odpovědět