Tesla NC 470 - padání řemínku (po výměně)

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
clovekobcas
Příspěvky: 1
Registrován: 08 srp 2013 20:19
Kontaktovat uživatele:

Tesla NC 470 - padání řemínku (po výměně)

Příspěvek od clovekobcas »

Zdravíčko, prosím o radu:
Před několika týdny jsem se rozhodl vyměnit "gramofon" Hyundai zakoupený v Globusu za něco alespoň trochu více poslouchatelného, sehnal jsem Teslu NC 470 s novou přenoskou Ortofon za 1000 Kč.

Gramofon hraje, ale jen tehdy když mám řemínek překroucený. Vždy když ho dám na rovno, tak se kotouč sice otáčí, ale jen na rychlost 45, po přehození na nižší rychlost řemínek spadne. Sehnal jsem nový řemínek a problém zůstává.

Chvíli jsem se snažil poslouchat desky s tím překrouceným řemínkem, ale problém je v tom, že někdy při rychlosti 45 se kotouč nejspíš točí pomaleji, desky jsou o poznání tónově níž (a také je řemínek při překrouceném stavu na dolním okraji kotouče - čtvrtina ho na kotouči už vlastně není). Napadá mě snížit kotouč, ale nemám páru jak, ani kde. Snad mi někdo poradíte, dost už mě to štve...

Uživatelský avatar
Hans1983
Příspěvky: 475
Registrován: 08 úno 2013 19:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla NC 470 - padání řemínku (po výměně)

Příspěvek od Hans1983 »

Dej nám sem foto se sundaným vrchním talířem a nasazeným řemínkem.Já znám jen NC452, na něm sem řemínek měnil a žádný problém s padáním před ani po výměně nebyl.
Co vím tak možnost měnit osovou vzdálenost motorku a talíře tam nejspíš nebude.
Nenapadá mě ani jak by mohl být vyosen subtalíř aby to padalo, to bys viděl určitě okem že ti talíř nebo subtalíř jede nějak nakřivo.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5153
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla NC 470 - padání řemínku (po výměně)

Příspěvek od lechos »

Je to stopro řemínek pro NC 470 ? Není příliš volný ? Styčné plochy kladka-řemínek-subtalíř čisté ? Očistit lihem, nechat chvíli vyschnout. Neznám přesně řadící mechanismus NC 470, NC 420 měl vertikálně pohyblivou vidličku a řemínek někdy drhl o ni, dalo se snadno seřídit.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host