Thorens TD-550

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Thorens TD-550

Příspěvek od Renown »

Včera jsem jej sestavoval pro svého známého. Nádherný gramofon ! Perfektní zpracování a povrchová úprava všech dílů. Carbonové odpružené subchassis. Klavírní lak horní desky, nerezový přední panel, javorové bočnice *thumbs up* . Povrch talíře lesklý jako zrcadlo :o Dvanáctipalcové rameno Ortofon AS-309
Textilní rukavice jsou zde naprostou nutností, protože každý dotek rukou nechává stopy.
Úžasný strojek. Za sympatických 220 tis. Kč *headbang*

Obrázek
Obrázek

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Thorens TD-550

Příspěvek od MB »

Tak presne tento gramofon si viem doma predstavit...zacinam setrit.....

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Gramofon je to nádherný.
Líbí se mi i vyobrazené raménko SME 3009. Je to stará, nádherná a funkční klasika :!:

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Ano na tom obrázku je rameno SME3009, ale ten co jsme montovali měl Ortofon AS309

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to Renown:
jasné, já to taky tak pochopil...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Původně jsme s šťastným majitelem měli tuto vizi.
Tam, kde bude Thorens trůnit, by lépe zapadl tento model.
Ale jek říká Thomas Sillensen : Život je krátký na nudné Hi-Fi. :-)

Obrázek

Raménko Ortofon AS309 má vynikající pověst. Od koho jiného, než výrobce přenosek...

Obrázek

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Na spodním obrázku co sem dal Efičák je vidět fantastická vložka Ortofon SPU. To je vložka, která nepotřebuje headshell. Ona je sama headshell a přenoska v jednom. Vkládá se přímo do konektoru pro výměnný headshell. Je to reminiscence studiových vložek z padesátých a šedesátých let. Jeden z mých největších analogových zážitků je právě tahle Ortofon SPU Royal v ramenu Ikeda IT-407, na gramofonu Verdier. Phono Audio Research Reference, zesilovač Krell Evo One a bedny Triangle Magellan, Po výměně Trianglů za SF Guarneri Memento to v některých pasážích bylo ještě lepší než na Triangle Magellan za více než 1 mil. Kč *thumbs up*

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Do pytle, 12 hodin denně v práci je málo.
THORENS si asi vynutí 14 hod. *headbang*
Žertuji, to by už na poslech nebyl čas vůbec, ale pokoukáníčko je to nádherné.
Co mě straší, je nutnost těch textilních rukavic.
Při pomyšlení jak by na mě doma čumákovali a klepali si na čelo :roll: , mě oblívá pot.
Dost už, jak chodím okolo Sonus Faber Guarneri Palladio a odstraňuji každý dotek.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Renown píše: Jeden z mých největších analogových zážitků je právě tahle Ortofon SPU Royal v ramenu Ikeda IT-407, na gramofonu Verdier. *thumbs up*
Švýcaři, výrobci gramofonů značky Holborne, nabízejí osazení tímto ramenem.
A pohrávám si s myšlenkou, jaké by bylo mít rameno pozlacené.
Rameno vypadá takto, klikněte si, nevejde sem:

http://www.leonidasltd.com/zz/it-407GOLD.jpg

K Thorens 550 je možná jediná, chromovaná verze:

http://www.leonidasltd.com/zz/Ikedait345CR1-copper.jpg

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

To nejsou raménka, ale umělecká díla *thumbs up*

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky »

V úterý byl u mě na otočku jeden kámoš a prohlížel si gramec. "Tý brďo tak dlouhé ramínko," okomentoval RPM10. Když se dívám na tato raménka, musím říct: "Ty brďo, to je nádhera! *thumbs up* To bych v naší kovárně nesvedl." *headbang*
Ještě jen tak hypoteticky, dalo by se takovéto, nebo podobné ramén¨ko osadit na RMP10?

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Filip Kolinsky píše: Ještě jen tak hypoteticky, dalo by se takovéto, nebo podobné ramén¨ko osadit na RMP10?
Myslím, že Ikeda IT-407 je příliš drahé.

Cena, za vynikající Ortofon je 1400.- Euro (AS-212S) / 1500.- Euro (AS-309S).
Co je dobré pro Thorens 550, bude pro RPM10 jako vyšité.
A když se obrátíš na posluchače této sestavy... : PC + Pro-ject USB Box, Genie GTH-1 předzes, monobloky Flying Mole DAD-M100, repro třípásmo, TVM a HDD Media Player 80GB. Je přece analogový mág !

Nákup ramene Ortofon, posune RPM10 výše.
Zajímavá je kvalita zvuku nerozehrané Ortofon Rondo Bronze, na rameni Kuzma Stogi S.
Od první chvíle je slyšet lepší vlastnosti těžkého unipivotního ramínka. Výšky jsou jasné, přesto to jde poslouchat. Zvuk je lineární, bez zdvihů a propadů. Postupně se navyšuje dynamika a hluboký prostor. Stejná přenoska na uhlíkové P-J na RPM9.1 má trčící výšky a propad na středech. Slyšeno na P-J Phono Box SE II., Advance Acoustic koncák a ďábelské Dynaudio Confidence 5.
V každém případě ušetříš rozdíl, mezi cenou Thorens 550 s tímtéž ramenem a už zaplaceným RPM10. A to se vyplatí. Je za to spousta Cognacu, Champagne, a nových 200g LP.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky »

V každém případě ušetříš rozdíl, mezi cenou Thorens 550 s tímtéž ramenem a už zaplaceným RPM10. A to se vyplatí. Je za to spousta Cognacu, Champagne, a nových 200g LP.
Raději dobré červené :mrgreen:

rad_hifi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rad_hifi »

Zdravim vsechny priznivce analogu,
obzvlast Renowna (i kdyz na dovolene), eficaka a bohuse.
Nerad se zucastnuji diskuzi, ale co by stastny majitel uvedeneho Thorense 550 rad porusim sve zasady. Je to doopravdy esteticky zazitek, da se rici temer dokonale dilo. Bohuzel do dneska ho nemam zapojene, nebot prestavuji kompletne ustaveni pristroju a vubec cely rack. Navic mam pouze provizorni phono preamp, ale vse chce svuj cas.

Analog zije a prezije nas. CD je studeny cumak.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

rad_hifi Ahoj !!!

Analog je super. Tvůj Thorens 550 obzvláště.
Jak píšu výše, trochu mě výběr top modelu zaskočil.
K Tvým reprosoustavám je na místě.
Jen dokud neproběhne přímé porovnání s multikombajnem DVD Primare, po němž budeš bezvýhradně spokojen, počkám s provoláváním slávy.
Já se posunul analogem výrazně nad své CD pouhou přenoskou Rondo Bronze. Zvuk MC, je tak výrazně přirozený, že mě CD začalo tahat za ucho. Proto se mohu k Tvému provolání připojit.
Analog žije!

Filip
Dobře, Château Mouton Rothschild je ti k službám. Jedno 12' dlouhé rameno Ortofon AS-309S pro tebe a Pipis si objedná po poslechu u tebe.

Odpovědět