Accuphase - navázaní na prod. vlákno Beryho

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Zamčeno
Mirek
Kontaktovat uživatele:

Accuphase - navázaní na prod. vlákno Beryho

Příspěvek od Mirek »

Pallipol
Mirek píše:Člověk by se neměl montovat do prodejního vlákna a normálně to nedělám, ale nedalo mi to když jsem jsem 1.jako majitel Accuphase viděl tu hovadinu, co napsal Matto, že 67 hraje lépe než 500 . 2. Všechny CDP s novou mechanikou udělaly oproti starším typům se Sony mechanikou zvukově velký krok dopředu. Každému, kdo touží po přirozeném zvuku bez jakýchkoliv digitálních artefaktů, (což nemusí být zárukou u jiných i velmi drahých značek) dopručuji si DP510 poslechnout a kromě toho v ceně je v jedné skříni skvělý převodník a digitální pžedzesilovač pro další přístroje, je opravdu zážitek poslouchat zvuk obyčejného DVD hnaného přes CDP Acc. Stačí si spočítat kolik stojí dobré CDP + převodník + předzesilovač a už je těch 104 000,- o něčem jiném

1.Hovadinu...to je relatívne. Predpokladám, že si majiteľ DP500...oba modely sú zvukom odlišné - ten kto preferuje razanciu a dynamiku, zvolí DP 67, kto miernosť a hladkosť, zvolí DP 500.
2.Súhlasím - staré modely nemožno dvíhať za vysunutý šuplík...avšak zvukom je 500ka iná hlavne pre jej elektroniku...
3.Tvrdilo sa, že DP 67 hrá analógovo, DP500 je analógovejší a DP 510 je ešte ďalej...viď záver bodu 2.

Ako Accuphase fan nepochybujem, že DP 510 je vynikajúci prehrávač, cena 104 je reálne zaujímavá, za 99 by mal odísť ešte do Vianoc, ak to prípadný záujemca myslí vážne.

Boxer
Všechny CDP s novou mechanikou udělaly oproti starším typům se Sony mechanikou zvukově velký krok dopředu.

500 se bohužel nepovedla. Byla to první série s novým šuplíkem a i elektronikou.
Proto ( nezvykle brzy) fejz přišel už s výbornou (opravenou) 510.

Taky 500 je (bylo) na prodej "relativně" jak máku.

Bery
Abych nezas..al prodejní vlákno Beryho…...
Pallipol asi tě překvapím, ale předpokládáš špatně - nejsem majitel Accuphase DP500, ale 400. Při koupi CDP v Německu jsem měl vzácnou možnost, kterou tu asi nemá každý, slyšet na 2 různých špičkových sestavách DP 67 v komisi, DP500 a DP400 a pro srovnání také mimo jiné McIntosch MCD301 (kterého lehce oba Acc. přehrály i v SACD stopě MCD301). Takže na té hovadině trvám, protože DP67 - to není o razanci atd, ale o horším zvuku. A u nových to také není o jé jemnosti, ale o podstazně lepším zvuku. Nové CDP znějí přirozeněji, mají větší prostor, jsou vzdušnější, hudba má více vrstev a je barevnější a to jsem na ten poslech nebyl sám, kdo to tak slyšel. Subjektivní dojem, ale může být takový jak píše Matto, pokud vůbec měl možnost porovnat oba CDP, každý máme jiné preference a kolikrát mně hlava nebere, jaký zvuk se někomu líbí, ale kdyby tomu tak opravdu bylo, tak by byla rvačka o staré a nikdo by nechtěl ty nové, nebo ne ? V Německu velmi často kupují inovované přístroje lidé, kteří již Acc vlastní a mají možnost porovnat zvukově starší a nové typy, což se nedá zrovna řící o CZ a SK, kde se hodně lidí pohybuje v říši domněnek. Příklad - já když chtěl koupit CDP od pana Píši (který byl prodejce Acc. pro CZ) a napřed ho slyšet, tak se mi vysmál se slovy : „ pane to je Highend a ten na skladě nebývá, zaplaťte zálohu a časem to dojde“…...mám ten , že mu to zastoupení taky už vzali. Výsledek jel jsem to koupit do německa. Matto se odvolává na zahraniční fóra, kde údajně vyčetl, že často píše, ža 67 hraje lépe než 500. Zajímavé, dal jsem si tu práci, ale asi každý máme jiný internet, protože já jsem to údajně časté informace nenašel, ale i kdyby to někdo psal, na forech bývají, jak jistě víme pěkné blbiny, kdy zhrzení majitelé starších přístroju tvrdí, že ty staré jsou o hóóódně lepší než ty nové. Pallipole, proč ten sarkasmus ohledně šuflíku….já jako majitel sestavy Acc, vím velmi dobře, že posun ve zvuku je také o jiné eletronice a mimoto a to mi asi nebudeš věřit svoje CDP za šuflík nezdvihám.
A proč jsem si vlastně koupil tu 400, protože zvukový rozdíl byl oproti 500 zcela minimální (řekl bych hranice psychoakustiky), takže jsem zvolil levnější variantu. Spíš bych řekl, že tu 400 udělali tak dobrou, že se hodně lidí rozhodlo, jako já pro levnější variantu, což pro výrobce nebyla dobrá zpráva. Takže bylo potřeba aby se lépe prodával ten dražší přehravač a udělaly se nějaké úpravy…..a hop je tu 510.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase - navázaní na prod. vlákno Beryho

Příspěvek od palipol »

Vidím, že ti to nedá, ale prepáč, do tejto debaty sa nenechám zatiahnuť.
Mohli by sme to uzatvoriť tak, že DP 400, DP 500 a 510 sú lepšie prehrávače ako DP 67.
Berymu nepokazíme predaj aj my budeme spokojnejší. Ja so svojím a ty tiež.

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Slova diplomata *thumbs up* . Nicméně pokud míváš cestu přes Brno, tak se klidně pokud budeš chtít někdy zastav.
Mirek

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

Porovnávanie takých cd-prehrávačov si už vyžaduje naozaj kvalitné boxy *sunglases*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Tony píše:Porovovnávanie takých cd-prehrávačov si už vyžaduje naozaj kvalitné boxy *sunglases*
A jake by to meli byt?ATC,Sonus faber,Voxativ,MBL...?

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Vintage - proč zrovna Canton.....myslíš si, že některé typy Canton Reference hrají hůř než ty tvoje bedny ? A slyšel jsi vůbec někdy vrcholové Cantony Reference s Accuphase, nebo chceš jenom vypadat zajímavě a s tím smajlíkem rádoby vtipně ? Miluji podobné všeznalé poznámky.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Proč všeznalé poznámky? Naopak, pozastavuji se nad Tvými bedny a jejich nevídanými rozlišujícími schopnostmi :)

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Milý Vintage, vůbec jsem nepochopil o co ti jde, jaký máš problém, propříště až se zase rozhodneš někoho oslnit svými znalostmi, tak si aspoň nejprve pozorně přečti to, co jsem napsal – psal jsem, že jsem porovnával uvedené přístroje na 2 špičkových sestavách ve studiu v Německu a nebyl jsem tam sám a o Cantonech tam milý chlapče nebylo ani slovo. A nikde také nebylo ani slovo o nevídaných rozlišujících schopnostech mých vlastnách beden (nebo bednů jak říkaš Ty). Ale když už jsme u těch Cantonů, tek dost studíí a nejenom v Německu tuto značku k Accuphase doporučuje, ale nejedná se samozřejmě o základní serie, ale nejvyšší typy z řady Reference. Slyšel jsi u někoho doma tuto kombinaci ? Pokud ano, budu vděčný za kontakt na toho člověka,rád se u nás seznámím s majitelem nových přístrojů Accuphace a Canton Reference. A pokud jsi to neslyšel, tak se pro příště starej o své prehistorické přístroje, já se ti do nich taky nemontuju a nehodnotím jejich zvuk. Jo a mimochodem o rozlišovací schopnost mých beden podtrženou špičkovou kabeláží opravdu nemusíš mít obavy.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Tak to už jsem opravdu klidnej, hlavně že jsou podtrženy špičkovou kabeláží.
Obrázek

teď už jsem opravdu bez obav *2thumbsup*

tedwine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tedwine »

vintage

lol

dobrý objektiv, čím si fotil? :lol:

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Jo, podařil se mu majstrštyk !

Naprosto vyvážené - jak basy, tak výšky, o středech nemluvě !
Bez oparu, mlhy, nic pod dekou !

*offtopic* Pravděpodobně kabeláž značky Rotvajler :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ano, vintage prezentoval svoj vrcholný produkt, zrejme maximum čo dokáže. *thumbs down* . Trávenie sa zdá byť v poriadku, ale o opačnom konci tela pochybujem. *taktone*
BVaudio, výroba a predaj

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Nakoľko sa debata neuberá dobrým smerom, ale obvyklým smerom, Admin, zasiahni. Toto vlákno má nulovú hodnotu.
Ľutujem, že som reagoval.

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Prozatím vlákno zamknu.

Zamčeno