AMR cd 77

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
funkyman
Kontaktovat uživatele:

AMR cd 77

Příspěvek od funkyman »

Milan Hanzel to ponúka na Slovensku-testy som prečítal-osobnú skúsenosť niekto má?
s čím a kde, možno tony? ten je v Komárne často...

eLko
Kontaktovat uživatele:

Re: AMR cd 77

Příspěvek od eLko »

mal som to doma. Su 2 verzie. 77.0 a 77.1.
77.0 mala nejake muchy,co by malo byt v 77.1 vyriesene.
Pocul som prave 77.0 a ked to mam zhodnotit,tak stredy a vysky uzasne,lepsie som este nepocul liezt z cdp.V tomto smere konecna pre mna.
Ale malinky problem bol s basmi,ktore boli subjektivne makksie. Je pravda,ze som to mal zapojene este do celolampoveho retazca,cize uz tam bolo tych lamp vela asi :roll:

Kazdopadne si osobne myslim,ze by to mohla byt vyborna volba do trosku ostrejsie hrajucich zostav,popripade ak ma niekto celotranzistorovu zostavu,skusit to "riznut" tymto lampovym cdp. A urcite by som siel do striebornych kablov. Celu cestu.

P.S. Milan to ma v studiu,staci sa mu ozvat a vyskusat. A malo by to byt uz upgradenute na 77.1

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Elko suhlasim s tym co pises, pocul som ho niekolko krat u Milana a mozem povedat, ze hra vynikajuco, tiez by som doporucil Ag kable, zvuk je mierne makksi, ale funky ti mas nordost valhalla takze myslim, ze u teba vymena kablov nebude treba a prave by to mohlo spolu velmi sediet. ;)

funkyman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funkyman »

Za vyskúšanie to podľa všetkého stojí,spojím sa s Komárnom a som zvedavý.....
basy hrám cez "solid state" , a aj keď má Balanced mäkší-"tube" charakter...mohlo by to sadnúť
.....požičiame,uslyšíme ,napíšeme......

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

A nezabudni vyskusat zmenu oversamplingu a hlavne moznost zmeny upsamplingu na 96kHz, pripadne 192kHz. Pri pocuvani CD od Reference Recordings a prepnuti zo zakladneho modu 16bit/44kHz na 24bit/96kHz nastalo neuveritelne zlepsenie zvuku, takze prajem ti vela dobrej muziky pri testovani a pocuvani AMR CD77.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Luboš.Jak blízko se k tomuto přístroji dostává jejich DA převodník?Prý je to hodně podobný zvuk.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Zappadaddy píše:Luboš.Jak blízko se k tomuto přístroji dostává jejich DA převodník?Prý je to hodně podobný zvuk.
Michal DP-777 som nepočul, tak tu ti moc neporadím , ale u teba to môže hrať úplné inak, všetko záleží ako si to sadne s tvojimi prístrojmi a káblami a tiež akú muziku použiješ na testovanie. AMR CD 77 som priamo porovnával so setom transport + prevodník od PS Audio PerfectWave. Zo sebou som mal rôzne rockové nahrávky i v top kvalite od MFSL a môžem povedať, že veľmi sa mi páčil zvuk AMR, malé mínus bol trošku mäkší, guľatejší bas. Zlom nastal po výmene dig. I2s Ag kábla od PS Audio za referenčný dig. kábel od Straight Wire a tu už bol pre mňa víťaz set PS Audio, keby som nepočul neuverím, čo môže urobiť výmena digitálneho kábla, veď prenáša len 0/1. Čo sa týka oversamplingu, upsamplingu .... pri rockových nahrávkach to až taký prínos nebol, pri základnom nastavení pre mňa hrali najprirodzenejšie a pre úplnosť, hralo sa na : bedne UNISON RESEARCH MALIBRAN (25t.€), predzosilňovač AESTHETIX CALYPSO SIGNATURE (8.5t.€) a koncový zosilňovač AESTHETIX ATLAS (10t.€), káble MIT Audio a PS Audio. ;)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím kabel může znehodnotit zvuk celého systému,jak se říká,hraje to podle nejslabšího článku v řetězci.Někdy je obtížné zjistit,který článek je právě ten nejslabší. :lol: Luboši nemůžu najít žádný refrenční model od Straight Wire v digitálu,jak se jmenuje ten model co jsi zkoušel?Máš zkušenosti s Kubala Sosna,má být hodně dobrý.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Tak model si už nepamätám, ale ceny áno :) , boli tuším PS Audio 900€ a Straight Wire 800€ alebo naopak, inak ten Straight Wire bol sym. XLR dig. kábel. Podľa výrobcu mal byť ten I2s kábel lepší , lebo mal eliminovať jitter ( zvuk bol o troška detailnejší, ale suchší a podľa mňa viac by mu sedela vážna hudba ).
Minulý rok keď som mal doma dac WLM Gamma Reference mal som ho zapožičaný i s dig. káblom MIT Reference v cene 1300€, ale môj robený dig. kábel s Oyaide FTVS-910 s XLR koncovkami Focus 1 sa mne po zvukovej stránke páčil viac a teraz raď.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

pěkný bedýnky,na který jste hráli Obrázek

Odpovědět