Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od Jarroo »

Chalani ako spracovať audio na DVD prehrávači s DAC 48khz/24bit výstupom do staršieho zosilovača ,keď ten má vstup DAC len na 24,32 a 48Khz,ale len 16 Bit.Zosilovač mi sice hrá,ale len na 1/2 výkonu a to sa ešte dobre hreje.Ten DAC to proste nespracuje dobre.
Pozeral som DAC konvertery,ale nenašiel som taký na ktorom sa dá meniť výstupna frekvencia+16/24 Bit.Chcel som to vyriešiť kúpou nového DVD playeru,ale nové DVD majú.len 96,alebo 192 Khz vzorkovanie,pozeral som viacej výrobcov a sú na 24Bit.Meniť zosilovač nechcem,alebo sa mám zmieriť s tým,že použijem výstup na DVD analogový/Cinch/.???

Dik za rady.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od Jarroo »

Niečo som predsa našiel.ale to by bola asi drahá záležitosť: link:http://www.audiencedp.com/system3.htm

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od petrL »

A co zkusit něco jako Behringer Ultramatch PRO SRC2496, což je mimo jiné i "sample rate converter"? To není drahý.
http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRANSPO ... inger.html

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od Jarroo »

Velmi pekný kus,štýlový ,nový stojí na On-line obchode Muziker 168Euro na Ebay sa dá kúpiť za cca 80Euro.To zvládnem .Pozeral som výstupy aj vstupy má aj analog vstup a výstup a má aj
DAC vstup-výstup podla parametrov prevedie až zo 192Khz/24Bit na 32Khz-16 Bit a to presne potrebujem.Len je tam jedna chybička že má len optické zásuvky,výstup mi nevadí,ale vstup ano ,moje video má len koaxialny výstup,časom môžem kúpiť video s optickým výstupom to moje má aj tak už cca 6 rokov.Ešte by som rád vedel čo sú to za trojkolikové zásuvky
velke zásuvky na výstupoch sú to nejaké pre kapelové aparatury?,alebo sú to nejaké novšie koaxialne zásuvky,?

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od S499_1023 »

Tak neviem, či pozerám na iný Behringer SRC 2496 ale ja tam vidím aj koaxiálne vstupy a výstupy (označené RCA) a v technických údajoch čítam max. sampling rate 100 kHz, takže 192 kHz neprevedieš.
Tie konektory sú XLR, známe aj ako Cannon, rozšírené hlavne v profesionálnej praxi pre symetrické prepojenie.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od Jarroo »

Máš pravdu,tie obrázky čo som pozeral ,sú dosť malé sú tam dve RCA zásuvky,myslel som že je to analog vstup,ale sú to koaxialne zásuvky., je to prístroj len do 96Khz vzorkovania,to by mi nevadilo moje video má výstup 48 a 96 Khz /24BIt.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od S499_1023 »

Tak potom by mal pre Tvoje účely plne vyhovieť.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od Jarroo »

Ano malo by to byť OK,len keď sa mi pokazí DVD prehrávač budem mať zase problém,lebo ,čo som videl nové DVD prehrávače,tak všade uvádzajú 196Khz /24Bit. Audio výstup.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od Jarroo »

Predsa som našiel nejaké prehrávače DVD Pioneer,Philips,Panasonic s HDMI výstupom na obraz a 96Khz/24Bit výstup dig.,zvuk,ceny nie sú také strašné od- 40-60Euro.Blu Ray prehrávače som našiel,len so 192Khz vzorkovaním.
Zohnal som Behringer Wandler SRC 2496 od jednej kapely ktorá ruší časť aparatúry,slúbili mi,že mi ho pošlú našiel som inzerát /super cena 60Euro/ snáď mi to vyjde.,poslali mi fotky vyzerá dobre.

Jarroo
Příspěvky: 119
Registrován: 06 lis 2010 10:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup DAC do zosilovača Vintage

Příspěvek od Jarroo »

Dnes 12.8.som dostal poštou "Behringer SRC 2496" ihneď som ho rozbalil,a aj zapojil k DVD prehrávaču,je to fakt velmi dobrý sampler, najprv som ho nastavil na konvert zo 48Khz 24Bit
na 48Khz/16Bit,potom na prevod 44,1Kz a napokon na 32Khz/16Bit,zvuk je vinikajúci,vyvažený,dokonca som z digitálneho zapojenia odstránil,akustický digitálny procesor XP*A1010TN,ten už mám zapojený,len v analogu,skutočne na digitál nemusí byť nič prídavného zapojené /equalizér a podobne/,hraje to božsky,ďakujem za radu na toho Behringera.,bola to výborná volba,môžem si teraz kovertovať zvuk ako chcem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti