CA AZUR 650BD

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 684
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

Cambridge Audio Azur 650 BD
Multiformátový přehrávač ve vkusném sáčku s modrým laserem i displejem. Zatím jeden z nemnoha dostupných, který zvládá na jedničku i hudbu z CD disků.

Pořídil jsem si tohoto kouzelníka jako náhradu za dědečka Marantze CD-67 SE. Jedná se o zástupce z vylepšené řady AZUR 6XX. Podrobné technické parametry lze najít na stránkách výrobce. Takže popis jen z praktického hlediska. Kromě možnosti přehrávat BD,SACD,DVD,CD má také dva USB vstupy, které rozšiřují možnosti o připojení Flash či HDD. FLAC jsem nezkoušel, ale asi ho zatím neumí. Nicméně toto je pro mne pouze doplňková výbava a klidně mu to odpouštím, když ho poslouchám a koukám jak mu to sekne. Tento kousek rozhodně nemusíte, na rozdíl od jiných, schovávat hluboko do racku, ten ostudu mezi Hifipřístroji neudělá.

Co se týče mechaniky, každý kdo zná přístroje CA ví, že jejich šuplíky nepůsobí nejrobustněji a jejich chod není při vysouvání nejsametovější, ale to je z kritiky vše, teď už budou následovat jen samá pozitiva a sociální jistoty :) . Navíc ,,modrá mechnika“ disky opravdu roztáčí do pořádného kolotoče, načítání BD je v porovnání s konkurenty bleskové a šasi s opravdu měkkými poduškami nožiček se s tím statečně pere. Chlazení přístroje je absolutně pasivní a nikde při hudbě nebude nic fučet ze žádného větráku. To je další velká pochvala a plus pro nerušený poslech hudby. Větrákům prostě ze zkušenosti nevěřím a dříve nebo později se každý z nich nechal v tichu slyšet.

A teď to nejdůležitější, co tento přehrávač nabízí, a to je jednoznačně ZVUK, lépe řečeno ne zvuk, ale HUDBA.

I když je tento skorovšeuměl určen možná primárně k přehrávání videozáznamů z BD a nepatří ani svou cenou k nedostupnému zboží pro vyvolené, má něco, na co konkurence v této cenové z vysoka kašle – vynikající reprodukci z CD. Tady bych vlastně mohl skončit – velká tečka. Protože to je to, proč jsem si ho vlastně koupil a asi i většina dalších, protože stále v našich sbírkách tento typ nosiče bude ještě dlouho převládat.

Reprodukce hudby přístroji fy Cambridge Audio je vždy charakteristická vzdušným nezabarveným projevem s vynikajícím zaostřením a vyjádřením prostoru a super výškama. Ne jinak je tomu i zde. Laťka zůstala i u tohoto multiplayeru s 8 kanály na výstupu a videoobvody v břiše pořádně vysoko.

Když jsem v něm prvně slyšel CDdisk nechtělo se mi věřit, že to není čistý CD přehrávač. Hrál i se svým stájovým zesilovačem CA 650R epesně a tato kombinace je i vzhledem k ceně tohoto zesilovače a jejich vzhledové slušivosti parádní volba do obýváku nejen začínajícího hifíka. Vynikající poměr cena/výkon.

Díky vzdušnějšímu projevu je reprodukce skvěle čitelná a plna detailů. Basy nejsou přehnaně mohutné za každou cenu, ale o to výborněji zařezané a přehlednější a nemaskují dění kolem. Výšky jsou jasné a zároveň křehce vycizelované s krásnými odstíny toho či onoho činelu. Člověk se s radostí kochá v různých perkusních variacích. Zjednodušeně řečeno, pokud se Vám líbí produkce labelu ECM, je tento přehrávač pro Vás.

U mne doma vkusně doplnil výrazem temnější a analogově znějící zesilovač DENON PMA 2000R a repro USHER, díky kterým jsou výšky přece jen trošku míň expresivnější, takové sametovější než byly ve studiu na superbednách DALI HELICON, ale stále je to velmi velmi poslouchatelné.

Na závěr si neodpustím poznámku, že jsem se velmi shlídl v jeho inovovaném modrém displeji, a i když lze pro ,,pureaudio“ vypnout spolu s videoobvody, v kombinaci s kartáčovaným hliníkem předního panelu to působí dráž než opravdu stojí. Je to opravdu fešák nejen mezi BD, ale i CD přehrávači. Líbí se Vám vzhledem třeba Audionet? Komu by ne, že? Tak toto je takový ,,Audionet pro méně za vodou“ . A toto je už opravdu tečka. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Aleska »

Dodám obrázky, ať se i oko pokochá !
Obrázek

Obrázek

bh69
Příspěvky: 2030
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od bh69 »

Nechci být štoura, ale tento CA je prý jen starý OPPO 80 přebalený do jiný krabice a za vyšší cenu (?)

Renown
Příspěvky: 2315
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Renown »

to bh69 :
jak jsi na to přišel ?

bh69
Příspěvky: 2030
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od bh69 »

Přišel jsem na to upně náhodou když jsem hledal nějaké info o CA - stačí zadat do googla "AZUR 650BD oppo 80" a vyjede množství odkazů, kde tvrdí, že CA převzal OPPO 80 a jen dal jinou krabici a svůj modul DO.

napr.

http://forums.audioholics.com/forums/sh ... p?p=679396
http://www.stevehoffman.tv/forums/archi ... 13086.html
http://www.stevehoffman.tv/forums/archi ... 12811.html
http://www.tvfreak.cz/forum/archive/ind ... 24491.html

na druhou stranu jsem pak nasel zase opacna tvrzeni, takze tezko rict .. mozna jen pouzili stejny soucastky jako jsou v OPPO 80
http://hometheaterreview.com/cambridge- ... -reviewed/

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od noaid »

Ano, je to digitální část převzatá z OPPO BDP-83 a CA k tomu dalo svou analogovou část. Takový hybrid mezi BDP-83 a BDP-83SE. Z 83 to má vlastnosti a konektivitu a z 83SE snahu vylepšit zvuk.
Stejně jako nejnovější model CA je převzata a upravená BDP-93.
Prostě někde se vyrábějí základní desky a různé firmy je kombinují za různé ceny pod různými značkami ve svých krabicích. BD přehrávač je tak složité zařízení, že málokterá firma má na to, aby to vyvinula a udržovala, hlavně po softwarové stránce. V podstatě jde o jistý druh počítače. S jednoduchými CD přehrávači to nemá moc společného. Rozdíl asi jako mezi Sputnikem a raketoplánem Columbia.
korys píše:FLAC jsem nezkoušel, ale asi ho zatím neumí.
Ne zatím, ale nikdy ho umět nebude.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od noaid »

Ještě je rozdíl v tom, že CA používá entry level DACy od Cirrusu (cena asi 2 USD/kus), kdežto Oppo flagship DACy od Cyrrusu či Sabre s podstatně lepšími katalogovými parametry (cena asi 10 GBP).

http://www.cirrus.com/en/products/d-a_converters.html

Zdá se, že ty nižší Cirrusy neumí ani DSD, patrně se to interně převádí na PCM a to se teprve cpe do dacu. To je další rozdíl oproti Oppu, které DSD nativně umí.

Uživatelský avatar
vinnetou79
Příspěvky: 17
Registrován: 05 led 2010 21:04
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od vinnetou79 »

Každopádně jak už bylo zmíněno, že je to i výborný přehrávač CD disku, měl někdo možnost porovnat s cd playery řady 550, 650, 740 ?

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od noaid »

Musím se omluvit, došlo u mne k omylu, CA nevychází technicky z Oppo BDP-83, jak jsem psal, ale z nižšího modelu Oppo BDP-80, oba jsou HW koncipovány především jako digitální hdmi transporty k AV receiveru (asi proto se moc nepatlali s tím DSD přehráváním, je v AVR) s tím, že CA vylepšilo analog výstup.
Už se mi to pomíchalo, tak ještě jednou promiňte to označení.

hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od hi-fi calvus »

Já vám řeknu asi tolik, ano Noide, máš naprostou pravdu, je to prach sprostá kopie OPPA nejspíš 80-ky s malými změnami, taky jsem na ty mraky článků narazil, když jsem od vánoc jen prolézal nejvíc zahr weby s google překládačem :D
No, nic proti, CA, nic proti Carry Audio, které dělá podobné věci těm naším zlatým amíko číňanům ze stáje OPPO, ať si píše kdo chce co chce, já mám dva roky high endové DVD 983H a nyní konečně BRP 95-ku a KUR...
To je za 30tisíc neskutečná mašina!!!!!! CO jen trochu můžu, tak poslouchám a poslouchám a takovéto stereo jsem doma v životě neměl!
Jestli jsem měl někdy pocit, že z mého dělence od NAD a mých Wharfedale pacific Evo 30tek, 10-tek a centru už nic lepšího, než to co za těch cca 5 - 6 let lezlo vylézt nemůže, tak jsem se pánové šeredně pletl !!!
Oppo 95-ka je totiž mašina jako prase a ta mašina ty moje komponenty před sebou prostě kope do pr... víte kam, no asi tak stručně to momentálně popisuji, více se rozepíšu časem, až se ze mě trochu odpaří euforie.

Včera jsem doma smažil dokola pro mě konečně zakoupenou novinku Sounds Of The Universe od DEPECHE MODE, mám tu nejdražší verzi pod sluncem, mimo fanouškovské serepetičky o kterých nebudu psát je tam na třech CD+DVD takových šupa věcí, některých bohovsky zvukově sejmutých, až mě z toho mrazilo. Celá deska s bonusy v DTS z analogu 95ky je k posrání skvělá a co se týče demaču, tak ty novější od songu Judas nahoru, ty mě nazvedávali ze sedačky, něco tak muzikálního jsem ještě neposlouchal.

Sorry všem *offtopic* to jsem zase odbočil.

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Libor Šulc »

U Cambridge rozhodně nemají zapotřebí nikoho kopírovat,a ani to nedělají.

A mimochodem,právě přichází na trh model BDP 751za 26990,-Kč :D
Je pro "jistotu"vybaven duálními Wolfsony a převzorkovacím systémem od Anagramu.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 684
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

Aleska
Dekuji za foto, trosku jsem na to spolehal. :) Nebyla by jeste v barve kovu, to je to spravne maso. Az se dostanu k PC pokusim se i sam.

Pro ostatni
Ano, techto diskusi je plny internet, takze jsem tyto pripominky ocekaval, ale to neubira nic na kvalitach pristroje, ktery zde nemel vlakno a po pravu si ho zaslouzi. Povedeny zvuk, pasivni chlazeni a i vzhled u mne bodoval. Diky i Noidovi, za podrobnejsi technicky vhled mozneho vzniku techto multikombajnu. Pristroj v oficialnim manualu informuje, ze je postaven na architekture Mediatek MTK8520/MTK8575 a na zadni strane pristroje je i odkaz na licenci U.S.patentu, takze spoluprace firem je zcela priznana a neni duvod v tom hledat nejake podpasovky. Konecne i ve strojich od Siemensu za 3 500 000 e jsou zcela bezne zarizeni od konkurencniho Bombardieru.
Diky Noidovi jsem mel moznost slyset u sebe doma jeho OPPO 83SE a ano jak jsem jiz tehdy napsal, byl jsem take jeho schopnostmi velmi potesen, zacal jsem verit v tyto prehravace.
Krom toho jsem doma mel i CA Azur 840 C a tady je na miste priznat, ze tento o mnoho drazsi cisty CD prehravac s topovymi prevodniky AD 1955 a upsamplingem na 24/384...byl lepsi, ale to je slechteny specialista jen na CD a je na kazdem individualne zda uprednostni univerzalnost, nebo jeste o kousek vyssi zvukovou kvalitu .
Urcite srovnani CD 650, 740 a 650BD (59%!!! v rezimu CD) naznacuje rebricek Audio a STEREO de na strankach excelie.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od noaid »

Kdokoliv si může stáhnout manuály od Oppa a CA v pdf a porovnat je. Hlavně menu a funkce. Texty v manuálu zkopčené slovo od slova.

http://www.cambridge-audio.com/assets/d ... -01Eng.pdf
http://download.oppodigital.com/BDP80/B ... l%20v6.pdf

Podobnost jistě zcela náhodná.

Podobnost Oppo BDP-93 a CD BDP-751 se zdá opět zcela náhodná. Jen krabice a dálkáč se vizuálně liší. ;)

http://www.cambridge-audio.com/assets/d ... 0Mar11.pdf
http://download.oppodigital.com/BDP93/B ... l_v2.4.pdf

A že ti vývojáři v CA přijdou se svou verzí vždy opakovaně až půl roku po Oppu...asi musí vyvinout ten plech, co zakryje čip s nápisem .... no v originále je tam nápis Oppo. Fotky už tady proběhly.
hi-fi calvus píše:To je za 30tisíc neskutečná mašina!!!!!!
Jsem rád, že jsi spokojen, já jsem na tom podobně. *thumbs up*

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 684
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

No nic chlapi, jsem velmi rad, ze Vam to doma hraje k potese ucha i ducha. Mne taky, dotocil se Ketil Bjornstad a jdu hajat. :D *thumbs up*

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Libor Šulc »

..v originále ke tam nápis Oppo...
:D :D :D

Originál dostane každý,kdo si od Mediateku koupí min.10.000 kusů čipsetů :D :D :D

BD 751 je pro "jistotu"vybaven duálními Wolfsony a převzorkovacím systémem od Anagramu.To ta 93 nemá.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host