CA AZUR 651 nebo 751?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

CA AZUR 651 nebo 751?

Příspěvek od drfish »

Mám momentálně BD Yamaha BD-s1900 a DVD Yamaha DVD-S1700 a chci je sloučit na jeden univerzální přehrávač. Na stereo mám jiný, takže jde v podstatě jen o kino. Mám starší receiver ONKYO TX-NR5000e a FullHD plazmu Panasonic TXP50G30. Repro Shan SV-03 + Heco Aleva center+surround. Receiver neumí HD formáty DD a DTS, nemá HDMI pro zvuk. Přehrávám zatím v DD a DTS 5.1 přes optiku bo analogové výstupy na Yamaze mi nehrály moc dobře. Už jsem téměř rozhodnutý koupit CA, jen nevím, má-li cenu jít do té 751, zda mi nebude stačit nižší model. Nebyla by nějaká rad či podnět?

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 651 nebo 751?

Příspěvek od Pamela »

Počítám že už něco máš. Mohl bys něco napsat, docela by mě to zajímalo. Případně by se mohl podělit o skušenosti i jiný vlastník 651/751. Dík

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

No řešil jsem řešil, až jsem dořešil. Rozhodly nakonec ty lepší analogové převodníky ve vyšším modelu. Takže 751BD. Koupil jsem v Chrudimi v Excelii. Kompatibilita mediálních soubotů super, připojení hardu usb bez problémů, titulky české bez chybičky, dobrý obraz, zejména u filmů s nižším původním rozlišením je to velké zlepšení. Dálka je zcela v souladu s recenzemi hnusná a nepraktická, což jsem vyřešil naprogramováním své svítící dálky od receiveru. Rychlost a obslužnost přístroje je výborná, i listování v harddisku je přehledné. K síti jsem zatím nepřipojen. Načítání BD je asi 5x rychlejší než u mé staré Yamahy. Zvuk ve stereu je hooodně neutrální, ta studenost mi trochu vadí (používám ale na cd Marantz sa-8400). K receiveru (Onkyo tx-nr5000) mám analogové připojení 7.1. Na kino ve zvuku citelný posun nahoru, oproti původní Yamaze bd-1900, obrazově posun výrazně menší (málo znatelný). Možná to bude televizí. Takže jsem spokojen, je to i hezký kus nábytku. Teď ještě budu řešit nějaké rozumné kabely k tomu multikanálu. Jsem ale dost bezradný, abych zas zbytečně nepřeplatil, je to jenom na kino.

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

Mohl bys popsat rozdíly 651/751 ? Počítám že 751 která je momentálně asi o 10k dražší a ty ses pro ni rozhodl, musí být teda lepší.
Předpokládám že terén jsi zmapoval :D a podělíš se s námi.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

No pokud jsem to správně načetl, tak 651 by měl být o těch 10 tisíc levnější, vybavení funkční téměř stejné, rozdíl je v kvalitě analogových převodníků. V 751 jsou Wolfsony, v 651 ne. Pak jsou nějaké rozdíly v síťovém připojení, to jsem neřešil. V podstatě pro majitele receiverů s HDMI by měla stačit ta levnější varianta, jelikož obrazově by měly oba přístroje být vybaveny stejně. Kdo musí jako já připojovat přes multikanál, udělá líp když připlatí. Taky tu je otázka stereo poslechu hudby, tam všechno mluví pro vyšší model. Ale neslyšel jsem to na porovnání, těžko říct, jak velkej by byl rozdíl. Takže je to jenom teorie bez praxe. Chtělo by to mít oba přístroje v pokojíku a pouštět si je na střídačku. Kdoví, možná bych si pak drbal hlavu...
Jinak detaily
http://www.avforums.com/reviews/Cambrid ... eview.html
http://www.avforums.com/reviews/Cambrid ... eview.html
http://www.excelia-hifi.cz/cambridge-au ... 651bd.html
http://www.excelia-hifi.cz/cambridge-au ... 751bd.html
http://www.whathifi.com/review/cambridg ... azur-651bd
http://www.whathifi.com/review/cambridg ... azur-751bd

tyhle recenze mi pomohly se rozhodnout pro Cambridge, no a ta česká z Excelie mne pak zhoupla k vyššímu modelu. V té Excelii jsem si to pak i koupil. Hezky to do sebe zapadá. V češtině dneska člověk máloco najde, pan Roček to holt dělá dobře.

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

V balení 651 je disk, předpokládám že u 751 je taky. Po leteckém projetí CZ návodu jsem na zmínku o něm nenarazil.
Můžeš poreferovat k čemu slouží ? Dík

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Když už jsme u disků, jsou tam dva, první je DVD audio od CA s ukázkami vážné hudby ve vysokém rozlišení. Sklabdy jsou vybrané s ohledem na nástroje, špičky v úrovních nahrávek, aby bylo vidět, že HD má ve zvuku smysl. Jako celek je to dle mého k ničemu, každý pes jiná ves. Normálně bych si to nepustil.
Druhé CD je "Software restore disc 1" k uschování, pokud se nepovede upgrade firmwaru, máme se k čemu vrátit.
Snad je to to, co jsi chtěl vědět.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Nahrál jsem tento příspěvek do špatné sekce (Oppo nebo CA?), tak ho dávám ještě správně sem...
Ohledně srovnání zvuku CD a SACD asi toto.
Mám SACD Genesis (Invisible Touch, We can´t dance) a Dead Can Dance (první 4 alba).
Přehrávám je na SACD Marantz SA-8400 (pův. 33000Kč-jiná třída). Tam je u těchto hybridů naprosto zásadní zvukový rozdíl mezi oběma vrstvami. Hlavně u DeadCanDance je SACD vrstva naprostá lahůdka. CD vrstva plochá bez prostoru. Opravdu je to slyšet.
Přehrávání CD na Azuru je velmi kvalitní, ale na Marantze výrazně a slyšitelně nemá. Na stejné aparatuře (ONKYO TX-NR5000e, repro SHAN SV-03) hraje AZUR hodně studeně analyticky, je to takové to britské sucho. Někomu to možná vyhovuje, já, musím říct, jsem lehce zklamaný, ještě že mám toho Marantze. AZUR 751 hraje jako sólo CD player za 12 tisíc. SACD musím ještě pořádně naposlouchat, nerad bych se unáhlil, budu ještě referovat, zatím to vypadá stejně jako s CD.
Já bych 751 na stereo moc nedoporučoval. Mít v receiveru HDMI, šel bych do AZUR 651BD na kino. Ušetřený obnos bych investoval (s patřičným přišetřením) na stereo SACD player. Ve finále by to byla sice dražší, ale výrazně větší kvalita.
Na kino je ale 751 velká paráda...jsem čím dál nadšenější...

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

drfish
Dík. V balení 651 ten hudební disc není.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

No mně by ani ten disk moc nechyběl...

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Poslední dojmy z používání CA751BD při přehrávání filmů:
- mimořádné zlepšení v multikanálovém zvuku oproti předchozímu připojení přes optiku z Yahaha BDS1900 (ty Wolfson převodníky budou asi opravdu dobré)
- velké množství detailů typu vítr, déšť, šustot listí, tóny hlasu- na stejném receiveru i bednách docela překvápko
- velmi kvalitní přehrávání médií z hard disku-výrazně lepší kvalita HD obrazu než z NVidia karty v PC, SD obraz opravdu dobře převzorkovává do 1080p, konečně sleduju i 700 MB velké filmy v důstojné kvalitě obrazu. bezproblémové zobrazení jakýchkoli českých titulků, velmi dobrá hudební kvalita mp3 i Flac *hura*

asi tomu dělám teď nestydatou reklamu *thumbs down* , ale je to fakt v pohodě stroj- vyřešil jsem problém s novým PC, nekoupím ho, jelikož už mám z čeho hrát filmy... *2thumbsup*

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

Chci se zeptat (nejspíš drfishe) Když dám do BR USB flash 64GB tak mi to sice signalizuje vložený USB, ale obsah se nenačte.
Menší kapacita jede normálně. Může to být velikostí USB že to nejede, nebo je problém jinde? USB Kingstone/SanDisc.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Vzhledem k tomu, že to normálně načítá i hard disky, problém s velikostí nebude. Možná bych zkusil přeformátovat flashku na NTFS. Třeba to pomůže. Používám běžně 128 GB flash NTFS. Možná Odar bude vědět víc?

Odar

Příspěvek od Odar »

Ak ten USB kľúč ide v PC, skúsil by som formát na NTFS. Iné ma nenapadá, keďže tebe ide HDD v pohode. Ak to nepôjde po formáte, tak by som ešte pozrel, či je tam posledný firmware.

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

Asi budu za blba, ale co je NTFS??? 😂😂 Řeč je o předním USB vstupu. V PC i v druhé TV co má USB vstup fičí normálně 👍

Odpovědět