Cambridge Audio EVO 150

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Libor Šulc »

Vážení přátelé,

vydali jsme nové produktové video k univerzálnímu systému Cambridge Audio EVO 150.

Více zde:

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Miro_CZ »

Ahoj, máte někdo osobní zkušenosti s EVO 150? Jak to hraje, jak se používá, jak je stabilní systém atd.? :)

raskod
Příspěvky: 78
Registrován: 13 bře 2014 19:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od raskod »

Mám už jeden a pol roka, za mňa super mašinka, zobral som len na skúšku a už zostala

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Miro_CZ »

raskod: To rád slyším, celkem mě zaujala ta všestrannost a kompaktnost, takže bych to taky rád vyzkoušel a bojím se, že už mi to zůstane doma :D
Koukám, že tím krmíš Xavian Perla, jak jim to spolu jde? Máš porovnání s nějakým klasickým hifi zesilovačem? A máš i zkušenosti se zakomponováním do Apple Homekit?

raskod
Příspěvky: 78
Registrován: 13 bře 2014 19:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od raskod »

Mal som predtým Denon 710, CA CXA80, toto mi príde určite najlepšie. Tiež som bol zvedavý aký z toho polezie zvuk keďže je to čisté D-čko, ale mne osobne to sadlo, s Perlami super. DAC to má tiež veľmi slušný. Treba vyskúšať. A Apple neviem, používam Google, cez chromecast nie je problém, aj keď osobne to moc nevyužívam. Aplikácia na ovládanie je stabilná pokiaľ viem, lebo momentálne hrám stream a Hi-res cez Roon. Za mňa *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Miro_CZ »

raskod: Super, díky za zkušenosti. Pokud to hraje líp než CXA80, je to dobrý znamení :) Zkušenosti s Apple si zkusím dohledat někde na netu.

Largo
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2018 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Largo »

Zdravím ,
Mám Evo 75 cca 1 rok, spočiatku problém s obrazovkou( modrá smrť ) po aktualizácii firmware už beží bez problémov . Ovládam aplikáciou Maggic Stream v iPade, najviac stream Spotify, občas niečo cez pripojený ssd disk a internetové rádia. Všetko je ľahko spustiteľné cez firemnú aplikáciu + možnosti nastavenia prístroja a aktualizácie fw. Nestalo sa , že by iPad s aplikáciou nenašiel prístroj , spojenie je okamžite a stabilné , takze s OS by ste asi nemali mat problém .
Ak máte FB, doporucujem user group CA Evo75/150, kopa skúsenosti aj užitočné rady, sleduje a zapája sa do nej aj výrobca . Repro mám QA 3020i + sw Audiopro, so zvukom spokojnosť , oceňujem aj dizajn a veľký a kvalitný display , neveľké rozmery. Predtým som mal Denon PMA 150, tiež dobrý aj zvukovo, troška nemotorné ovládanie , Evo je na tom oveľa lepšie . Kto chce všetko v jednom, okrem cd, tak je Evo dobrá voľba . Zatiaľ by som nemenil, hoci som spočiatku pokutoval aj po Naim uniti atom, a NAD M10, som rad , že som sa rozhodol pre Evo.

Largo
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2018 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Largo »

Doplním maličkosť , ale poteší : neveľký a celokovový diaľkový ovládač , estetický a príjemný na pohmat🙂

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Miro_CZ »

Largo: Děkuji za zkušenosti i FB skupinu. Mrknu tam a pročtu si, co tam píšou.

Mimochodem, když zmiňuješ spotify a ovladač, tak se rovnou zeptám
- je možný nějak na ovladač přiřadit oblíbené stanice internetového rádia a potom je nějak snadno a rychle vyvolat? Na co nejmíň klikání.
- Spotify se musí vyvolat prvně přes tu jejich Magic Stream app, nebo je možný pustit Spotify a nějak tam navolit ať se přehrává v CA Evo?

A možná rovnou když máš iPad, jde to nějak implementovat do Apple HomeKit (Domácnost)? Aspoň jednoduché úkony typu "Když přijdu domů, zapni rádio"..

Já mezitím už pokukuju po bazarech, jestli se toho někdo nechce zbavit *sunglases*

peeeteer
Příspěvky: 28
Registrován: 06 kvě 2008 19:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od peeeteer »

To Miro_CZ:
Musicrecords.cz má nyní na CA EVO 150 a 75 zajímavou akci.
CA EVO 150
https://www.musicrecords.cz/catalogue/h ... /?icid=111
CA EVO 75
https://www.musicrecords.cz/catalogue/h ... /?icid=111

Largo
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2018 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Largo »

Po zapnutí Evo začne prehrávať to, čo hralo naposledy , teda aj Spotify alebo posledná rozhlasová stanica. Takze ak som hral naposledy Spotify určitú skladbú, album, po zapnutí si to pamätá . Na Spotify stačí 2 kliknutia diaľkového ovládača : power a play, netreba ísť do aplikácie Streammagic alebo Spotify na tablete. Internetové radio začne hrať hneď po zapnutí prístroja , teda 1 klik. Je mozne nastaviť aj predvoľby staníc na diaľkovom ovládaní sú 3 predvoľby priamo na DO.

Largo
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2018 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Largo »

Tie predvoľby na DO som vyskúšal až dnes, dá sa navolit internetové stanice alebo kombinácia i radio, Spotify a usb vstup , takze na zvolenie prehrávania stačí 1 max 2 kliky na DO. Pričom nastavenie predvoľby je veľmi jednoduché , stačí podržať viac ako 2 sek cislo predvolby na i stanici, Spotify alebo iného vstupu. Takze jednoduché spustenie aj bez aplikácie

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Miro_CZ »

peeeteer: Jj, tuhle akci má očividně celý CA, mají teď slevu na více produktů u všech ofiko prodejců.

Largo: To zní fajn, že to začne hrát tam, kde to skončilo a ty předvolby na ovladači jsou přesně to, co potřebuji *palec* Ještě tak kdyby se to dalo nějak jednoduše zapnout po síti, to by bylo super. Ale Apple HomeKit to nepodporuje, takže asi jediná možnost je to ovládání přes RS232, respektive jiná mě nenapadá.

Ještě teď přemýšlím nad jednou věcí a to je životnost těchhle all-in-one řešení. Klasické "staré" zesilovače vydržely hrát několik hodin denně třeba 30 let bez poruchy, nebo jim odešlo nějaké relé apod., takže i případnou opravu zvládl kde kdo za pár korun. Tyhle chytrý krabičky plný desek s čipy asi budou o něco horší. A jak dlouho vydrží podpora SW od výrobce, než to jednou řekne, že Spotify je už na novější verzi a tohle ho nepodporuje, to je druhá záludnost. Takže si říkám, jestli jít do relativně drahého řešení v jedný krabici, nebo zůstat u klasického zesilovače a pořídit streamer za polovinu nebo třetinu ceny a až za pár let přestane fungovat, tak vyměnit jenom streamer :?:

Largo
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2018 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Largo »

Je možno spustiť Evo aj po sieti, ak sa nastaví network standby, mobilom alebo tabletom

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio EVO 150

Příspěvek od Miro_CZ »

To je ale jenom tou jejich aplikací, ne? Mně šlo o nějaké automatizované řešení..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host