CD/SACD Arcam FMJ CD37

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Oggy
Kontaktovat uživatele:

CD/SACD Arcam FMJ CD37

Příspěvek od Oggy »

Tak jsem mel moznost slyset ve Spalicku u nas v Ove tento prehravac za cca 35t.
http://www.arcam.co.uk/products,fmj,cd-players,CD37.htm
Obrázek

Sestava BW804, Audionet SAM. Pro mne prekvapeni maximalni. Hral tak vyborne, ze doslo k vytazeni a zapojeni CD Audionet za cca 120t. Prehravace mely trochu jiny charakter, Audionet o trosicku vice detailu a hral hlasiteji, ale jinak zadne zasadni rozdily. :o Clanecek bude na F-Sportu. Doporucuji tento povedeny kousek k poslechu. Cumel jsem jak pero z gauce. :shock:

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CD/SACD Arcam FMJ CD37

Příspěvek od MB »

Nechcem ti radit, ale takto nas tahat spat na f-srot, ci ako sa to teraz vola mi nepride zrovna rozumne...ale co hlavne, ze ti veduci da 4 stovecky...

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

MB píše:Nechcem ti radit, ale takto nas tahat spat na f-srot, ci ako sa to teraz vola mi nepride zrovna rozumne...ale co hlavne, ze ti veduci da 4 stovecky...
Pocuvaj chalan. Asi takto. Akce byla vyjednana Martinem, ja se pridal. Tak mi neprijde uplne fer psat vsechno sem. Jen jsem chtel na tenhle, podle mne vyborny, strojek upozornit. A 400 kila sem nemotej, za a) o ne nejde a za b) stejne nebudou. ;) Pokud te to zajima, mrkni se tam. Pokud ne, prd se deje. Nevim, proc se tahas nejake boje. Jde o hlavne hifi, ne? :roll:

boxer

Příspěvek od boxer »

Jde o hlavne hifi, ne?

No právě. *taktone*

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

boxer píše:Jde o hlavne hifi, ne?

No právě. *taktone*
Tak by asi bylo dobre se vyjadrovat k tematu. Chapu, ze vam Martin rozsypal hracky, ale za to Arcam nemuze. *taktone*

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

Ahoj Oggy,
já vím,je to především o hudbě a v tomto duchu bych se ARCAMU určitě nebál a věřím v jeho silný potenciál nejednoho posluchače zaujmout. Zvláštní je,ale ten jejich konzervativní přístup v konstrukčním uspořádání,které mi pořád připomíná designové řešení levnějších přehrávačů z 90-tých let.Kdybych si ho dnes přinesl domů,tak bych se nemohl zbavit pocitu,že jsem vlastně jen svému Marcelovi přeleštil hlíník. :) Dnes se mi daleko víc líbí a důvěru u mne budí uspořádání,které má bytelnější skříň a středovou mechaniku,třeba jak to máš na svém DENONU 3910.

boxer

Příspěvek od boxer »

Chapu, ze vam Martin rozsypal hracky

Si děláš prdel,ne? To nemůžeš myslet vážně,pokud máš v hlavě trochu šedý kůry.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Hmmm,to je škoda ,já si myslel,že se konečně dočtu něco o přístroji,který mě už delší dobu zajímá :(

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

[quote="Oggy"] Prehravace mely trochu jiny charakter, Audionet o trosicku vice detailu
A o ty "trošky" většinou právě jde...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

oggy

ten rozdíl mezi arcamem a audionetem byl vskutnu tak malý??
se mi to nějak nezdá.
osobně jsem byl u hodně testů mezi audionet x xy a vždy to bylo propastné.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

lachim píše:oggy

ten rozdíl mezi arcamem a audionetem byl vskutnu tak malý??
se mi to nějak nezdá.
osobně jsem byl u hodně testů mezi audionet x xy a vždy to bylo propastné.
Skoro to vypadá, jako kdyby to bylo propasné, jen když jsi tam byl. Možná to někomu může přijít jako malý rozdíl. Ale já bych to otočil. Když máte špičkovou aparaturu nebo alespoň jeden stroj a porovnáte to s velmi dobrou, tak vám při troše upřímnosti také může překvapit, že to vlastně docela hraje. A že ten rozdíl není tak propastný, jako bývá v ceně. To je často také míněno v recenzích v pasážích o mnohonásobně dražších strojích. Smutný fakt ale je, že ten drobný rozdíl ve zvuku má daleko k odstupu v cenách. A ta drobná vylepšení v detailech a přirozenosti jsou to, co se platí. Při delším poslechu to může být třešnička na dortu. A také to je o tom, že platí pravda o poslechu s přepínáním a porovnáváním. Rozdíly bývají často tak malé, že si člověk musí přepínat bezprostředně dvě různé sestavy, aby ho poznal. Pak jde i o celkovou sestavu, na které se porovnává. Nejen, že do některých sedí jeden stroj lépe, než druhý, ale některé prostě jejich rozdíly nezvýrazňují a jiné naopak.
Takže bez přímého srovnání naprosto věřím tomu, že ten Arcam bude většině lidí bohatě stačit a bude hrát výborně. Pokud netahá za uši, což už nepředpokládám, tak to bude ok. Z Anglie jdou občas sehnat za zajímavé peníze, ale Audionet je občas také k mání z druhé ruky. Hlavní smysl toho sdělení pro mě je v potvrzení domněnky, že CD37 hraje velmi dobře (pro Oggyho). Taky bych rád jednou v klidu nějaký lepší Arcam slyšel.

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

Boxer
boxer píše:Chapu, ze vam Martin rozsypal hracky

Si děláš prdel,ne? To nemůžeš myslet vážně,pokud máš v hlavě trochu šedý kůry.
Nechovej jak navztekany decko. :o Jestli te Arcam nezajima, tak bez zurit jinam. Nechci zasrat tohle tema nejakymi hadkami. Kdyz tak leda hadkami o Arcamu. :D

Mih, Lachim

Nerikam, ze mu detaily chybely, mel jiny charakter. A Arcam hraje min hlasite, tak se musi pridat na volume. Ale zvuk pevny a prokresleny. Skoro bych rekl ze hral charakterove tak nejak jako CD Classe (typ si bohuzel nepamatuju, ale pod 100t to taky nejde), ktere jsem ve Spalicku v Ove taky poslouchal. :shock: Jenze mezi Classe a Audionetem byl vetsi rozdil. Mozna, kdyz bude nekdy sance, tak by bylo zajimave srovnani Classe a Arcam.

Korys

Je pravda, ze neobsahuje zulovou desku. Ale konstrukce uvnitr nevypada zle. Hlavne 2 toroidy v napajeci casti se zase tak casto v tehle tride nevidi. Nekde jsem videl fotky vnitrku, ale ted je bohuzel nemuzu najit. :cry:

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Chtělo by to CD player se zvukem špičkových audiofilských speciálů, ale kolem 20t.
Tady se mi osobně zdá, že seštelovaný alalog za 20t. nad CD vítězí.
Valdův italský převodník Audio Nemesis mi přišel hodně dobrý, ale zas mechaniku a digitální koax kabel.
Byl bych si Arcam dnes poslechl, ale Špalek je tak vytížený, že se tam necpu.

Až cedla za moc peněz "předou" lépe.
Audionet se zdrojem, má u Bohuše třeskuté ticho mezi muzikou, výbušnou realistickou dynamiku.
To ticho analog nikdy umět nebude. Vždy tam švrdlá jehla po vynilu.

Kdyby se to anglánům z Arcamu povedlo, jasně že budu rád.
Oggy, líbí se mi, že se držíš svého.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Tento Arcam FMJ CD 37 a vůbec i předzesík a koncák mi padnul do oka v Mnichově.
Bohužel jsem si ho tam nemohl poslechnout.
Například mě zaujalo, že oba CD přehrávače od Arcamu CD 37 i CD 17 podporují zobrazení CD-textu na displeji.
To není i CD přehrávačů vůbec běžné a já to mám rád. Když si něco vypaluji tak CD-text vždy přidávám.
Je fajn vidět při hraní nejen číslo skladby ale i přímo její název.
Budu si muset do Špalíčku na Arcamy zajet.

Odpovědět