china DAC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
warezo
Kontaktovat uživatele:

china DAC

Příspěvek od warezo »

http://cgi.ebay.com/Hi-End-24-192-DAC-D ... 1c0ccf55d8

co si myslite o tomto? neviem ci s tym ma niekto nejaku skusenost, ale da sa aspon podla obrazkov da povedat ci to ma nejaku perspektivu, alebo radsej ruky prec? mam na mysli pouzite suciastky a zapojenie. ja by som to aj riskol a objednal...

Vit
Kontaktovat uživatele:

Re: china DAC

Příspěvek od Vit »

Hm, otázka je, jestli všechny deklarované součástky jsou ty co píšou, problém čína bývá v tom, že hodně např. kondenzátorů jsou pajcy mnohdy nerozeznatelné od originálu.
Osobně mi projev CS DACu nevoní.

Já mám dobrou zkušenost s Vintage audio lab, jen origo součástky a vše dle popisu, mám od něj precizní hodiny s vlastním napájením a diskrétní regulací (avalanche diody, shunt regulace, luxus za tu cenu) a I2S USB převodník (kvalita dtto). Třeba tenhle DAC je pěkný a komplet hotový tweakerův ráj:
http://cgi.ebay.com/Valab-TDA1543-NOS-U ... 6004wt_883

1. kvalitní součástky, R-core trafo, vstupní filtr
2. NOS ruské PIO K40Y9 coupling a decoupling kondíky
3. regulace pomocí LT1084
4. 8 paralelních TDA 1543 DAC
5. DIR9001 receiver
6. precizní 1PPM hodiny
7. avalanche diody 1n5062
...

Jediná nevýhoda TDA1543 je jeho odstup signál/šum (v tichu prostě lehce šumí).

warezo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od warezo »

a co tak napriklad ZERO DAC 09? mam pomerne ohranicene moznosti, co sa toho tyka, a bude pripojeny akurat k nad c370. reproduktory este niesu vyriesene. potrebujem donho nejak dostat digitalny signal. niesom az taky narocny posluchac aby som do toho extra investoval, tak 100e :-(

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Jí bych se nejdříve podíval, co na ZERO DAC 09 říkají recenze a zkušenosti uživatelů na netu. Ty jsou důležité - jestliže je více spokojených než nespokojených, pak jej kup. Jestliže ale se také objevují kritické hlasy, pak musíš nutně počítat s tím, že bys mohl být ji jeden z dalších. Prostuduj net a pak se rozhodni. Podívej se též na Slovanet, mám takový pocit, že jej tam již někdo řešil.

warezo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od warezo »

no praveze som nasiel recenziu, myslim na head-fi. recenzia vyzera pekne. dokonca tam popisuje ako to hraje s roznymi OPA. aj reakcie su viac menej pozitivne. ale preluskat 600 stran fora...uf. dosiel som po 150 a uz nevladzem :-)
na slovanete som o cital, chlapik to tam pekne zhodil, no spominal ze keby bolo mozne menit aspon opa v analogovej casti, tak mozno. lenze podla recenzie na head-fi ak chapem dobre tak to mozne je. tak neviem...
mam pocit ze moju terajsiu zvukovku (x-fi xtreme gamer) prehraje asi cokolvek...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Kdybych se měl rozhodovat mezi china DACem a něčím jiným, pak bych klidně hmátnul po výrobku naší české firmy Casea a to DAC pod názvem DENEB, http://www.casea.eu/deneb/deneb.htm. Sice umí "jen" 24 bit/ 96 kHz, ale to ti ještě na řadu let vystačí....
Cena je 6000 Kč, čili pouze o 353 Kč více, než ten čínský DAC. A máš doma i servis.

warezo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od warezo »

lenze zase k tomu treba zdroj, nejaku krajsiu krabicku (popripade vstavat) a mam o 2000Kc viac. to mi vychadza nejakych 300€. co je veeelmi daleko za mojim limitom. zrejme co za svoj limit kupim, to budem mat. ak budem mat na viac, tak tak kupim kvalitnejsie. samozrejme si mozem dosetrit, lenze tolko niesom ochotny zaplatit. dakujem aj tak za tvoje rady a snahu, ale viac "skakat" nemozem :-(

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Warezo, jednu otázku - k čemu jej budeš připojovat ?

warezo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od warezo »

myslim ze skor som to pisal, ale na crative x-fi digital out -> dac -> NAD c370 -> Yamaha NS-555... repro mam zatial iba docasne :oops:

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Tak to je jiná, psal jsi pouze toto:
a co tak napriklad ZERO DAC 09? ........ a bude pripojeny akurat k nad c370. ...... tak 100e
Takže tobě jde o externí DAC, který má sloužit k dekódování digitálního výstupu integrované karty v PC, a má být v cenové relaci do 100 €. To jsi se dostal do neřešitelného problému, protože v cenové relaci do 100 € nic takového neexistuje, a když ano, tak z hlediska kvality to bude šunt.
Tento tvůj požadavek snad jedině splní stará dobrá osvědčená PC zvukovka Juli@ (Dawsoo z Audiowebu ji také má a byl s ní spokojen, byť po tunningu).

*offtopic* To co prožíváš, jsem si prožil také. Minulost i budoucnost HiFi je a bude "vydlážděná slepými uličkami". Jednou z nich je mylná představa, že k libovolnému PC stačí připojit externí DAC a je vymalováno. Není. Byla doba, kdy jsem "hltal" všechny recenze o DACech na všech audiowebech jak u nás, tak na netu a opájel představou, jak krásně bude mé PC hrát. Přiváděl jsem do šílenství pracovníky IT oddělení s dotazy o kvalitě digitálního výstupu integrované zvukovky (koukali na mne jak na blbce), proseděl hodiny na netu s cílem sehnat kvalitní zvukovku mající pouze digitální výstup, za který bych připojil kvalitní DAC, nechal se urážet "rádoby technikama", kteří s použitím naprosto LowEndové USB zvukové karty celému světu dokazovali, že PC prostě nemůže hrát...

Tudy prostě cesta nevede - a když, tak nesmyslně drahá.

Vykašli se na všechny možné a nemožné DACy, vykašli se na všechny možné a nemožné externí zvukovky (což není nic jiného než DAC), jenom jinak nazvané, a sežeň si na Ebay nejlacinější profesionální zvukovku, nejlépe od fy Lynx.
Na těchto zvukovkách (tj. profesionální třídy) ta naše zamilovaná hudba vzniká, tak proč je nepoužít ?
Původní řada Lynxu, byla ve výrobě ukončena a nahrazena novou. Takže ta "stará" řada šla cenově dolů - já mám Lynx ONE (24 dB/96 kHz), sehnal jsem ji za 152€ (a viděl i lacinější). Její analogové výstupy (můj osobní názor) jsou mnohem kvalitnější než Juli@, nesrovnatelně kvalitnější než USB externí karty a různé DACy do hodnoty cca 30.000 Kč a více. K sehnání jsou i karty Lynx TWO a L22 (ta ONE a L22 dokonce i u nás na fóru), ta L22 je dokonce po stránce zvuku v cenové relaci až 60.000,- Kč. Když řešení, tak profesionální !

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Cenově ti bude vyhovovat ESI Juli@, je v prodeji již za 3.066,- Kč a umí 24 bit/192 kHz, po stránce kvality určitě taktéž.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

nejake porovnani s USB DAC Emerald/Topaz ?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Jestliže potřebuješ ještě sluchátkový zesilovač, tak ten USB DAC Emerald/Topaz snad. Jestliže ne, pak 9990 Kč je skoro 377 € a za to již seženeš perfektní Lynx zvukovku.

warezo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od warezo »

Aleska: Mal by som ti asi podakovat za to, ze si mi usetril hromadu problemov a penazi :-) Smerom na DAC som sa zameral koli tomu, ze obcas si pustim aj nejaky film v 5.1. Ak by som chcel vsetko naj, musel by som par nul prihodit. tak to vyriesim tak, ze terajsia zvukovka pojde prec, namiesto nej ESI Juli@ a to pojde do zosilnovaca. ziadne kompromisy. aspon v mojej cenovej kategorii. Len tak nahodou som natrafil na shop kde ju maju za 120€ a to myslim bude ovela lepsie riesenie ako nejaky china DAC. Na terajsiej zvukovke som si vymenil OPA a nejake kondenzatory ale to sa myslim s "Juliou" neda porovnavat. mozno tie fora citam az priliz, alebo necitam vhodne vlakna, lebo som naockovany trochu inou kategoriou. a nejakym chinakom sa skor vzdialim ako aspon trochu priblizim :-) takze dakujem

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

u te lynx zvukovky vidim nekolik problemu

1/ ted pri rychlem pruzkumu jsem nenasel, ze by se prodavala u nas - takze nakup jedine nekde pres ebay

2/ nenacpu ji do maleho pasivniho PC na platforme ION Atom 330

3/ PC musim mit hned u zesilovace, pres USB muze byt i nekolik metru daleko

4/ zvukovka je primo v pocitaci - jak to je s rusenim ?

Odpovědět