Cowon Iaudio x5 na domaci poslech? - uvaha

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Makovecz
Kontaktovat uživatele:

Cowon Iaudio x5 na domaci poslech? - uvaha

Příspěvek od Makovecz »

Dlouho jsem se zajimal o starsi pristroje v oblasti domaciho audia, casto menil menil prakticky vsechny komponenty a reprobedny. Sestava se nakonec ustalila ve velmi slusne kvalite. Pak jsem si nedavno doma,v panelakovem obyvaku, sedl na gauc, koukam na ty krasny starsi stroje, dva pary metrovejch sloupu.... A pak me napadlo, kdy jsem si vlastne pustil nejakou poradnou hudbu dle vyhradne meho vyberu, v hlasitosti dle libosti. Odpoved je smutna. Za posledni ctyri roky by se to dalo na prstech jedne ruky spocitat. Uz jen vzhledem k toleranci k sousedum, zene, detem. Sem tam pres den, pokud nahodou prijedu driv z prace, chvilicku, ale jen par skladeb. Jinak je to takovy komorni poslech.
Nahodou jsem vcera zabrousil do jednoho z mistnich bazarku a objevil tam reseni. Cowon Iaudio x5, 60gb. Vzhledove jak novy, jen baterie ma nejlepsi leta za sebou. Vzhledem k nakupni cene (700kc) si baterii za par kacek obstaram novou. Pristroj je stale na nekterych disk. forech povazovan za TOP player s vybornym zvukem. Je mi jaane, ze doba pokrocila, ze je to opet o kousek dal, nicmene me to, aspon prozatim, vyresilo nekolikalete obdobi ticha. Mam ho jwn nahudbu, statne slwdovani filmu na obrazovce s velikosti uhlopricky krabicky od sirek mi prijde usmevne...
Sluchatka objednana, kazdym dnem by mela dorazit. Mam tady jen postarsi, zvukove nevyhovujici kousky. Uz brzy to nastane a ja si konecne poslechnu cely Floydy, Hendrixe, urcite i neco tvdsiho... Tesim se, ani nevire jak...
M.

Makovecz
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon Iaudio x5 na domaci poslech? - uvaha

Příspěvek od Makovecz »

...tak Cowon fungoval vyborne, ale jen par dni... Pak se zacal objevovat problem s levym sluchatkem. Lehce rozhozena stereovaha, pri zapnuti s nasazenyma sluchatkama velke lupnuti, pri jakekoliv manipulaci s kabelem taktez. Mam spunty a kovovym telem a cele to vyvrcholilo tim, ze se mi ono leve sluchatko zacalo pri prehravani zahrivat... Nebylo vylozene horke, ale vyeazne teplejsi, nez by bylo zdravo... Tomu rikam zahorovani.... Pristroj jsem rozebral a objevil uprave u sluchatkoveho vstupu pripecenej integrac. Sehnal jsem nahodou nahradni x5, prohodil desky, pripajel a zapnul. Pristroj se nastartoval, jenze prestalo reagovat ovladani. hlasitost vylitla na maximum a ovladaci joystick neregoval. Opet jsem znovu nekolikeat rozpojil a zapojil onu desku, ale se stejnym vysledkem. Nefunkcni. Ta nahradni x5 byla s nejasnou minulosti, bez hdd, takze deska nejspis nefunkcni. Vratil jsem puvodni a vse bezi, ale se s puvodnimi problemy. Sluchatka nechci spalit, takze Cowon momentalne nepouzitelny. Pristroj je krasny a fakt nehraje vubec zle, je skoda ho nechat ladem. Proto se ptam: nemate nekdo prosim nefunkcni, jiz odpocivajici x5, a jste ochotni za nejaky drobny peniz prenechat? Diky, M.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Funguje to výborně, ale neseje to...

Makovecz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Makovecz »

...a ja bych rad na jare znovu zasel...

fb_pavel1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_pavel1 »

mám ho doma cca 10dní a valím bulvy jak hraje.

phaetoncz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phaetoncz »

Citím s tebou ohledně velkého audia v obýváku a neschopnosti ho využít...
Já měl jsem od cowonu spoustu let zpět G2 (kapacita onehdá 1GB, cena okolo 5tisíc) a hrál neskutečně dobře. Takže značku mám rád a doporučil bych. Nedávno jsem taky uvažoval že si koupím něco na večerní poslech v posteli apod a oprašoval jsem si znalosti co se dnes prodává a za kolik, začal jsem samo zase u Cowonu. Na fórech jsem se ale dočetl že jsou i jiné značky které hrají líp, za podobné nebo levnější peníze. Na zkušenou a jsem vzal z bazaru Fiio X5 (2. generace) a po natahání pár Flac písniček jsem se nestačil blbě usmívat a divit. Je i v bazarech asi cenově jinde než tvůj vyhlídnutý (tipuju asi kolem 3tisíc) ale zvukově nemůžu než doporučit, lahoda.

Odpovědět