DAC Audio Alchemy Dac in The Box

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Mike
Kontaktovat uživatele:

DAC Audio Alchemy Dac in The Box

Příspěvek od Mike »

Zdravím chtěl bych napsat krátké povídání o svém převodníku který jsem modifikoval podle návodu na internetu jak jsem již zmínil ve svém představení.
Koupil jsem ho z druhé ruky za celkem úžasných 1500kč. Audio Alchemy k němu používá dvě verze extérního napájecího zdroje liší se filtrační kapacitou. Ten můj měl v základu tu nižší ale zvětšil jsem dáním větších kondenzátorů do zdroje na silnější verzi. Krabička je černý eloxovaný hliník s bílími nápisy. Na předním panelu jsou dvě diody jedna indikuje zapnutí přístroje a jedna přivedený signál.
Specifikace :
t frekvenční rozsah 44.1 kHz
DAC - 18bit, převod-multibit, 20Hz-20kHz +/-0.1dB
vstupní vzorkovací rozsah 30kHz-50kHz
dig. filtr 8x
analog. filtr -2. řádu
tvarování dig. šumu - 2.řádu
THD 95dB, odstup sig/šum větší než 100dB
dynamický rozsah víc jak 95dB
odstup kanálů 85dB linearita při -90dB -- 0.5dB, při -100dB -- 1.0dB
chyba deemfáze 0.2dB
výstup RCA 0dB=2.5V.

Samostná úprava spočívala ve výměně kondenzátorů za lepší modely s menším svodovým proudem. Ze spodu je v napájecí cestě osazena spousta deskových kondenzátorů. Jsou vyměněny také některé odpory současná hodnota je 900ohmů složí k úpravě napětí pro operační zesilovač. Také byly věměněny všechny elektrolitické kondenzátory za deskové typy jak se píše v návodu. Dále je místo krystalu CS8412 dát typ CD8412 který značně omezuje jitter.
Velice důležitý je v případě této úpravy použitý koaxiální kabel který musí mít opravdu 75ohm sáhl jsem po výborném koaxu dělaném na zakázku.
Jak jsme se mohli několikrát přesvědčit digitální kabel má velký vliv už jen kvalita stínění a použité dielektrikum hraje podstatnou roli. Dále je nastavena jiná frekvence na novém krystalu. O úpravě zdroje jsem již psal výše. Operační zesilovač je vyletován a umístěn do precizní patice ze zlatými vývody momentálně tam mám AD827JN původně tam byl OP275 chystám se ale na výměnu za něco z nabídky Burn Brown. Se zvukem jsem velice spokojen je detailní prokreslený a je rovnoceným soupeřem mému CD playeru ROTEL RCD-02. Tady je fotka co jsem vyfotil po úpravě mělo by z ní být poznat všechno je ve velké rozlišení.
Zdraví Michal
Obrázek

Mike
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC Audio Alchemy Dac in The Box

Příspěvek od Mike »

pipis

Chyba se nestala je to krystal stejného výrobce akorát jiný model který více omezí jitter. Vše je správně celá úprava se více podobá DACu Musical Design i zvukově můžu říci že tento DAC co mám je po úpravě hodně vysoko,ale vždy se dá jít výš ovšem další tuning bude čekat CD player. Takže s DACem jsem více méně skončil.
Zdraví Michal

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

Mike
Ty být kluk šikovná. *2thumbsup* Ja zi zmáknu připájet tak leda kabel k banánku. Tím myslím repro kabel a repro banánek, aby sis zase neco nedomýšlel. :mrgreen:

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

oggy

Děkuju ti za chválu až nebudu mít co dělat udělám ti na AVčko Denon HDMI vstup a výstup s analogovou konverzí :mrgreen:
Tak pokud si přiletuješ kabel (rozuměj repro a tím pádem né svůj :lol: ) tak jsi na dobrý cestě hele každej jsme něják začali. Ale však znáš moje heslo co je mi to platný že umím upravovat DACan když si to ted nemůžu pustit tak aby mi vlál Pytel (nemá to nic společného s uživatelem tohoto fora který se jmenuje stejně) :D
Poslouchám ted dost potichu. Všem se omlouvám za OT.
Zdraví Michal

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Ještě jsem zapoměl na jednu drobnost k DACanu zapoměl jsem dát odkaz úpravy podle které jsem čerpal je v angličtině http://www.1388.com/doctor/jonopinion/1 ... index.html Doufám že to někomu pomůže nebo alespon napoví kdo by měl zájem může poslat email.
Myslím si že tuning našich miláčků má opravdu smysl a navíc tím se budem odlišovat od ostatních *2thumbsup*
Jediná nevýhoda tohoto DACu je že "chodí" jen do 44.1 Khz. Hraje hezky a to mi stačí
Zdraví Michal

Odpovědět