DAC CARAT-TOPAZ

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
PavelN
Kontaktovat uživatele:

DAC CARAT-TOPAZ

Příspěvek od PavelN »

USB DA převodník a zároveň sluchátkový zesilovač

Obrázek
http://www.hifionline.cz/d-a-prevodniky ... rat-topaz/

1) Main DAC : BURR-BROWN PCM1792 - 24 Bit 192 KHz Sampling Advanced-Segment Audio Stereo DAC - Dynamic Range : 123 dB / THD+N : 0.0005% 2) Digital Controller : Cirrus Logic CS8416 - 32KHzto 192Khz Sample frequency range - Low Jitter Clock Recovery 3) USB Controller : BURR-BROWN PCM2707 - Full speed transceiver (Real Audio 1.1) - 32Khz ~ 48Khz / 16bit delta-sigma stereo 4) OPAMP : TOTAL 8 pcs (DIP type) - Output : Analog Device AD817 x 2 pcs - I/V : Texas Instruments NE5534 x 4 pcs - Headphone : Burr-Brown OPA2134 x 2 pcs 5) TCXO : 1.0ppm 6) Output level : 2Vrms 7) 1 x 5.5mm Gold-coated Stereo Headphone Jack 8) 2 x selector (Power & Output selection) 9) 1 x Volume controller & 1 x red color power LED 10) Gold-coated RCA jack (Left / Right) 11) DC 6V In, DC5V & 12) USB In 13) Optical In 14) Brass metal foot

VLASTNOSTI:

1) Best chip : Hi Fi Audio DAC & Headphone AMP 2) USB input & OPTICAL input 3) HEXAD type OPAMP : Dual mono design - Right 3 OPAMP / LEFT 3 OPAMP 4) Sanyo OS-CON / Wima / Vishay Dale, Siver Mica - all electric condenser : OS-CON - all film condenser : WIMA 5) 24bit, 192KHz support 2) Out sound level is 2Vrms (same level as Hi Fi CD players), so it can accept upto 300 ohm Hi Fi headphone. 4) ‘TCXO’ 1.0ppm which is specially using by the very highend audio product and DAC. 6) 4 different block design (Input, Digital convert, Main Power, Analog) 7) Power level filtering function 8) USB power in or DC6V power adapter. User can select to USB power-in or separate DC6V power-in. 9) Plug & Play without installing drivers or software. 10) MS Windows 2000 professional, XP and VISTA and Mac OS (Mac OS’tm’9.1 or later Japanese/English edition, Mac OS X 10.0 or later English edition, Mac OS X 10.1 or later Japanese edition SP) 11) Full Aluminum anodizing case & high quality brass metal foot, which can reduce any kind of external noise and resonance as much as possible. 12) Recommended aging time : 50 hours 15) Aluminum volume knob. 16) Output tuning

cena 9990,- Kč.

Podle provedení a součástek by se mohlo jednat o velmi kvalitní převodník. Že by cenově dostupná konkurence slavného Benachmark DAC 1 :?:

majklc
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC CARAT-TOPAZ

Příspěvek od majklc »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo neporovnával tento DAC s Cambridge Audio DAC Magic? Jde mi hlavně o USB vstup z PC. Cenově vychází na stejné peníze, ale jak jsou na tom s kvalitou výstupu?
Nebo máte nějaký jiný typ na usb DAC?

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Důležité je taky množství vstupů, tento má pouze 1x USB a 1x optiku. Nemá koax. DacMagic má USB 2x koax/2x optika. Tenhle je zase kombinovaný se sluchátkovým výstupem.
Ještě je důležité, že přes USB nelze přehrávat 24bit/96kHz, takže ty další vstupy se hodí přinejmenším pro strýčka příhodu. Tenhle bych asi tipoval jako kvalitní zvukovku k počítači ke sluchátkům, nic moc víc díky absenci více vstupů a koaxiálu. Je třeba si uvědomit, jaká různa zařízení dnes mají digitální SPDIF výstup, a to většinou koax - CD, DVD, TV set-top boxy DVB-T a DVB-C, PC.
Jo a DacMagic má výstup SPDIF do případného AV receiveru. To se taky může někomu hodit.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Magic Dac od Cambridge nabízí více možností připojení a podle všech ohlasů to bude jistě velmi dobrý přístroj za ty peníze.
S DAC Topaz mě napadlo, jestli by se nedal použít jako regulátor hlasitosti a možná náhražka za předzesilovač. Pak by se na něj napojil koncový zesilovač. Něco podobného má Agavel s Benchmarkem. Na druhou stranu je jasné, že si člověk nemůže pustit do koncáku nic jiného než digitální zdroj zvuku, což je v mnoha případech nepraktické.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

To majklc: Já to slyšel v Melisse. Ne tedy Topaz, ale Ruby, což je ten o jedna nižší s papírově o trošku horším Burr-Brown 1796 převodníkem, takže Topaz by měl být ještě o trošku lepší. Taky jsme ho porovnali proti DAC Magic od Cambridge.

Zbytek sestavy: Aurum Cantus Leisure 3 MK II, zesilovač Vincent SV 234, zdroj CD Vincent S5. Co posloucháme: klasika, jazz, world music.

Musím říct, že mě Ruby naprosto šokoval, on hraje líp, než CD S5, což je nejvyšší CD od Vincenta. Vzdušnější, čitelnější. Daleko lepší lokalizace nástrojů. Ještě že jsem tu S5 před časem nekoupil ;)). Na druhou stranu, DAC Magic proti S5 nemá šanci, jako S5 je o kus horší než Ruby, DAC Magic je ještě o kus horší než S5 (což bych řekl, že odpovídá ceně). Možná tak na heavymetal by se dal použít, jestli ho někdo má rád takový hutný ;)).

DAC Magic papírově odpovídá CD 740 od Cambridge a fakticky taky. Přitom za peníze za 740 člověk může mít skoro Vincenta S3 (no dobře, když je 740 v akci, tak S4), což je o parník (nebo aspoň půl parníku) jinde.

Co se užitné hodnoty týká, tak přesně, jak říká noaid, jen upozorním, že USB je pouze 32-48 kHz/16 bit (zato je to opravdové plug'n'play, protože je to standardní USB audio). To ovšem zvažte, jestli máte nahrávky v něčem jiném. Pokud z něčeho nemáte Toslink, existují převodníky z a na S/PDIF v cenách pod tisícovku.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

dokken píše:už nabízí new model:
http://styleaudio.typepad.com/styleaudi ... erald.html
jestli dobře koukám, tak pouze USB a Texas Instruments převodník, to bych chtěl proti Burr Brown slyšet :)

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Co to žvaním za bulvární nesmysly, chci říct, že v Emeraldu je BB 1793, v Ruby 1796 a v Topaz 1792.

tomik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomik »

To:DAVID...přesně jsem nerozuměl tomu...."na metal by se to dalo použít,kdo to má rád takové hutnější..",tzn.,že DAC MAGIC je hutnější nebo CARAT-RUBY,jsi asi jeden z mála kdo slyšel oba převodníky v této kategorii,jestli by si ty odlišnosti nějak lépe popsal mohlo by to být zajímavé,nechce se mi věřit,že ta krabička RUBY přehrála S5,ale samozřejmě možné je vše.Už by konečně mohli přijít časy kdy se mechaniky oddělí od převodníků a my si budeme moci libovolně vybírat a kombinovat.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Zkusim vzdy v relativnim porovnani. Z absolutniho hlediska DAC Magic rozhodne nehraje spatne a pomer cena/vykon ma vyborny. Proti S5 ma basy trochu zapatlane a vysky tak nekontroluje, kdyz jsme poslouchali tibetske misy (coz je technicky vzato zvon se straaasne dlouhym dozvukem), tak na S5 uz mi prisly OK, z DAC Magicu lezlo v dozvucich cosi potrhaneho. U symfonickeho orchestru taky dozvuky podivne poodrazene, pozna se "prvni housle" a "druhe housle", zatimco z S5 uz si clovek s troskou nadsazky troufne tipovat, kolik hracu je ve ktere skupine ;). V DAC Magicu je prevodnik Dual Wolfson a prijde mi, ze kdyz jsem pak googlil, co se o tech prevodnicich rika, tak ze to presne sedelo. Rozdil je v tom, ze DAC Magic hraje, ale S5 me bavi poslouchat.

Jo dobrou vlastnost DAC Magic ma, na slusne ale postarsi nahravce symfonickeho orchestru nebyl tolik slyset sum, protoze ho to rozmylo. Specialne se mi tam moc libilo, ze po par taktech nastupovaly smycce, a bylo krasne slyset, teda na S5 a na Ruby, ze tam meli spot mike a vytahli ho na mixu, protoze sum vyletel tak o pulku. (Ach ten multi-miking...) Na DAC Magicu bych si toho asi nevsiml.

No a k poznamce o metalu, holt kdyz nekdo posloucha takove zvuky, a ma to navic rad hodne poodrazeny po stenach, aby to dunelo, tak to tim Cambridgem udelat dokaze dobre i v zatlumene mistnosti ;). Ale vazne: DAC Magic proti S5 patla a na muj vkus je to moc.

A potom Ruby proti S5 byl skoro jeste jednou podobny rozdil ve prospech prevodniku (taky jsem na to koukal jako vyorana mys), tohle uz nebylo o zapatlanych basech, ale spis o lokalizaci nastroju a prostoru, najednou orchestr mel kolem sebe vzduch. Kolega, co si to pak prisel poslechnout na me doporuceni, Rubyho obratem koupil.

Jestli je to takhle trosku prehlednejsi... ono je to trosku jako popisovat vino nebo hezkou zenskou... Do tohohle prevodniku bych se asi zamiloval, nebyt toho, ze zesiluju digitalne Lygdorfem TDA 2200+. I kdyz k pocitaci jsem mel cukani ho koupit na sluchatka. Zatim odolavam.

No a "prijdou casy, kdy se mechaniky oddeli od prevodniku": nikdo te nenuti prevodnik v prehravaci pouzivat, jenom zaplatit ;)))

tomik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomik »

To:David: Perfektní,nezaujatý....dík za všechny co to zajímá,škoda,že jste neměli ke srovnání ještě ten TOPAZ,no a jinak jasně kup si drahej kompletní cd player a k tomu externí převodník,to mi právě připadá dost úchylný a tak ta touha po dostupnějších dělencích....

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Jeste si uvedomuju, ze je potreba vzit v uvahu, ze jsme ty prevodniky krmili velmi kvalitnim transportem z S5...

tomik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomik »

To je jasný,nicméně pro porovnání zmiňovaných převodníků to stačí,stejně teď už v mé dušičce hloubá jen,...jestli by jste slyšeli rozdíl mezi
RUBY a TOPAZ,s nadsázkou,je to už trochu hnidopišské....no já trhu převodníků dost věřím.Za jakékoli rozvinutí a obohacení tohoto, mohu jen děkovat...

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

co mne zaklamalo je, ze USB nepouziva asynchronni prenos, takze nejvetsi potencialni vyhoda (zadne vypadky, zadny jitter) tim nefunguje

http://www.datasheetdir.com/PCM2707+Audio-DA-Converters

http://www.beyondlogic.org/usbnutshell/ ... sochronous

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms790482.aspx

to mne teda dost otravilo ..

Odar

Příspěvek od Odar »

Nove modely pre rok 2010 sa uz na EBay predavaju. Ceny su celkom prijemne. Z Korey je Free Shipping.
Najviac ma zaujal DAC Sapphire.
http://styleaudio.typepad.com/styleaudi ... phire.html
Predpokladam, ze z Topaz-u si ale moc nepolepsim.

Carat TII
http://styleaudio.typepad.com/styleaudi ... ratt2.html
Carat Ruby 2
http://styleaudio.typepad.com/styleaudi ... ruby2.html

Odpovědět