elektronkový sony CDP-790

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Hunzek
Kontaktovat uživatele:

elektronkový sony CDP-790

Příspěvek od Hunzek »

Na Polských stránkách jsem objevil modifikaci tohoto cd přehrávače i s popisem,bohužel už stránka byla zrušena.Naštěstí jsem si uložil na komp fotky.S elektronkama nemám žádné zkušenosti ale čtu samou chválu.Myslíte si že by se vyplatilo do toho investovat,teda jestli by bylo výrazné zlepšení zvuku,mám obyč sestavu.Zmíněný přehrávač,silič sony TA-F70,obyč sloupky sony.Nad lepšíma bednama uvažuji-Mission ale očekáváme přírustek do rodiny tak to hned tak nebude.Na přidání fotek jsem antitalent,zkouším ale nejde mi to.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: elektronkový sony CDP-790

Příspěvek od Renown »

zřejmě se jednalo o nějaký elektronkový výstupní buffer. Nějaký polidšťovač zvuku :-) Takových schémat koluje po internetu více. Od Sony CDP790 ale nelze očekávat zázraky a to ani s takovým přídavným zařízením. Ta instalace dovnitř nebude jednoduchá a bude se tam pracovat s životu nebezpečným napětím. Pokud nemáš s takovou prací zkušenost, radši se do toho nepouštěj.
Přírůstek do rodiny je stejně to nejlepší co můžeš očekávat *thumbs up* Kam se na to hrabe jakýkoliv CD player nebo reprobedny *palec*

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Ahoj,

CDP-790 může mít dva různé DA převodníky:
SONY CDP-790 (Old ver.) 2 x AD1860N-T
SONY CDP-790 (New ver.) 1 x CXD2552Q

V případě prvním (2 x AD1860) lampizuj = http://www.lampizator.eu, zde lze nalézt spoustu schémat a rad pro elektronkové modifikace výstupních částí CD přehrávačů.
V případě druhém - zahoď. (můj osobní názor na generické Sony DA převodníky, který se může od názoru všehomíra lišit ;) )

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek »

Je to tam,stačí kliknout a obrázek se zvětší *thumbs up*
Na kolik by asi taková modifikace přišla??Samo že bych to poslal někomu do servisu.Předem děkuji za případné odpovědi.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

vyjde to na tolik, že si za to koupíš podstatně lepší CD player než získáš idiotskou přestavbou starého krámu CD790. Sorry, ale to je fakt hovadina, nejdříve jsem se snažil to napsat co nejmírněji, ale po příspěvku Víta a jeho povelu "Lampizuj" to jinak nejde

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek »

Dobrá Renowne,chtěl jsem jen slyšet střízlivý názor na tu věc.Tak my nic jiného nezbývá než šetřit na lepší strojek. *palec*

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Hunzek píše:Dobrá Renowne,chtěl jsem jen slyšet střízlivý názor na tu věc.Tak my nic jiného nezbývá než šetřit na lepší strojek. *palec*
Hunzek - Vídím, že jsi z Orlové. Kousek ode mě. Jaký přístroj by jsi si představoval a v jaké cenové hladině? Může být starší?

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek »

Pasule,teď hned né.Výhledově do budoucna až nastřádám kačky,nejspíš nějaký ES nebo Marantz CD16 se mi zvukově líbil u kolegy.Do těch 15-20 tk.Ale především v první řadě bedny !!

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Myslím, že třeba Philips CD950 z ebay za cca 100 Euro smete většinu Sony ES.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Myslet znamená ..... vědět. Mě by úplně stačilo, kdyby byl po boku 779, kterou jsem sháněl pro kamaráda. Na ní jsem přesvědčil ortodoxního antisonystu a i sebe, že i u Sony to jde. Vůbec mám takový pocit, že vznik perfektních modelů v historii většiny firem tohoto typu je nějaká shoda výjimečné konstalace hvězd a vhodného období. Snad nám zase nějaké takové přijde. I když v době krize...

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek »

*palec* ,já mněl jednu dobu 930 QS a hrál taky dost slušně za tu cenu.

Odpovědět