Foobar a Impulse response convolver

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Foobar a Impulse response convolver

Příspěvek od noaid »

Tak jsem si poslední dny hrál s convolvingem ve foobaru, napřed z důvodů úprav pro poslech přes sluchátka (binaural stereo convolver). Standartně má člověk pocit, že hudba hraje uvnitř hlavy, což je pro mne spíše nepříjemné, proto ani na sluchátka neposlouchám, mám jen KossPortaPro. Po úpravě přes plugin Stereo Convolver se zvuk přenesl vně do prostoru, je sice upravený, ale přirozenější na poslech. Existuje ještě jiný podobný , jmenuje se nějak jako Bauer..něco, ale ten není tak dobrý.
Nicméně jsem došel i k výše uvedenému Impulse response convolver (ke stažení na hlavní stránce foobaru), a k němu impulse response wavy pro simulaci elektronkového zesilovače. Musím říct, že výsledek mne velmi překvapil. Zvuk je jiný, je možná trochu deformovaný, vyšší basy, ale jako by nabral dynamiku, to, co se ve fórech označuje vřelostí a muzikálností, živostí. Najednou už jsem nebyl unavený z poslechu. Po vypnutí pluginu se vrátil zpět přesný zvuk s lepší lokalizací, ale strojově chladný. Poslouchal jsem Saru K. Hell...
Elektronkový zesilovač jsem nikdy neslyšel, jen tuším, v čem je rozdíl po elektrické stránce (zkreslení,které zanese jakoby harmonické do zvuku?). Ale jestli se takto dá simulovat, tak pro poslech třeba při práci, kdy člověk nesedí soustřeďěně v křesle, ale chodí po bytě a něco dělá, se mi to zdá jako výborná volba.

Vím že je to destrukce originálního zvuku (ostatně jako vše od mikrofonu k repro :-) ), ale fakt je to zajímavé...Možná laciný efekt, který omrzí, ale zatím se mi to tak nezdá. Určitě pro začátek lepší varianta než vrážet velké sumy do všech možných komponent, pokud zrovna člověk není těžce za vodou.

Máte s těmito pluginy někdo zkušenost či názor na ně?

Milan_
Kontaktovat uživatele:

Re: Foobar a Impulse response convolver

Příspěvek od Milan_ »

Já používám Convolver ve Foobaru když si chci pustit nějakou hudbu uloženou na disku, která byla nahraná s preemfází http://rapidshare.com/files/5112750/Wav ... phasis.rar

Odpovědět