HDD+USB+AZBOX+CAMBRIDGE A. AZUR 840C

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Darby
Kontaktovat uživatele:

HDD+USB+AZBOX+CAMBRIDGE A. AZUR 840C

Příspěvek od Darby »

Zdravím, již mám také brouka v hlavě, jak to udělat : hrát kvalitně soubory WAV a Flac (včetně těch 24/96) a nepoužívat přitom CD placky, ale právě jen HDD.
V mém zastaralém PC se hromadí skladby ve FLAC, APE a WavPack, nemám však ani digit. výstup, ani pořádnou zvukovku. Zatím jsem se jakž takž naučil pracovat s EAC a Foobar2000. V mé aparatuře je myslím velmi povedený CD player Cambridge Audio Azur 840C, jež může fungovat jako D/A převodník, a velmi slušný -24-bit/192 kHz. Tak jsem začal trochu experimentovat. Koupil jsem extérní HDD od WD, přes USB ho zapojil do satelitního tuneru AZBOX Premium HD, z něho optikou na dig. vstup onoho Azuru. Po prvotním nadšení, že to skvěle hraje a přehrává i FLACy 24/96 khz, jsem začal vidět problémy. Jednak po opětovném vrácení se na hraní z CDček, jsem zjistil, že CD hraje prostě líp, čistěji, prostorověji a jemněji. Ale to není hlavní problém, protože si nejsem jist, zda bych s tímto tvrzením obstál při slepém poslechovém testu. Problém je ten, že když hraju z HDD, tak NA ZAČÁTKU KAŽDÉ SKLADBY DOJDE V PRVNÍ VTEŘINĚ K ZŘETELNÉMU ZADRHNUTÍ ZVUKU, 1x až 2x se to zadrne - potom to ale už hraje bez chyby, snad jen v celkově horší kvalitě. Není to slyšet pokaždý, řekl bych tak u 50% skladeb. Má proto někdo vysvětlení ?
Jinak FLAC 24/192 to nepřehrává vůbec, důvodem je zřejmě použitá optika, AZBOX totiž nemá koax. dig. výstup.
Také by mě zajímalo toto : ve Foobaru vidím, že je FLAC nahrán ve 24 bit/96 kHz, pošlu tento soubor přes AZBOX do DAC (na LCD televizi vidím údaj FLAC 2304 Kbps, počet bitů to neukazuje)- ALE! - na displayi CDP vidím : (šipka vlevo)= 20/96 (šipka vpravo) 24/384.Vstup 20 bitů je upsamplingován na 24 bitů a 384 kHz.
KDE SE ZTRATILY 4 BITY ? Foobar přece ukazoval 24/96 ! No, třeba mi to někdo vysvětlíte, předem děkuji :-)

cosmo
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD+USB+AZBOX+CAMBRIDGE A. AZUR 840C

Příspěvek od cosmo »

Hmmm velmi zajimave, prsti tyden se chystam pro 740C+A presne kupovanym za stejnym ucelem...pro konvezi zvuku z TV a z multimedialniho prehravace WD HD TV na filmy a na MP3, ale nepodarilo se mi zjistit jake kdo s timto transportem zvuku ma prakticke zkusenosti, ted ctu poprve od tebe, ze zde dochazi k zadrhavani zvuku a ztraceji se bity:-)...to jsem prave potreboval od nekoho slyset jak to funguje v praxi, jestli nedochazi ke zpomaleni zvuku pri prechodu prevodnikem...protoze pokud by nemel byt transport zvuku 1:1 s obrazem, pak je tohle zrejme dost dobre nepouzitelne pro settopbox a mozna i pro sledovani videa pres multimedialni prehravace...mas vice zkusenosti rozepis se, zajima me to...do 840 nechci jit, protoze to je dost penez a zrejme bych jej asi nevyuzil na 100%, tak jsem zvolil variantu schudnejsich penez 7kove rady s tim, ze ozelim lepsi prevodniky a spokojim se s Wolfsony...tak ted jsem na vazkach, protoze pokud by transport pres dac nebyl takovy jako ocekavam, asi bych zvolil jine reseni, treba externi dac od CA + zesik+CD 650 rady, ktery pry dle tvrzeni dovozce je blize zvukove rade 740 nez 640...a 640 radu jsem mel a chci postoupi vyse...jine znacky nepripadaji do uvahy...CA se mi designove velmi libi...napis jeste neco ze zkusenosti...diky

ron

Re: HDD+USB+AZBOX+CAMBRIDGE A. AZUR 840C

Příspěvek od ron »

som tiež fanda Cambridge Audio a prístup k digitálnej zbierke hudby mám poriešený takto:
ako CDP CA 640c v2, zosilovač CA 840A, ako DAC slúži dacMagic. hudbu streamujem z pc po wifi do Squeezeboxu, odtiaľ koaxom do dacMagicu, ktorý je pripojený k 840A cez XLR.
CDp je pripojený jednak analógovo priamo k ampu, jednak digi výstupom k dacMagicu.

tento setup je hodne flexibilný, napr. je tu stále možnosť laborovania s kabelážou, dacMagic umožňuje pripojiť ďalšie zdroje signálu koaxom/optikou/usb.
cdp mám mierne modifikovaný (external clock, opampy). squeezebox má perfektne vyriešené ovládanie a podporu formátov, nevýhodou je max. 48kHz, všetko vyššie je downsamplované (týka sa to ale squeezeboxu classic, novšie modely sú na tom lepšie). v knižnici sa dá listovať buď diaľkačom, alebo z webového rozhrania, alebo z ľubovoľného androidieho mobilu.

Odpovědět