HDMI vs SPDIF (Nvidia_660GTX)

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
daw1d
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2013 23:40
Kontaktovat uživatele:

HDMI vs SPDIF (Nvidia_660GTX)

Příspěvek od daw1d »

Zdravím,
už pár měsíců mám AVR Onkyo TX-NR515 a stále ladím bezproblémový chod všech komponent. Primární zdroj muziky pro AVR je PC s deskou Asus Sabertooth P67 a grafickou kartou GeForce 660GTX. AVR krmím právě z grafiky HDMI kabelem a mám ho propojený i optickým výstupem přímo z desky na zadním panelu. Muziku pouštím přes Foobar s Wasapi pluginem a filmy přes MPCHC s ffdshow filtry. Takže do recieveru by vše mělo téct bez zkreslení Woken. Což vidím i na infopanelu na AVR. Problém je, že stále nemůžu najít ideální styl propojení. Přes HDMI do reciveru dostanu všechny moderní formáty HD zvuku (DD, DTS, DTS-HD, DTS-HDMA), ale pro mě z neznámého důvodu má určitá omezení ve vzorkovací frekvenci. Pustí mi jen 44.1, 48, 96 a 192. A výchozí formát pro Windows mi dovolí 192kHz a 24bit. SPDIF je na tom se vzorkovací frekvencí lépe - pustí i 32 a 88.2 kHz, ale zase neumí moderní HD zvukové formáty (pouze DD a DTS). A výchozí formát Win dovolí pouze 96kHz a 24bit. Problém je, že mám dost audiofilských alb právě ve formátu 88.2/24 a zároveň si pouštím filmy s DTS-HDMA zvukem. Zkoušel jsem použít SOX resampler a 88.2 převádět na 96. Takto to hraje, ale někde jsem četl, že je dobré používat jen celé násobky frekvence. Je tedy nějaký způsob jak donutit kartu/desku/windows aby posílal do AVR přes HDMI i 88.2kHz nebo nejlépe všechny frekvence? Když si muziku pouštím přímo v AVR přes DLNA tak hraje vše (i 88.2). Předem díky za tipy a rady.
ObrázekObrázek

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: HDMI vs SPDIF (Nvidia_660GTX)

Příspěvek od Odar »

Zial nie. Pokial to nevie zelezo (HDMI), tak s tym nepohnes. Mam ten isty problem na notebooku na integrovanej zvukovej karte - 88,2 neprehram. Musim to SoXovat na 192.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti