High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vit
Příspěvky: 194
Registrován: 28 dub 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

Příspěvek od Vit »

Přátelé, zažil jsem kulturní šok:

Sony Playstation, původní hranatá krabicová verze (ne zaoblená), modifikovaná dle doporučení všemocného internetu. Slyšel jsem na laciných studiových aktivních bednách Behringer za 10K.

Seděl jsem a dělal jsem: EEE, AAA, Proč? Jak to? Jak je to možné?

HRAJE TO NEUVĚŘITELNĚ DOBŘE. Není to "Gucci a Prada", ale strčí to do kapsy cokoliv běžného co jsem slyšel.

Za 500-1000 Kč koupíte nějaký dobrý funkční playstation jedna (ne kulatý PSX), kamarád vám do toho zapájí dva kvalitní MKP kondíky, přeruší původní signálovou cestu a je to. Zvládnou i slabší povahy (sám to vyzkouším na svém aparátusu, za tu srandu mi to stojí).

Proč je to možné? Hledal jsem odpověď a našel toto:
1) klíčem je převodník, v tomto případě kvalitní AKM4309 (asehi kasei), který se vyskytuje v některých NAIMech (jeho mírně lepší varianta AK4310) a starých Vincentech. DAC je vysoce odolný proti jitteru.
2) CD mechanika - transport je údajně velmi nadprůměrný, data ze serva tečou rovnou do DACu, žádný převod a průchod přes SP/DIF receiver apod.
3) všude jsou kupodivu použity kvalitní součástky uvnitř (Sony, Philips, Panasonic) včetně spínaného zdroje

V originální variantě to hraje hrozně díky výstupnímu bufferu (jeden shit op amp LM2010) a výstupnímu SMD elektrolytickému kondíku (hanba většiny i drahých CDP!).
Obrázek jednoduché modifikace:
Obrázek

Návod na modifikaci naleznete krom googlu třeba zde:
http://dogbreath.de/PS1/output/output.html

Když to shrnu: dobrý CD přehrávač za 1.500 Kč (1.000 Kč počítám za kvalitní KP nebo MKP kondíky a práci, 500 Kč Sony PS) a ještě můžete tu a tam něco zapařit :)

Existuje i návod, jak vyrobit bateriový NiCd zdroj s využitím napájení této baterie původním zdrojem. Baterka to prý uživí na dvě hodiny hraní, tento čistý zdroj napájení pak zřejmě posune celou věc o další řád výš.

Máte to někdo doma :?:

Uživatelský avatar
Vit
Příspěvky: 194
Registrován: 28 dub 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

Příspěvek od Vit »

Jako "důkaz highendovosti" 8-) přikládám foto šílence, co to dotáhl do finále - kompletní mod vč. zdroje a nové krabice, v pozadí pěkný Mac 240...:
(P.S. otázka pro pamětníky PC-začátku, hádejte kdo dodával zdroj do PS1? Odpověď je dooole)
Obrázek
Obrázek
MITSUMI! :lol:

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

Příspěvek od agavel »

Aspoň je vidět, proč je samotný prodej konzolí ztrátový. Dělají se kvalitně :D
Jinak velmi zajímavé počtení. Za dané peníze to bude hrát určitě jako z praku. A dá se u toho upřímně říct, že to hraje lépe než některé několikanásobně dražší přehrávače, což bývá jindy jen klišé.

Uživatelský avatar
Vit
Příspěvky: 194
Registrován: 28 dub 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

Příspěvek od Vit »

Jo, klíčová informace pro případné realizátory:
vhodnými kandidáty jsou pouze PS s označením: SCPH-1002 a SCPH-55x2

Ostatní je brak, i když může být ve stejném balení.

Uživatelský avatar
Vit
Příspěvky: 194
Registrován: 28 dub 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

Příspěvek od Vit »

Dávám na vědomost, že jsem to nevydržel a zakoupil jeden Playstation. Je to model SCPH-5502, který má kalibraci laseru a lepší mechaniku, nemá však cinche, takže konverze je mírně obtížnější, zato údajně transport a dynamika přednesu lepší. Stále osazen AKM4309 + přidán stínící měděný kryt základní desky.

Jako decoupling kondíky budou některé ze Solen MKP, které mi zbyly po upgrade výhybky, vnitřní kabel bude Rega/Klotz a možná upravím i napájecí část (lepší kondíky). Na výstupu standard cinche.

Pak dám vědět výsledek a případným zájemcům nabídnu souboj Krtek za 3,50 vs. jejich nádobíčko :lol: (ale předtím to poměřím se svými želízky > AKM4396, WM8740 a hlavně olampované ES9008)

nuchtala
Příspěvky: 61
Registrován: 22 pro 2008 20:01
Kontaktovat uživatele:

Re: High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

Příspěvek od nuchtala »

Tak co...jak to dopadlo?


PetraMaslovcova
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2014 15:22
Kontaktovat uživatele:

Re: High-end CD pro nemajetné - SONY Playstation

Příspěvek od PetraMaslovcova »

Také mám zkušenosti s konzolemi.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti