iBasso DX90

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Wishmaster
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2010 13:27
Kontaktovat uživatele:

iBasso DX90

Příspěvek od Wishmaster »

Před týdnem vyšel do prodeje velice nadějný přenosný přehrávač iBasso DX90.
Dual mono konstrukce 2x ES9018K2M
OPA1602 (některé zdroje uvádějí LT1678), OPA1611, BUF637
Výstupní impedance: <0,1 ohm
Digital out, Line Out, 3 úrovně na sluchátkový výstup (1.3V, 2.0V, 2.8V)
Velice vychvalovavá zesilovací část, bezproblému by měl utáhnout prakticky jakékoliv sluchátka.
Podle prvních reakcí by měl být lepší než i AK120.
Naprosto dokonalá je funkce USB DAC k PC.
Cena 419 USD
Pro mě jasný adept na budoucí přehrávač.

ron

Re: iBasso DX90

Příspěvek od ron »

Obrázek

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: iBasso DX90

Příspěvek od petrL »

No nevím, jestli má vůbec smysl tolik investovat do zvuku sluchátek "na cestě", třeba v MHD??? Ale když někdo dá 10 tisíc i za mobil, tak asi svoje zákazníky najde. I když ten mobil má pořád ještě víc funkcí...

Wishmaster
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2010 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: iBasso DX90

Příspěvek od Wishmaster »

petrL píše:No nevím, jestli má vůbec smysl tolik investovat do zvuku sluchátek "na cestě", třeba v MHD??? Ale když někdo dá 10 tisíc i za mobil, tak asi svoje zákazníky najde. I když ten mobil má pořád ještě víc funkcí...
Jestli to bereš takto, tak taková investice opravdu smysl nemá *headbang*. Pokud ale zvážíš, že spousta lidí řeší třeba kvalitnější zvuk do práce, k notebooku, při nocování na hotelu, na chatu nebo jen tak na chvilkový poslech večer před spaním aby nerušil okolí, tak je to až směšná cena ve srovnání, kolik zaplatí třeba za samotný DAC nebo samotný sluchátkový zesilovač s obdobným osazením.

Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 22
Registrován: 27 bře 2011 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: iBasso DX90

Příspěvek od Duke650 »

petrL píše:No nevím, jestli má vůbec smysl tolik investovat do zvuku sluchátek "na cestě", třeba v MHD??? Ale když někdo dá 10 tisíc i za mobil, tak asi svoje zákazníky najde. I když ten mobil má pořád ještě víc funkcí...
Smysl to ma pro někoho jako jsem já - 10 kKč bych teda za mobil nedal (s odůvodněním "vždyť ma ubohý zvuk") ale za DX90 mi to připadá jako přijatelná cena kor ve srovnání s Astel&Kern ... Takže mám objednáno :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti