iFi Micro iDSD

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

iFi Micro iDSD

Příspěvek od PavelDosko »

dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto DAC ? http://www.svetaudia.cz/recenze-ifi-mic ... -muziky/94 , předem díky za jakékoliv postřehy

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Re: iFi Micro iDSD

Příspěvek od Petanek »

Ano, co bys chtěl vědět? Zvukově je to velmi slušné. Nic moc lepšího v dané cenové není vzhledem k formátům a zvuk není.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

v současné době hraju z PC přes audioquest DragonFly 1.2 , předpokládám že iFi by mělo být lepší a zároveň je možné připojit i koax z CD. Nicméně i když je iFi poměrně levné, cca 14000 Kč rád bych znal názor někoho kdo ho slyšel v porovnání s jinými DAC , např. Customwork USB DAC, Casea Orion Lite atd, děkuji za odpověď

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

zajimava masinka, ale da se vubec v praxi podpora takovych specialnich formatu vyuzit ?

jinak vyborna vec je to napajeni z baterie

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Samozřejmě. Třeba přehrávání SACD iso z Foobaru, přehrávání stažených DSD souborů...
Taky mne to zaujalo.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

a tak primarne mi jde o prehravani flac a wav v ruznych rozlisenich, ostatni formaty zatim jako bonus. Hlavne me zajimaly vase pripadne zkusenosti s tim JAK to hraje, dekuji vsem

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

takže iDSD a iUSBPower doma, hraje to parádně (detaily, prostor ...). Nechci zakládat flame, ale měl jsem doma už dost i podstatně dražších DAC, tenhle u mě zůstane

KRAT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KRAT »

PavelDosko
rád bych znal názor někoho kdo ho slyšel v porovnání s jinými DAC , např. Customwork USB DAC, Casea Orion Lite atd, děkuji za odpověď
Já bych taky moc rád znal .. názor někoho kdo ho slyšel v porovnání s jinými DAC , např. Customwork USB DAC, Casea Orion Lite atd, děkuji za odpověď
určitě porovnávali ... a přesto mlčí a mlčí .. a pravdu neřeknou a neřeknou. *sunglases*

Ten DAC konstruoval designer Thorsten Loesch tvůrce legendárního AMR DP-777 za 6000 USD. Pravda osekali budget, ale tipuju že, chluchý určitě nebude.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

KRAT píše: PavelDosko
rád bych znal názor někoho kdo ho slyšel v porovnání s jinými DAC , např. Customwork USB DAC, Casea Orion Lite atd, děkuji za odpověď
Já bych taky moc rád znal .. názor někoho kdo ho slyšel v porovnání s jinými DAC , např. Customwork USB DAC, Casea Orion Lite atd, děkuji za odpověď
určitě porovnávali ... a přesto mlčí a mlčí .. a pravdu neřeknou a neřeknou. *sunglases*

Ten DAC konstruoval designer Thorsten Loesch tvůrce legendárního AMR DP-777 za 6000 USD. Pravda osekali budget, ale tipuju že, chluchý určitě nebude.
iFi Micro DSD je plně srovnatelný s Orion Lite ... na první poslech ne, protože Casea hraje velký zvuk, ale čím více posloucháš tím více zjišťuješ, že ho ladily ty správné uši ... byť hraje spíše tepleji (Burr Brown PCM), tak mají jednotlivá pásma k sobě lepší proporce. Výsledná kvalita je za 13k naprosto výjimečná. Pokud se přidá pořádný USB kabel (nemusí být nutně Gemini ... ten má takové temnější naladění ... ale spíše AQ nebo WireWorld) a iUSB Power, tak už Orion Lite moc šancí už nemá s ohledem na svou cenu. Vzhledem k tomu jakým tempem jde vývoj v případě DACanů dopředu, tak ani není moc divné, že Orion Lite po letech už soupeří spíše s DACany za polovinu své ceny.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

jen se podělím o zkušenost - iFi USBPower jsem do iFi DSD micro zapojil pomocí USB s odděleným napájením USB PWRS od fy Kabelguru, mezi USBPower a PC USB Kabelguru, hraje to výborně. p.s. po dvou týdnech hraní na iFi mám radost, že jsem ho pořídil

NuClear235
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NuClear235 »

Mate nejaky tip na lepsi USB3 kabel mezi PC a iDSD Micro?
Neco mekeho a ohebneho. V podstate USB 3.0 prodluzku ´Male A - Female A", aby druhy konec pasoval primo do iDSD Micro.
Vsude jsem nasel jen USB kabely "Male A - Male B"...

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Proč nepoužiješ redukci přibalenou k iDSD z B na A? Jinak se dívej po Audioquest A - A aq.cz

Odpovědět