Jak deaktivovat SCMS u DAT rekordéru?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Jintaj
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jak deaktivovat SCMS u DAT rekordéru?

Příspěvek od Jintaj »

Zdravím, koupil jsem před nedávnem z druhé ruky DATku Sony DTC-55ES a rád bych u ní zrušil tu nepříjemnou funkci omezující uživatelská práva. Na internetu lze najít několik tipů, ale pro můj model se zmiňuje najčastěji zapojení z časopisu Stereoplay ze září 1992 (http://reocities.com/Hollywood/2274/pbscms.html):

Obrázek

Soudě podle referencí měl obvod fungovat i na mé "Sonce", resp. na všech přístrojích, které mají DSP procesor Sony CXD 2601 s piny, na kterých je signál EXCK (Subcode I/O data transfer clock), SBSY (Subcode I/O sync signal) a SDSO (Subcode serial data output).
Po vestavění a zapojení do přístroje šlo skutečně nahrávat i "Copy prohibit" CD, při přehrání jsem však zjistil, že při nahrávání docházelo k výpadkům. Po odpojení obvodu navíc DATka nedokázala nahrávat přes digitální vstup, neustále přepínala vzorkovací frekvenci a fungovalo pouze nahrávání přes analog. Tenhle problém naštěstí pominul sám po několikahodinovém vypnutí přístroje.
Proto bych byl rád, kdyby se tu našel někdo, kdo řešil podobný problém s digitálním kopírováním u své DATky - a předem díky za pomoc.

Odpovědět