Jaký DVD přehrávač pro přehrávání DVD-A?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Darby
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký DVD přehrávač pro přehrávání DVD-A?

Příspěvek od Darby »

OPPO BDP-95 : dostupnost u nás na přelomu duben-květen, předběžný cenový nástřel 29.990,-

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hi-fi calvus »

Pokud chceš jen DVD player a za levno tak doporučuji Oppo 983H, zrovna tady jej prodáva Jarda za 7 000,-kč úplně nový!
Na SACD+DVD-Audio je stejně dobrý jako BD player Oppo 93EU, ten je nyní novinka a stojí 18.
Ta 95-ka bude již brzy taky v prodeji.
To DVD 983H mám za 11 a mám jej už dva roky a jeden měsíc a je to skvělý player.
V mé sbírce mám ale jen jeden kus SACD a hraje bohovsky, DVD-Audio ale také umí, takže je to fakt jen o penězích a o tom, zda chceš využívat i Blue ray placky.

Darby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darby »

Calvus : chci hlavně co nejlepší přehrávač na stereo pro WAV a FLAC z HDD, to že to umí SACD, HDCD, DVD-A a BD je bonus který se bude hodit, ikdyž si myslím že doba "placek" skončila. Možná bych koupil raději tu samou kvalitu co nabízí BDP-95 (převodníky, XLR, toroid) jen pro stereo, ovšem ale asi tak za 20 tKč. A to zase takový player nevidím. Vím, četl jsem, že ty máš na 95-ku také spadeno. Zajímá mě :

- jak budeš brouzdat v HDD, aby jsi věděl co pustit - prý je tam možnost jen přes televizi
- dá se nějak propojit BDP-95 s PC ? (nejlépe bezdrátově)
- nevadí ti, že nemá dig. vstupy ?
- co ten větráček, ten se mi tam nelíbí

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Darby: Já pochopitelně osobní zkušenost z 95-kou mít nemohu, v naší republice jí nemá zatím nikdo, ale denně pročítám zahr. fora kde už ji mají beta testři, nebo měli, ono se to nějak střídá.
Jinak prodej se zase jako vždy celý posunuje, teď to vypadá na přelom dubna,května.
Já se žádného větráčku nebojím, pochopitelně o něm vím, na 93-ce není, na 95-ce už je ale údajně je v pohybu jen zřídka a není slyšet, Oppu věřím na všechny playery.
Kdybych měl strop na 20ti tisících, tak rozhodně neváhám koupit 93-ku, ta stojí do 18t. Má sice analog výstupy jen v multikanále, ale stejně to má i můj DVD 983H který je audiofilní a kdyby nešlo o neustále šmatrání do menu a přehazování z stereo na 5.1, tak by mi to ani nevadilo, na tu 93-ku jsem taky na těch zahr. webech četl jen samou chválu co se zvuku týče! Což mě překvapilo, po video stránce je to naprosto shodný komponent jako chystaná 95-ka.

K tvému dotazu ohledně těch digitál vstupů, asi myslíš, jako že by se pak mohl player využívat i jako externí DAC, no taky mě to už napadlo, ale myslím že kromě jedné,dvou vyjimek, např. od Cambridge Audia se tohle v těchto cenovkách na playerech nedělá, rozhodně by to byla dobrá věc, na to jak OPPO bývá universální na téměř každém komponentu se i celkem divím, že je něco podobného nenapadlo. Jinak to ale moc neřeším, ta 95ka bude i tak dost universál.
Jo a k tomu co všechno přehrává, mám jen načteno, sám tápu, zda nebude umět z externího HDD číst formát, který mi ukládá na ten HDD můj sat. přijimač Topfield, tím bych to výsledné video určitě hodně vylepšil, ale nevím, uvidíme.
Píšou, že to přehrává kde co, navíc už umí NTFS a třikrát rychlejší e- sata (oproti USB 2.0) Využití u PC mě vůbec nezajímá, mám jej v jiné místnosti a mám ve zvyku všechno smažit na RW nebo kopčit na hard, který pak dost často přenáším pohodlnějc.

Ještě k tomu SACD a DVD audio, pro mě zase tak mrtvý není, přesto že zatím mám jediný disk, v merku mám například všechny desky od Depeche Mode které se dělají nyní nově na DVD audio, takže budou navíc ke klasickému CD v multikanále, sám jsem na to zvědav do budoucna jak to bude hrát, hodlám nějaké nakoupit a vyzkoušet, jinak i na SACD se něco pro mě občas vyskytuje, rozhodně oboje oproti HDCD pro mě existuje, HDCD pro mě zatím žádné nevyšlo a pochybuji, že někdy vyjde.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

hi-fi calvus píše:K tvému dotazu ohledně těch digitál vstupů, asi myslíš, jako že by se pak mohl player využívat i jako externí DAC, no taky mě to už napadlo, ale myslím že kromě jedné,dvou vyjimek, např. od Cambridge Audia se tohle v těchto cenovkách na playerech nedělá, rozhodně by to byla dobrá věc, na to jak OPPO bývá universální na téměř každém komponentu se i celkem divím, že je něco podobného nenapadlo.
No ono nejde ani tak o to, zda je to napadlo, ale že existují jednodušší a kvalitnější technologie než SPDIF jak z počítače dostat audiovizuální data do přehrávače bez ztráty kytičky, zcela nezávislé na kvalitě zdroje, a to po LAN síti. A toto je tam implementováno. Používám to už rok.

Darby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darby »

Calvus : no mě už docela unavuje konvertovat Flaky na Wavy a pálit to na CD-RW, proto pátrám, ale mám z toho hlavu jak pátrácí balon :lol:
HDCD sem tam existují, je to jen nějaké vylepšení zvuku obyčejného CD, když si pořádne prohlídneš svou sbírku, možná nějaké najdeš, já mám např. Knopflera -Hearts of gold, nebo tak nějak. Ale ještě jsem to neměl nožnost posoudit ;)
:?: jak myslíš, že budeme v tom OPPU listovat v HDD, pochybuji, že ten display na to postačí a zapínat pokaždé telku se mi nechce :(

Darby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darby »

noaid : prosím tě, a jak to funguje to LAN spojení ? Bez ztráty kytičky znamená co ? Jaké ztáty nebo problémy nastávají u SPDIF nebo TOSLINKU ? Přenáší to
všechny formáty i 24/192 ? Jak to máš vyřešeno s jitterem ?
Vím, že se ptám zase jako lama, ale kdo se nezeptá nic se nedozví :)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Darby píše:prosím tě, a jak to funguje to LAN spojení ?
Dobře ;) . Přehrávač si sám včas tahá data ze zdroje, kdy a jak co potřebuje, do svého datového RAM bufferu, a ne že zdroj data někam neustále cpe a dac se tomu musí přizpůsobit. Kabel obyčejný UTP nebo WIFI propojení. PC může fungovat jen jako bezobslužný server, který lze mít třeba i ve sklepě, libovolně daleko. Když kámoš přinese notebook a bude tam mít příslušný SW, můžeš přehrávat jeho flacy přímo přes wifi, když se připojí. Nebo z telefonu, to je jedno. Nebo si na svém telefonu poslouchat FLACy z jeho notebooku apod. Nebo mít audio na pc, přehrávat v přehrávači a ten ovládat mobilem.
Kombinace teoreticky záleží jen na fantazii, prakticky na schopnostech a sw vybavení jednotlivých přístrojů, respektivě co výrobce dovolí přehrávat, někteří tuto funkci záměrně omezují (třeba v televizorech, které tento přenos už taky umí). A taky na schopnostech nakonfigurování SW majitelem. Přestože je to teoreticky velmi šikovně navrženo na systém "připoj do sítě a hraj", tak prakticky SW na straně PC je bohužel předkonfigurován jen pro pár známých přehrávačů a to ještě ne vždy optimálně, takže je potřeba troška ruční práce.
Darby píše:Bez ztráty kytičky znamená co ?
.
Přehrávání je kvalitativně zcela identické jako přímo z CD média.
Darby píše:Jaké ztráty nebo problémy nastávají u SPDIF nebo TOSLINKU ?
Kvalita u SPDIF je závislá na kvalitě transportu (hodiny) a spojení (toslink je větší problém), prostě jitter, dac už jen zachraňuje, co se dá.
Darby píše:Přenáší to všechny formáty i 24/192 ?
Principiálně ano, ale záleží na sw implementaci v přehrávači a na PC. Oppo 95 by s tím nemělo mít problém. Samozřejmě se nemusí přenášet jen audio, ale i video ve fullhd či foto (nemám problém ani s RAW formáty).
Darby píše:Jak to máš vyřešeno s jitterem ?
Pojem jitter u tohoto způsobu je zcela irelevantní. Je jen ten, který je vlastností DACu a hodin přímo v přehrávači. Takže se to neřeší ;) podobně jako se neřeší jitter u kopírování souborů na disku.

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

to Darby: Já nevím o tom, že by to s tím listováním s HDD, jak popisuješ, bylo někde na jiném playeru jinak.
Bylo tomu tak snad vždy ne? Vždycky je třeba používat pro to listování na hardisku monitor, pochybuji, že někdy bude existovat stroj, který by ty složky zobrazoval na displei.
Stejně tak, když potřebuji cokoli změnit v menu přehrávače, tak vždy potřebuji displey, jedině snad když přepínáš např. zvukovou stopu z placky tak na to stačí tlačítko na dálkači.
Taky pro přehrávání mp3 ať už z hardu nebo placek potřebuješ pro listování monitor, teda pokud ty mp3 nemáš označeny na počátku skladeb 01, 02, 03 atd. a nechceš je poslouchat popořadě.

Stejně když např. potřebuji aktivovat na multikanálovém výstupu 5.1 signál na stereo (L+R) tak taky musím do toho menu, tudíž zase na zobrazovač, tohle mě třeba na mém DVD (983H) štve a taky proto je lepší když má player k tomu multikanálovému výstupu navíc výstupy pro samostatné stereo, pak by totiž na tom výstupu měl být vždy na tomto extra výstupu signál stereo, co potřebuješ navíc je jeden pár signál kabelu a jeden vstup navíc na předzesíku, což mám. ;)

Darby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darby »

noaid : tak to je skvělé, tak nějak si to představuji *2thumbsup*
Díky za jasné vysvětlení. Pochopil jsem, že při správném nastavení či propojení je OPPO 95-ka připravena nasávat soubory, i ve vysokém rozlišení, a že
já jí mohu opět bezdátově ovládat, přes notebook nebo mobil. To nemá chybu !

calvus : ovládání, tedy hlavně hledání v HDD máme vyřešeno - stačí chytrý mobil :)

Doufejme, že má NOAID pravdu, dovozce do ČR firma WDQ s.r.o. mě napsala toto :

Pokud jde o zobrazování obsahu připojených disků, počítá se pouze s
obsluhou dálkových ovladačem OPPO při zapnuté televizi. Ani na displeji
zařízení (ty jsou dva, ale plně obsazené, není tam prostor pro další
informace), ani přes iPhone, či jiné smartphone platformy není ovládání
možné.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Pozor, já mluvil obecně o metodě komunikace. Ta umožňuje mít zvlášť data, přehrávač a ovládání. Pak je otázka jak je to v konkrétním přístroji implementováno.
V oppu (i v televizích) je to tak, že přehrávání i ovládání je v jednom přístroji, takže tam nějaký display mít připojený musíš. Ale nemusí to být zrovna velká televize. Já taky velkou TV pouštím jen na filmy, na audio je jiný displej, mnohem menší tichý s minimální spotřebou.
Ovládání dálkáčem.

Stano
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Stano »

Darby píše:...ovládání, tedy hlavně hledání v HDD máme vyřešeno - stačí chytrý mobil :) ...
ak chceš ovládať cez chytrí telefón tak Sonos pracuje práve na Android platforme, viac tu: http://www.sonos.com/landing/android/De ... gType=1033

alebo potom zvoliť PC / NTB / HTPC či NAS s linuxom a používať J. River Media Center + aplikáciou na android Gizmo, viac tu: http://wiki.jriver.com/index.php/Gizmo

;)

Odpovědět