JPlay

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: JPlay

Příspěvek od Aleska »

Moc jsem se z jejich stránek nedozvěděl, jen že je *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* , což je dost málo. V porovnání s mým oblíbeným přehrávačem cPlay je ještě více jednodušší a je vlastně (podle textu) variací cMP2, kde je po dobu přehrávání taky jakákoliv jiná činnost na PC vyloučena.
A ovládání je skutečně "raritní" (strojový překlad)
Jak používat JPLAY?

Jakmile spustíte JPLAY a starat se o nastavení, přejděte do složky, kde budete mít své bezztrátový hudební soubory (pomocí Průzkumníka Windows nebo jiného správce souborů, např. Total Commander), vyberte skladbu nebo skladby, kterou chcete přehrát, klikněte pravým tlačítkem myši a zkopírovat (nebo použijte "Ctrl" + "C" klávesovou zkratku), aktivujte JPLAY okna a stiskněte tlačítko "vesmír". Přehrávání by měla začít za chvíli - v závislosti na tom, jak mnoho stop, které jste vybrali a jak velké jsou.
Stálo by za to, srovnat jej s FB, na mojich XP není bohužel funkční, takže nemohu.

Odar

Příspěvek od Odar »

Ja som to porovnaval s Foobar2000 a J River a ze by som pocul nejaky posun k lepsiemu nemozem povedat. Mozno som ale hluchy.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Nemusíš být nutně hluchý - při srovnávání SW přehrávačů nelze očekávat obrovské kvalitativní rozdíly (ty koneckonců nejsou ani mezi zesilovači a reprobednami, ty jsou pouze doménou kabelových propojení a woodoo udělátek). Po zkušenostech s testováním všech dostupných SW přehrávačů pro XP jsem nakonec preferoval cPlay a to z jednoduchého důvodu: Mám pocit (neboť jsme již v kategorii pocitů), že jeho pozadí je čistší, než u ostatních. Prostě hraje audiofilně řečeno "bez deky", zvuk je jasný, konkrétní, vytažený do prostoru, jednotlivé tóny a nástroje jsou od sebe oddělené, separované - těžko se to popisuje, nejsem básník. Prostě: Mám jeho zvuk rád :!:

Odar

Příspěvek od Odar »

Ja som presiel na J River hlavne kvoli ovladaniu pomocou dialkoveho ovladania na 20" monitore. Nie je nic pohodlnejsie. Zvuk oproti Foobar2000 podla mna bez zmeny a konfort obsluhy (v Theater Mode) uzasny. Hlavne, ked na to cumim z vacsej dialky (mam okuliare do dialky, takze potrebujem cosi vacsie, ako textovy playlist vo Foobar2000).

Takze u mna zvitazil J River. Naozaj odporucam.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Já JRiver naozaj neodporučám :D . Nic tak hroznýho jsem ještě nikdy neviděl. Strašně nepřehledný, děsný ovládání ve srovnání s jednoduchým foobarem. Už jsme tohle s Odarem řešili přes sz. Je to z mýho úhlu pohledu spíš software pro hračičky, co chtějí spoustu nastavení, úpravy layoutu, animace a cinglátka apod. cPlay je pro mě bohužel totéž jen úplně naruby. Tam bez cuesheetů a kdesi cosi ani nezapnu písničku. Ovládání je tam strašný teda naopak z důvodu, že nic neumí. Ve zvuku jsem rozdíl nepoznal.
kabelguru.cz

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Kocmeister píše:..... ve srovnání s jednoduchým foobarem.......cPlay je pro mě bohužel totéž jen úplně naruby. Tam bez cuesheetů a kdesi cosi ani nezapnu písničku. Ovládání je tam strašný teda naopak z důvodu, že nic neumí.....
Zvyk je železná košile, ve FB stačí kliknout na písničku a hraje to pořád. V cPlay to odehraje jen tu písničku (FLAC,WAV) na kterou klikneš a pak se zastaví. Aby ti odehrálo celé album, potřebuješ CUEšít. V něm vidíš všechny skladby alba a po kliknutí na kteroukoliv pak cPlay pracuje stejně jako FB, čili přehrává postupně až na konec, kde se opět zastaví. Přehrává tedy pouze jedno album, v tom je oproti ostatním SW přehrávačům jiný.
Mimochodem, CUEšíty (a editaci komplet) dělám právě pomocí FB, kde je to skutečně jednoduché. JRiver jsem taky zkoušel (trial), ale připadal jsem si jako "na pouti u kolotočů" - někomu se to líbí, ale mně ne.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Já to vyřešil tak, že jsem si napsal vlastní nadstavbu pro obsluhu a z ní pro vlastní přehrávání spouším foobar2000 využitím možnosti jeho funkcí přes příkazovou řádku. Je to poměrně primitivní, ale na míru podle mých představ a když se mi něco nelíbí nebo chybí, tak si to tam prostě přidělám :) Třeba export seznamu do PDF - ukázka vygenerovaná ze sbírky mp3 http://jbpod.ic.cz/hifi/jbplayer.pdf (je to první nástřel a ještě nemám doplněné všechny obaly, to je časově náročná a otravná práce - nevíte o nějakém serveru kde by se daly covery získat ?)

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

bh69 píše: nevíte o nějakém serveru kde by se daly covery získat ?
http://cover-paradies.to/

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

diky za odkaz, ale zkusil jsem nekolik jazzovych CD a ani jedno se nenaslo ... dalsi problem je, ze hledani zrejme nelze zadat primo z url, takze to nemuzu zavolat primoz myho programu. Ale diky za ochotu :)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Nedávej tam název alba, ale jméno autora. Je-li album tohoto autora na Amazonu, pak ti jej najde.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

na amazonu to hledam i ted, takze na to nepotrebuju pouzivat tenhle server, to by byl zbytecny mezikrok

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Obrovská databáze je zde, ale musíš se registrovat.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Ještě jedna databáze je zde, ale také vyžaduje registraci.

Booker
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Booker »

Používá, resp. zkoušel pořádně někdo z vás tento přehrávač? Mě se jeho zvuk zatím velice líbí.

Odpovědět