Linn majik vs Olive 4HD

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
mirino_h
Kontaktovat uživatele:

Linn majik vs Olive 4HD

Příspěvek od mirino_h »

Zdravim,

uz delsi dobu zvazuji jak vyresit kvalitni poslech sve sbirky alb ve flacu - mnoho z nich 96/24, ale i 176/24 nebo 192/24. Neco pres 500 GB, dnes na externim disku, uvazuji ale o NAS serveru. Nehodlam sestavovat nejake HTPC, chci vyuzit sve Mac-y. Po zhruba 15 letech souziti nechci prechazet na widle - zadne ovladace, zcela blbuvzdorne ... Mam PowerMaca, ktery je vykonny, dobre rozsiritelny (moznost vice HDD), ale hlucnejsi, zcela tichy Macmini, kde je to ale horsi s rozsiritelnosti. Vystup toslink, USB nebo firewire. Dnes to mam propojene toslinkem s dacmagicem a pak Vincent SV-234. Zadny high-end a vic jak 96/24 z toho nedostanu Uvazoval jsem :
1. Kvalitni firewire dac napr. Weiss nebo Amarra Model Four
2. Linn Majik DS (i kdyz v cenove relaci vyse uvedenych firewire dacu by slo uvazovat i o Linn Acurate DS resp. o Majiku s integrovanym zesikem ale cenove to uz je fakt dost hodne penez)
3. Zakoupit do PowerMacu kvalitni zvukovku (napr. Lynx) a kvalitni Dac napr. Electrocompaniet
Byl jsem v podstate rozhodnuty jit do Linn Majiku a setril penizky. Na zaklade reklam ve Stereophile nebo Hifi-choice jsem si neco precetl o Olive 4HD. A ted jsem na vazkach. Nemate nekdo s Olive zkusenosti? V cem je lepsi Linn a v cem Olive? Jakym smerem byste doporucili se ubirat?

Dekuji za rady.

Mirek

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Re: Linn majik vs Olive 4HD

Příspěvek od MartinSt4 »

Můj názor je velmi teoretický.
Olive vypadá velmi zajímavě až na cenu 2500Eur.(6HD stojí cca 5000Eur) Osobně si myslím, že tyto přehrávače jsou hodně předražené, poměř cena/výkon je špatný. Podle mého názoru spousta komponentů v techto zařízeních jsou bežné počítačové komponenty: síťová karta, Wifi, HDD, řadiče, čtečky karet adt, v cenách několika stokorun. Rozdíl je přirozeně v DACu, v kvalitě audio obvodů, konektorů, napájení. Ono bylo hodně zajímavé srovnat běžné multimediální centra v kombinaci s bežným DACem (DacMagic, Styleaudio...) a tyto centra vyšší kategorie.
Osobně mně celkem zaujímá nový xtreamerUltra http://www.xtreamer.net/Ultra/ má se začít prodávat v dubnu, předpokládaná cena je kolem 5 tisíc. Momentálně mám Asus Oplay+Dac Magic+Vincent SV232 a nehraje to vůbec špatně. Myslím si, že časem se objeví víc přehrávačů high res hudby v různých cenových kategoriich a ceny obecně budou nižší, odhadoval bych to tak na ceny dnešních CD přehrávačů(10-30t Kč)

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

ked music server,tak ja by som to riesil momentalne jedine cez PS Audio PerfectWave DAC s PerfectWave Bridge kartou.
Dalej budes este potrebovat NAS HDD. Prepojis to normalne LAN kablom. Ak chces mat HDD uplne odizolovany,tak sa da kupit wireless ethernet bridge,cize DAC a HDD budu komunikovat cez wifi a HDD moze byt v inej miestnosti.

A uz si hudbu iba nahadzes do NAS a DAC ti to pekne prehra. Je k tomu aj ovladac,ktory sa da nainstalovat do iphonu,ipodu,ipadu. Komfort neskutocny.

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

mirino_h píše:V cem je lepsi Linn a v cem Olive?
Jsou to vlastne produkty ruznych kategorii.

Olive je music server s DACem, prehrava hudbu ze sveho HD. Je tu uz dlouho, pred tim pod jmenem Hifidelio. Nevim, jestli umi pres ethernet nebo wifi streamovat z NAS serveru nebo pocitace a omezenim je tedy velikost interniho HD. Olive ma smysl, pokud mas krome hi-res downloadu taky originalni CD a chces je naripovat, pak vyhodit a poslouchat z music serveru. Ma dotykovy displej.

Linn – je "ethernet transport & DAC". Ma ho gulliver na slovanetu a je s nim nadmiru spokojeny, tak se ho zeptej. Linn k sobe potrebuje NAS server, nema vlastni hard disk. Vysel clanek v jednom z poslednich Stereophile, doporucuju cely precist (je tam hodnoceny i ten zesik ve verzi DS-I). Displej a interface neslouzi k prerhravani. K vyberu hudby potrebujes externi pristroj (iPhone, pocitac…).

Do toho shootoutu si muzes pridat jeste logitech transporter. Jestli by nesel nejak pekne zkombinovat s tvymi macy pres ethernet.

Firewire resenim bych se vyhnul, ten port zacina byt "obsolete", bohuzel.

Antares
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antares »

Řeším to samé, ale co jsem počet tak Linn je jiná liga. Olive lákavé, vše v jednom, ale když se koukneš dovnitř předražené. http://www.wyred4sound.com/webapps/site ... upid=18157
to je cesta jenom převodníku (je to PS audio akorát se vývojář udělal pro sebe, co jsem pochopil). Když jsem mluvil na výstavě se zastoupení Linn, tak na mne zanechal pán dobrý dojem = porovnat s Ayre a možno vše zapůjčit a vše zdarma, tak že ty PRAŽÁCI NEJSOU TAKOVÍ K..... *hura* .Jede taky přes MAC tak že tvoje krevní skupina, má to dobře zmáklí a zrovna řešil kup AMARRI. Je to tak či tak hodně peněz, tak že jestli bude chuť můžeme dát hlavy dohromady. *headbang*

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Antares píše:http://www.wyred4sound.com/webapps/site ... upid=18157
to je cesta jenom převodníku (je to PS audio akorát se vývojář udělal pro sebe, co jsem pochopil).
Zajimavy je HDMI vstup. Pouzivaji jen tento konektor a vyvinuli novy (svuj) standard pro propojeni transportu a DACu pomoci I2S protokolu? Nebo do toho jdou zapojit univerzalni prehravace od jinych vyrobcu nez PS audio (asi ne)?

Antares píše: tak že ty PRAŽÁCI NEJSOU TAKOVÍ K..... *hura*
Prosim?

Antares
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antares »

Taky mne to zaujalo. HDMI je pro přenos asi to nejlepší, ale jak to udělali :shock: .Nejbližší prodejce co jsem našel je v Polsku, tak se můžeme projet :) .

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína »

Není to klasické HDMI jaké je u televizí a tak. Je to pouze pro ten I2S, PS audio to má na PWD taky. http://www.psaudio.com/ps/products/desc ... e-dac?cat=

Jen by mě zajímalo, jestli to bezproblémů funguje třeba s tímhle transportem: http://www.empiricalaudio.com/products/ ... -converter
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Antares
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antares »

HDMI je standard digitálního propojení a samozřejmě je na výrobci jak ho využije. Mne spíš zajímá výsledek = zvuk.
Těhlech krabiček je hodně a všechny mají stejný problém, propojení (kabel,jitter). Nejlevnější řešení(kvalitní), asi je jedna krabice (stream players) a posílat to do ní po síti.Neřešil jste někdo podobná zařízení -LINN atd ?

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Bína píše:Není to klasické HDMI jaké je u televizí a tak. Je to pouze pro ten I2S, PS audio to má na PWD taky. http://www.psaudio.com/ps/products/desc ... e-dac?cat=

Jen by mě zajímalo, jestli to bezproblémů funguje třeba s tímhle transportem: http://www.empiricalaudio.com/products/ ... -converter
I2S nema definovany standard, jako napriklad S/PDIF nebo AES/EBU, ktere byly vyvinute pro prenos signalu mezi ruznymi pristroji (transport -> DAC). Naproti tomu I2S byl navrzeny pro prenos PCM mezi obvody uvnitr CD prehravace. I2S celkem nedavno zacali vyrobci i DIY komunita pouzivat pro propojovani mezi pristroji, eliminuje to problemy konverze (ta je pritomna u S/PDIF, AES/EBU). I2S format ma bambilion moznych variant, konkretni transport a DAC budou spolu komunikovat pouze, kdyz "mluvi stejnym jazykem". (Lisi se frekvence, poradi bitu, atd.) Pripadne se da signal jednoduse konvertovat. Pokus o standardizaci zde: http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... audio.html

Casto se pouziva ethernetovy konektor (8 /6/ kontaktu pro 4/3/ signaly vedene symetricky), pouziti HDMI konektoru mi prijde dost nestastne (neni "locking").

Pouziti I2S casto znamena, ze transport a DAC funguji jenom spolu, takze vyhoda pripadne zmeny napriklad DACu za lepsi je omezena (na DAC od stejneho vyrobce nebo jineho, ktery prijal stejny "standard").

Antares
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antares »

No já psal o propojení (konektor atd.),přenos sig. si každý řeší po svém, ale výhoda HDMI je jasná, obousměrná komunikace a proto ho asi volí. A jak to tak bejvá tak se na standardu nedomluví, protože se pak za to musí platit (USB2,USB3). Nemáš nějaký poslechový zkušenosti s PS AUDIO atd., díky!

Antares
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antares »

No já psal o propojení (konektor atd.),přenos sig. si každý řeší po svém, ale výhoda HDMI je jasná, obousměrná komunikace a proto ho asi volí. A jak to tak bejvá tak se na standardu nedomluví, protože se pak za to musí platit (USB2,USB3). Nemáš nějaký poslechový zkušenosti s PS AUDIO atd., díky!

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Antares píše:No já psal o propojení (konektor atd.),přenos sig. si každý řeší po svém, ale výhoda HDMI je jasná, obousměrná komunikace a proto ho asi volí. A jak to tak bejvá tak se na standardu nedomluví, protože se pak za to musí platit (USB2,USB3). Nemáš nějaký poslechový zkušenosti s PS AUDIO atd., díky!
V cem je vyhoda toho HDMI? S PS audio zkusenosti nemam,

Antares
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antares »

No spíš co jiného než HDMI- obousměrná komunikace, velikost datového toku, rozšíření, náklady. V průmyslu se to řeší dnes výhradně optikou, protože je to nejlevnější v dané kvalitě. A když to v práci ukážu jak se to řeší ve spotřebce, tak při pohledu na cenu padají pod stůl.Ale to asi většina lidí i bez znalosti ceny součástek v krabici a když ještě uvážím že zvuková kvalita většiny krabiček je směšná tak za tu cenu je to výborný kšeft.

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Antares píše:No spíš co jiného než HDMI- obousměrná komunikace, velikost datového toku, rozšíření, náklady.
Vzdyt tim kabelem nejde HDMI signal, jsou jenom pouzite stejne konektory, jako na HDMI kabelech…

Odpovědět