Mark Levinson No 39

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Borek
Kontaktovat uživatele:

Mark Levinson No 39

Příspěvek od Borek »

Zajímaly by mne názory na tenhle přístroj, přip. zkušenosti s tímto CD processorem *klanimse* . Jaká je asi obvyklá cena v současnosti?

pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson No 39

Příspěvek od pasul »

Zkušenosti vynikající.Slyšel jsem několikrát a myslím,že Mark Levinson vlastní něco z této řady.Bohužel tyhle stroje neumí SACD.A to mi vadí.Jinak bych už dávno vlastnil.Při koupi preampu No.380S byl volný i tento přehrávač.Zrovna včera jsem se po něm koukal,ale 390S a je to dost velký rozptyl cenový- 3500Eur až 5000 Eur.Má to digitální vstup a to mně láká více než samotný převodník No.36S.Ještě uvidím.

ciba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ciba »

Tak jak jsem ho slysel ja , velmi presny a cisty zvuk , rekl bych az chirurgicky presny zvuk , zejmena na basech , samozrejme konkurence v teto kategori existuje a je stejna tak dobra , zalezi i na preferencich posluchace .. Na Lopuchu nick Matrix ho myslim mel , ted vlastni audionet vip g2 + eps.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

to je pořád celkem balík. Zajímala by mne konkurence v dané ceně, nebo jestli je to stále TOP řešení.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

ciba

matrix skutečně ML vyměnil za audionet kombajn vip g2.
vím, že je s ním více spokojený jak s čistokrevným cdp.

borek

matrix ti určitě poskytne své skušenosti. měl ML dlouho a hodně ho srovnával s jinými komponenty.
jelikož má vyzrálou sestavu a skvělé repro, považoval bych jeho skušenosti za velmi zajímavé.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Borek píše:to je pořád celkem balík. Zajímala by mne konkurence v dané ceně, nebo jestli je to stále TOP řešení.
Neříkal bych top řešení,ale jedno z možných top řešení.Jde o to,jak ti sedne tento přehrávač k tvému aparátu a k tvým kadibudkám.Pokud půjdeš cestou jedé značky,tak povětšinou neuděláš chybu.Vyzkoušet je ovšem nejlepší cesta.A v tomhle bude problém.Snad jedině Mark Levinosn by ti mohl pomoci vyzkoušet ho.Matrix už ho nemá.O nikom jiném nevím.Nebo počkej chvíli a domluvíme se spolu.Půjdu zřejmě do toho(Jde mi ovšem hlavně o DAC část).

Prvně si ujasni co chceš.Osobně ti doporučuji multikombajn.SACD je jednozněčně lepší.Ovšem je to taky o tom co posloucháš za muziku.Neboli jestli se tvá oblíbená hudba nachází na SACD.A takové řeči: "vím, že je s ním více spokojený jak s čistokrevným cdp" se vykašli.Tohleto může tvrdit pouze člověk neznalý a nebo majitel Audionetu.Matrix sám chtěl původně tenhle VIP G2 prodat....

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pasul

jsem neznalý a hluchý. navíc majitel kombajnu.
hrozná to kombinace.

borek
beru zpět. matrixe se tedy na nic neptej.
navíc chtěl audionet prodat!.
sice ho neprodal a dokoupil k němu audionet pream i top audionet konce....
se směju.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Člověče a co by se jako mněl dozvědět,když se kohokoli bude ptát na nějakou značku?Určitě mu majitel této značky bude říkat"víš nic moc,je to slabé".To si snad bude muset poslechnout a posoudit sám.Však stačí kontaktovat Matrixe-je normální,takže bude sám chtít aby přijel na poslech.Chtěl opravdu VIP G2 prodat.Bylo to i v inzerci a probírali jsme to v té době.Ale to sem nepatří.K nějakému porovnání ML/Audionet na jednom aparátu bohužel nemůže dojít.Samozřejmě pokud si ML přehrávač nezajistí jinde.Takže k smíchu jseš ty panáčku neb jednoznačně nevíš.Ten hifi-znalec pod tvým jménem je spíš k smíchu.To jo. :roll:

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pasul

jasan.
jsem jen hlupý a hluchý.

p.s.: mé vlákno založil mi boxer :)

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Tak to bych si nedovolil tvrdit.Neznáme se osobně.Takže to ne.Ale s některýma věcma nesouhlasím.A o některých věcem jsem přesvědčen,že je třeba k nim přistupovat jinak.Neber to nijak špatně.

Nechci nic zakřiknout,ale vypadá to,že koncem příštího,nejpozději začátkem dalšího týdne dorazí ML ke mně domů.Teda snad nepřijde krabice cihel nebo alespoň ta když už nic.Dám potom vědět a kdokoli bude vítán na kontrolní poslech. *hura*

Matrix
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matrix »

Když už si tady bere do huby kdekdo moje jméno, tak si dovolím několik osobních zkušeností s přístroji ML 390S a Audionet VIP G2.
Každý přístroj hraje totálně jinak. ML se vyznačuje velice kulturním a řekl bych "ušlechtilým" zvukem, jeho zvukový projev mi ale přišel poněkud zemitý s potlačením dynamiky, tak trošku bez života. Je to ale zřejmá zvuková filozofie firmy, podobně hrál i preamp 380S a konec 432, který jsem měl kdysi zapůjčen. Věřím tomu, že v kombinaci s prezentním repro můžou být tyto přístroje vyváženou sestavou. A ptá-li se někdo, proč jsem se této značky zbavil, tak proto, že bedny, které vlastním, k sobě vyžadují přístrojě z úplně opačného zvukového spektra. V kombinaci s ML to bylo příliš mnoho nezáživnosti najednou.

Audionet, konkrétně VIP G2 se vyznačuje výrazně otevřenějším a světlejším zvukem s ohromným množstvím detailů a dynamikou. Nicméně jeho projev není "teplý" ve smyslu ML. K B&W matrix 800 je však výrazně lepším partnerem, než ML.

Oba dva přístroje jsem slyšel v přímém porovnání na bednách Audio Physic Caldera a i zde se mi VIP G2 jevil otevřenější a mému uchu přijatelnější, než 390S.

Ano, měl jsem ho chvíli v inzerci, protože jsem k němu přišel "jak slepý k houslím", výměnil jsem ho totiž za ML390S a to čistě z obchodních důvodů. Nicméně kvality tohoto playeru, zejména při přehrávání DVD a SACD mě přesvědčily natolik, že přibyly i PRE G2 a AMP II MAX.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

To Matrix:

Díky.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

borek

tak už je nám to jasnější, že?