Mediální centrum a knihovna s hudbou

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
radek77
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2013 18:39
Kontaktovat uživatele:

Mediální centrum a knihovna s hudbou

Příspěvek od radek77 »

Používáte někdo pro přehrávání hudby v media centru knihovnu?
Já jedu před XBMC, všechno v zásadě dobrý, akorát mám dost pakárnu se zatříděním některých CD. Pokud jsou to třeba kompilace nebo jsou tam spoluautoři, tak v knihovně se pak jejich jména objeví zvlášť.
Ono to nějakou logiku má, ale ve výsledku je to dost matoucí.
Řešením by bylo přetagovat konkrétní CD k obrazu svému, ale nevím jestli je to to správný řešení.

Perete se s tím taky?
Nezkoušeli jste někdo výrobu vlastních XML souborů pro lepší indexaci v knihovně?

Dík

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Mediální centrum a knihovna s hudbou

Příspěvek od Odar »

radek77 píše:Řešením by bylo přetagovat konkrétní CD k obrazu svému, ale nevím jestli je to to správný řešení.
Lenze ako? Namiesto %Artist_name% som kedysi skusal davat VA (= Various Artists), ale potom to nevie rozlisit last.fm pri scrobblingu. Jedine, co ma napada, tieto CD dat zvlast do adresara, tomu adresaru nastavit, aby ich nezaradoval do kniznice (nastavit Content = none) a pustat to ako subory.

radek77
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2013 18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální centrum a knihovna s hudbou

Příspěvek od radek77 »

Dělám to zatím obdobně, ale ani to není úplné řešení. Jsou CD, co nejsou vyloženě VA, ale přesto se špatně řadí.
Zjednodušeně, mám třeba CD s autorem "Nohavica", pak je ale CD "Nohavica & Kapela". Nebo horší případ, když jednu nebo dvě skladby zpívá host.
Řešením problému by mohlo být tagování pomocí externích souborů, např.
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=NFO_files/music

Mám tedy představu, že založím na disku složku "Nohavica", nahážu tam všechny CD, ať jsou jeho nebo kombinovaná, a pomocí toho XML bych přinutil last.fm nebo obdobnej scrapper, aby preferoval mojí volbu.
Tolik teorie, v praxi se mi to zatím nepodařilo :) Ale třeba dělám někde chybu.
U filmů a seriálů mám tenhle postup odzkoušenej a funguje perfektně.

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální centrum a knihovna s hudbou

Příspěvek od vomic »

já ručně upravuji Tag tak, že v něm nechám jako interpreta jen hlavní hvězdu ... takže například u CD Nohavica + hosté změním tag interpreta pouze na Jarek Nohavica
U alb se směsí změním tag interpreta na název alba, takže třeba album "romantik smes" má společný tag jméno interpreta Romantic smes a do název skladby změním na autor + název
ve finále tag vypadá
interpret: Romantic smes
album: Romantic smes
název skladby: Barbra Streisand - Guilty

není to košer, ale nemám pak v knihovně plno autorů třebas jen s jednou skladbou, úprava tagů nebyla žádný problém například mp3tag to umí vcelku automaticky aplikovat na celé album najednou

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti