OPPO 95 EU nebo Cambridge Audio Azur 751BD

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Teti
Kontaktovat uživatele:

Re: OPPO 95 EU nebo Cambridge Audio Azur 751BD

Příspěvek od Teti »

Urcite Oppo, jestli chces, tak ti muzu dat i recenze k obema pristrojum. Oppo ma lepsi zvuk.

araner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od araner »

Zkoušel jsem Oppo 95 a dost se mi líbilo, pak jsem ale poznal Azur 751 BD a zahořel láskou jen k němu. Oba přístroje jsou +/- srovnatelné, ale Azur podle mne hraje líp (hraju přes H/K AVR 355). Oppo je vybavenější (wi-fi, XLR) a jakoby univerzálnější (multiregion), ale podle mne tím pádem ve svých útrobách víc zatížené některými kompromisy. Azur má možná slabší konektivitu a nemá XLR a multiregion, ale to jsou pro mne méně podstatné věci. Zvukově se mi Azur líbí víc a především: podle posledních (cca 3/4 roku) reakcí některých uživatelů i prodejců se u Oppo začínají objevovat závady a servis nic moc (prý snad někde v Británii)... Že by čínské kořeny Oppo? CA je v tomto směru myslím mnohem spolehlivější. (Ale samozřejmě je to vše do značné míry věc individuální zkušenosti...)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Jak už jsme řešili před krátkým časem v topicu http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... BD#p117657 , nedávný update firmwaru CA 751BD vyřešil problém s přehrávání některých bluray disků. Jak jsem zjistil, vyřešil taky přehrávání některých BD ripů. Některé mkv soubory se v první minutě kously a už se to nerozeběhlo, musel jsem přístroj vypnout a mkv přehrát z PC. To už se neděje (zatím ;) ). Další zásadní věcí je nová položka v setupu v audio processingu- AV sync. Tady se dá nastavit +/- posun zvuku vůči obrazu. To mne dnes dosti rozhodilo při sledování koncertu, kdy bubeník bubnoval jindy než měl a to jsem to před časem (ještě před updatem) úpěnlivě seřizoval v receiveru. Nové defaultní nastavení v přístroji je zdá se změněné o zhruba 7msec oproti starému. Nicméně u filmu to člověk naprosto nezaregistruje. Tolik nové postřehy.... *jupi*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Tak máme na světě nový update firmwaru pro CA 751BD. Včera se mi to nabídlo k aktualizaci, tak to tu uvádeím pro ty, kteří nejsou trvale s přítrojem online. Poslední update způsobil problémy s formátem obrazu při přehrávání avi a mkv souborů z HDD, tak to zase opravili :shock: . No a pak jsou tam asi ještě dvě věci.
https://techsupport.cambridgeaudio.com/ ... are-Update

Odpovědět