optimalna CD mechanika na rippovanie na HDD

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
eLko
Kontaktovat uživatele:

optimalna CD mechanika na rippovanie na HDD

Příspěvek od eLko »

Bude ma cakat v dohladnej dobe presun mojej cd zbierky na hdd.
O metodu rippovania mi nejde. Ale chcem sa spytat,ci ma zmysel sa pozriet po nejakej kvalitnej externej cd mechanike. Ak ano akej?

Mam Apple MacBook Pro,kde je strbinova mechanika. Cize pripajal by som nejaku externu cez usb. Vdaka za nazory

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: optimalna CD mechanika na rippovanie na HDD

Příspěvek od Miero »

Ahoj, s tou externou este pockaj. Je dost mozne ze i pri pouziti internej strbinovej mechaniky dosiahnes perfektne vysledky.
Na internete existuje databaza AccurateRip, v ktorej sa nachadzaju nastavenia parametrov grabovania pre tisice roznych druhov CD/DVD/BR mechanik, s ktorymi sa da nacitat CD spravne. To sa zisti porovnanim tvojho ripu s ripmi ostatnych ludi, ktore sa na tej stranke taktiez zhromazduju.

Takze na spravne rippovanie s pomocou AccurateRip staci mat program, ktory tuto databazu podporuje. S nim ripnut niekolko beznych/neraritnych CD a zistit ci su 100% accurate a ak ano, tak veselo ripnut celu zbierku.

Viac na http://www.accuraterip.com/
Zoznam programov s podporou AccurateRip: http://www.accuraterip.com/software.htm

Odar

Příspěvek od Odar »

Osobne preferujem EAC. Nakolko si Apple-ista, pouzi hociktory soft z uvedenych na stranke (toto vyzera pouzitelne a zadarmo http://sbooth.org/Rip/#screenshots ).

Problem nastene vtedy, ked ripnes CD a nenajde k nemu ziadny zaznam v online databaze. Tu by som vedel s EAC pomoct - pouzival som ho roky a nedam nan dopustit. Tam je kontrola, ci dostal data na HDD 1:1, alebo nie. Bez ohladu na pouzitu mechaniku. S mechanikou by som to az tak nesilil - jedina vyhoda "lepsej" bude pri poskrabanych CD. Inak je to suma-fuk. Ak je to skopirovane 1:1 (CRC sucty z testovania a kopie sedia), mozes si byt isty, ze si na HDD dostal to, co si tam dostat chcel. Nic naviac a ani nic menej. O to ide.

Odar

Příspěvek od Odar »

A este som zabudol - najrychlejsi sposob by bol aspon vacsinu albumov stiahnut z internetu zo serioznych zdrojov (kde je pripojeny LOG z EAC a podobne . . . ).

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

p205,Odar

obaja mi citate myslienky :D
na Macu pouzivam samozrejme XLD uz dlhsiu dobu. Da sa to nastavit ako EAC v podstate. Vcetne accurate ripu.

No a popri ripovani som dnes tahal co sa len dalo z netu a kazdy album mal log,cize pohoda *2thumbsup*

Accurate rip ma aj tu strbinovu mechaniku v databaze,tak to nebudem sili teda ...

Odpovědět