Par otazok.

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
pajo
Kontaktovat uživatele:

Par otazok.

Příspěvek od pajo »

Mam tu par otazok pretoze nie som ziadny odbornik tak budem vdacny ak mi niekto odpovie.
Ak mam cdp ktory ma kvalitny D/A prevodnik eliminuje jitter ten prevodnik alebo kvalitna mechanika.
Ak prehravam z Blueray prehravaca, lacneho Philips, ale z jeho usb vstupu a prevediem to cez ten prevodnik v cdp je tam jitter vacsi alebo mensi ako keby som to priamo hnal do zosiku?
Cdp ma na vystupe nastalo 24/386 ako to pomaha nahravke 16/44.1?
Ked pripojim iny zdroj mozem nastavit aj na 24/192 a tusim aj 24/96 rozdiel som nejak nepostrehol pri mp3 320.
Ked budem mat nejaky prehravac ktory prehra hires nahravky tak by mi to mal ten moj prevodnik zobrat alebo sa mylim?

Odar

Re: Par otazok.

Příspěvek od Odar »

- jitter je podla mna primarne zalezitost hodin, ktore clockuju DAC, ale presnejsie by to popisali konstrukteri
- co sa tyka toho BluRay, to zalezi od toho, ako je tam spraveny transport, vseobecne sa na to odpovedat urcite neda - ten USB vstup byva ale v globale najhorsi (aspon na zaklade mojich skusenosti).
- ak sa nemylim, tak DAC ide interne na 384 kHz / 24 bit - ty tam posles 44,1/16, cize DACan to upsampluje. Mal som moznost vyskusat vplyv externych hodin na drahom CD prehravaci s word clock vstupom. CD prehravac mal 3 moznosti clockovania: 44.1, 88.2, 176.4. Pokial sme znasilnili hodinami clock na 44.1, tak to vobec "nehralo". Predpokladam, ze prave v tom pripade sa v pristorji vyradil upsampling. Najlepsie to hralo na 176.4 znasilnehe externymi hodinami.
- MP3 320 nie je podla mna kvalita nahravky, pri ktorej sa oplati cosi riesit, navyse zalezi aj od algoritmu upsamplovania . . . v neposlednom rade hra do karat aj samotna kvalita nahravky (mastering)
- nie len teoreticky, ale aj prakticky - jednoducho tam posles cez S/PDIF / AES/EBU signal v HiRes kvalite, ktoru podporuje DACan a hotovo

pajo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajo »

Dakujem za odpoved ja mam hires nahravky zatial len v PC takze neviem ako to mam pustit na mojej zostave. co je to za prpojenie S/PDIF / AES/EBU da sa nejako z NBuku?

Odar

Příspěvek od Odar »

S/PDIF je klasicky digitalny vystup - bud optika (TOSLINK), alebo koaxial.

pajo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajo »

JJ uz som to pozrel, proste potrebujem nejaky prehravac ktory ma na vystupe 24/192 z notebooku to asi nejde a asi by to bolo aj o nicom. Dakujem za odpoved. Este sa spytam mam CA azur 740c D/A wolfson myslis ze je to slusny cdp a aj ako prevodnik?

Odar

Příspěvek od Odar »

Ak nemas digitalny vystup, staci si kupit USB - S/PDIF konvertor http://headphones.cz/inshop/sluchatkove ... wo-rca.htm http://headphones.cz/inshop/sluchatkove ... wo-bnc.htm Sprava sa v systeme, ako zvukova karta.

Odpovědět