Pioneer N-70A

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Pioneer N-70A

Příspěvek od Petanek »

http://www.svetaudia.cz/recenze-pioneer ... reamer/100

Obrázek

Zajímavý produkt. Solidní provedení a slušná cena. Hraje DSD i z flash disku překvapivě. Jediná nevýhoda je, že nepodporuje DSD po síti. Možná vyřeší firmware a bude možné využít třeba NAS s MinimServerem nebo podobným softem.

MichalM
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2010 13:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od MichalM »

Zkoušel jste přehrávání FLAC 24/192 (příp. 24/96, 16/44 apod.) přes přední USB vstup (např. z flash disku) - funguje to v pořádku?

Valdes
Příspěvky: 60
Registrován: 17 dub 2008 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Valdes »

Ve studiu jsme zkoušeli přední i zadní vstup USB/A. Z flash disku přehrávají oba vstupy všechny formáty bez problémů, včetně DSD, což je velmi příjemným překvapením.
Valda
http://www.navratilaudio.cz

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Petanek »

FLAC, ALAC bez problému ... nad 192kHz jsem nepouštěl, protože žádný záznam nemám a hledat něco pro převzorkování na 384kHz mi přišlo zbytečné, protože takové záznamy se výjimkou DXD nevyskytují. Jak řekl Valdemar Navrátil, tak překvapivě funguje DSD z flash disku, také z předního USB portu. Obyčejně bývá přední port limitovaný na 44/16. Na Pioneeru fungují všechny porty jako USB 2.0 s podporou asynchronních přenosů.

ivandk
Příspěvky: 31
Registrován: 15 kvě 2013 23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od ivandk »

Slysel nekdo tento Pioneer v porovnani cenove blizkym Marantz 8005? Jake je srovnani, plusy minusy obou streameru? Diky za zkusenosti.

Rostulda
Příspěvky: 9
Registrován: 26 říj 2016 10:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Rostulda »

Zdravím
Taky se rozhoduji mezi těmato dvěma streamery , už někdo měl možnost porovnání.
Díky

Martin_AQ
Příspěvky: 134
Registrován: 12 čer 2008 11:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Martin_AQ »

Měl jsem doma na vyzkoušení N-70. Je to výborný stroj - bohužel ale musím potvrdit to, co zaznělo v recenzích např. v Polsku. Jako streamer, tedy s přenosem po drátě nebo wifi, je zvuk stejných nahrávek o něco horší, než při připojení přes USB, ať už jako médium, nebo propojení s ntb..Čím to je, nevím. Možná nemám správný highend ethernet:-). Ale zamrzelo to, protože je to fakt dělo-komfort ovládání je super.
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

Rostulda
Příspěvky: 9
Registrován: 26 říj 2016 10:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Rostulda »

Prozatím vlastním CD player SONY CDP-XE 220 *thumbs down* A MD Player SONY MDS-XE 530 , oba přístroje jsou z těch levnějších a docela by mě zajímalo jak moc kvalitatvní skok by Pioneer N-70A přinesl ? Půjde přes USB B připojit externí harddisk?,pak by ten méně kvalitní přenos přes drát a wifi nemusel tolik bolet.
Opět by mě zajímalo srovnání s Marantz 8005.

Ještě by mě hodně zajímala kvalita sluchátkového výstupu,mám malé dítě ,proto poslouchám dost často sluchátka.
Mám seinnheiser HD 595
AKG K 702
Kos Porta Pro ,ty chodí ale hlavně ven :)
Díky

zingali
Příspěvky: 144
Registrován: 23 úno 2016 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od zingali »

Pěkně zdravím, streamer mám cca 2 roky. Velmi brzy jsem zjistil, že některé soubory nepřehraje a spadne do resetu. Při záruční opravě (tímto také děkuji společnosti BaSys že opravu provedla, protože přístroj byl koupen z německého e-schopu) byla vyměněna základní deska a nahrán nový firmware. Resety se odstranit nepodařilo nejspíš i proto, že soubory obsahovaly chyby. Nedávno jsem změnil způsob přehrávání - z PC lan kabelem do pioneera. Chvíli trvalo než se to podařilo rozchodit, ale výsledek je velmi dobrý. Původní zapojení bylo jako domácí síť - z PC do switche, pak jeden kabel do wifi routeru, druhý do streamru. Pak jsem zkusil vyřadit switch - pioneer chvíli hledá hudební server, ale zvuk je výrazně lepší. Lepší než z usb + flash. A hlavně, přestaly resety a zobrazují se i obrázky které se z usb vstupů nenačítaly. Teď tedy poslouchám přes lan kabel zapojený z PC přímo do streameru. Toto zapojení je zvukově nejlepší ze všech možností které jsem zkoušel.

Martin_AQ
Příspěvky: 134
Registrován: 12 čer 2008 11:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Martin_AQ »

Já s ním žiju v pohodě. Z NASu Synology hraje přes kabel i DSD (což se nikde neuvadi), Spotify Connect v poho a po instalaci Bubble UPNP do mobilu v pohodě i Tidal (bez MQA). Ještě mi to nespadlo:). Je to dobrý stroj, se second hand cenou cena /výkon super.
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

zingali
Příspěvky: 144
Registrován: 23 úno 2016 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od zingali »

"Z NASU Synology" - to je na mě moc "pc latiny". Jestli to chápu správně - přes lan kabel přehrává i DSD, to souhlasí. Cena byla příjemná, cca 22 tis. se zárukou.

Martin_AQ
Příspěvky: 134
Registrován: 12 čer 2008 11:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Martin_AQ »

Ano, že to jede po kabelu ze síťového disku/serveru
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

zingali
Příspěvky: 144
Registrován: 23 úno 2016 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od zingali »

PC nemám moc rád, to zapojení pro mě dělal kamarád. Já jsem přispěl jen odstraněním switche což zvuku opravdu prospělo. Když jsem zkoumal. proč se pioneer dlouho připojuje k PC - mám serviio music server- zkusil jsem koupit kabel clicktronic a nechal ho překrimpovat na křížové zapojení. Toje prý na přímé propojení dvou PC lepší. Streamer hledá server pořád stejně, ale zlepšil se zvuk - má lepší rozlišení a je barevnější, což jako bývalý muzikant oceňuji.

koudy42
Příspěvky: 1608
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od koudy42 »

Neskutecne jak kabel se switchem zmeni digitalni transport :ugeek:.

zingali
Příspěvky: 144
Registrován: 23 úno 2016 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od zingali »

Jak jsem už uvedl, PC nemám rád a moc tomu nerozumím. Co jsem napsal platí, barvu a zvuk akustických nástrojů - hlavně trumpety - mám až příliš pod kůží. Tohle - šedej bezbarvej stejnozvuk mě u reprodukované hudby štve snad nejvíc. A trvalo mně dost dlouho než jsem se dopracoval k digitálnímu zdroji zvuku, který barvy rozlišuje. Jestli chcete vyvolat debat na téma vliv kabelů...lituji, toho se nezůčastním.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti