Profi Vintage studiové karty

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Vit
Kontaktovat uživatele:

Profi Vintage studiové karty

Příspěvek od Vit »

Ahojte,

nemá někdo z přítomných vlastní či zprostředkovanou zkušenost s dnes již "vintage" studiovými kartami tohoto ražení (založené na v podstatě shodných či podobných čipsetech):
Antex StudioCard Pro, SC2000, SC22 (tyto dvě jako by z oka vypadli LynxOne)
Digigram VX222, PCX11

Krom omezení 16bit/48Khz a WinXP (je i WDM driver, ten by šel možná nějak vlomit do Vista/7) vypadají jako velmi dobrý AES/EBU zdroj...
Obrázek

jarda_k_2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Profi Vintage studiové karty

Příspěvek od jarda_k_2005 »

Karty firmy Digigram se montovaly do pracovních stanic v českém rozhlase v letech 2002-4 a pravděpodobně tam slouží dodnes. Byly velmi drahé a měly velmi kvalitní audio výstup. Typy karet si již nepamatuji, vím pouze, že byly "dlouhé". Ovladače měly pro W2K.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

JJ, těch výrobců je více, zajímavý je téměř identický layout karty (ale ne úplně 100%). Tyhle co se vyskytují budou taky z vyřazených kompů z rádií...

Asi jednu na zkoušku koupím.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Tak Antex SC2000 je doma a vrčí. Je to ta karta z obrázku.

Nouzově propojeno VGA konektorem za 15 Kč, mikrofonním kabelem za 20 Kč a XLR za 40 Kč, horší to být nemůže, ale hraje to bezvadně. Odběreatelem AES/EBU je silně modifikovaný upsampler Behringer SRC2496 > buffalo.

Zatím nemám A/B porovnání s S/PDIF ostatními zvukovkami, dám vědět.

Jdu shánět VGA supru, mogami kábl a nějaký pěkný XLR samec.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Jak jsi s odstupem času spokojen ?

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Za ty peníze vynikající transport z PC. Zatím jsem se nedostal (uf) k výrobě pořádného mogami kabelu pro digitál, ale ve srovnání s optickým SP/DIF jakékoliv (byť otuněné) karty je tam slyšitelný posun, nevím jak lépe to nazvat než "zpevnění a zpřesnění", moc jsem nad tím nepřemýšlel, ale je to slyšitelné na první "přep". Výhodou je, že můžu krmit behringera jak optikou tak AES/EBU a jen přepínat výstup z Foobaru či čehokoliv jiného.

Nevýhodou je 44,1 (umí i 48) Khz/16-20bit a absence ASIO, krom toho je to ale super.

Pokud bych měl porovnání s něčím novějším, provedu, nebo k porovnání zašlu (třeba tobě - máš doma lynxe a XPčka), chce to ale externí dacan.

Ještě na ebayi jsou... koupěj, nebudou... *sunglases*

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Ahoj, jen informace k těmto vintage kartám, možná platná i trochu univerzálně pro WDM ovladače WinXP jiných starých karet - mně funguje bez problémů ve Windows 7 včetně nejnovějšího SP1.

I když nemá karta podporu ASIO, řeší to ASIO4ALL s podporou pro karty s WDM podporou. Pak lze nastavit volby pro bit-perfect přehrávání, rozdíl je opravdu slyšet.

http://www.head-fi.org/forum/thread/221 ... xplanation

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Moje zkušenost s Antex SC-2000 a AES/EBU jako transportem je velmi pozitivní. Analogovou sekci neumím posoudit, nepoužívám, asi to kdovíco nebude.

Nedávno jsem (po dvou letech ležení v šuplíku) realizoval výrobu kabelu AES/EBU Mogami Neglex s Neutrik zlaceným XLR a Supra DB15 koncovkou. Znatelný posun proti noname mikrofonnímu kabelu, ne den a noc, ale jakýsi patrný posun tam přeci jen je.

Transport směrem do masivně upraveného behringru s lampami jako výstupní sekcí z DACu.

Je to srovnatelné s bit-perfect Firewire transportem s DICE II čipsetem, což je zatím to nej co jsem já měl tu čest slyšet (mj. třeba používá Weiss v INT202 apod.).

Myslím, že za 50-100 USD je to vynikající volba pro transport z PC...

Odpovědět