Shanling CD-A10

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
TAB
Kontaktovat uživatele:

Shanling CD-A10

Příspěvek od TAB »

Je už to nějaký ten pátek co jsem podlehl kdy si čínské lampové revoluci kdy se tu vyrojila armáda přístrojů z číny jako Vincent, Shanling, Xindak a jiné super levné přístroje co nám měli ukázat jak se dá udělat levně analogový high-end...

V té době jsem řešil zdroj zvuku a nevěděl jsem co koupit. Měl jsem vyhlídnutou Regu Jupiter. Ta byla ale drahá v tu dobu. Pokud se nepletu asi nějakých 60.000Kč.
Začal jsem tedy shánět informace a poslouchat různé CD přehrávače. Nakonec abych to zkrátil mě napadlo zkusit jeden ze základních cd přehrávačů značky Shanling CD-A10.
Nový přístoj se tu dal koupit asi za 30.000Kč. Bytelné šasí z hliníku opracované CNC stroji, trafo zakrytované, zdroje pro digitální a analogovou část oddělené, 24bitový DAC s HDCD a převodníkem BB PCM1732, operáky BB a za nimi lampový výstup, mechanika Philips.
Na oko vše vypadalo dobře a když jsem zjistil cenu v čínské továrně a to pouhých 10.000Kč tak jsem si řekl není co řešit.

Když přístroj přišel domů tak opravdu vše vypadalo jak na obrázku. Po zapojení ale nějak mi neseděl zvuk. Jako by někdo přes bedny hodil deku. Absolutně žádný detail, prostor, dynamika no nic. Nedalo se to poslouchat, protože to bych se unudil k smrti. Nastala chvilka přemýšlení a pak už jsem šel pro šroubovák :D. Po prozkoumání a vykreslení schématu bylo jasno. Bez zásahu to CD hrát prostě nebude.A tak operáky byli odstraněny, čínské kondenzátory MKP na výstupu rovněž a byli nahrazeny excelentními Jensen paper oil. Pak došlo na úpravu lampového výstupu který fungoval jako buffer. Čínské lampy které nešly ničím nahradit jsem ponechal a nastavil do třídy A a tak aby zesilovaly signál z převodníku. Nakonec jsem provedl i pár úprav ve zdroji napájení..

Zvuk který nyní z toho leze je neskutečný. Těžko popsat. Je úderný, rychlí, čistý, jemný a prostorový. Baví mě to poslouchat. Má to jen jednu nevýhodu kterou už ale neodstraním. Tím je mírné sítové rušení v pozadí způsobené špatným návrhem desky. Vzhledem k tmou, že už nějakou dobu Cd player používám více jako cd transport tak mě to až tak nevadí.

Když to dnes zpětně hodnotím. Nic takového bych si už nikdy nekoupil. Hezký vzhled a i relativně kvalitní součástky ještě neznamenají, že to bude hrát.
Raději šetřit a pečlivě vybírat než vyhodit pár tisíc korun oknem...

Obrázek

Obrázek

Teti
Kontaktovat uživatele:

Re: Shanling CD-A10

Příspěvek od Teti »

Skvela prace!

Oni ty cinsky hovadka vetsinu lampovych CD prehravacu nebo zesilovacu pekne zmrsi.
Pouziji nejaky levny DAC a lampy jsou tam jenom pro paradu, nebo v lepsim pripade jako buffer.
Mechanicke provedeni maji ale super.

Premyslel jsi o XO s napajenim?

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Teti: jj přesně tak.. Zeptám se hloupě, co je to XO? Externí hodiny?

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

TAB píše:Teti: jj přesně tak.. Zeptám se hloupě, co je to XO? Externí hodiny?
JJ promin, blbe jsem to napsal. Ano. Planujes jeste nejake dalsi upgrady nebo na to prdis?

Premyslim, ze snad by se tam dalo upravit jeste napajeni, hodiny a treba tomu pridat vahu / utlumit vibrace?
Co tam je za mechaniku?
Naposledy upravil(a) Teti dne 25 říj 2012 18:03, celkem upraveno 1 x.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

jooo to znám :) Nepřemýšlel jsem o tom, protože to mám ve svém externím dacu.

Odpovědět