Shanling DAC-50

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
vision
Kontaktovat uživatele:

Shanling DAC-50

Příspěvek od vision »

Zdravím,
má někdo nějaké zkušenosti s tímto DA převodníkem?
Nebo alespoň jaký je váš názor?
Informace jsou zde: http://www.horizontrading.cz/horizontra ... ing-DAC-50

vision
Kontaktovat uživatele:

Re: Shanling DAC-50

Příspěvek od vision »

Tak jsem ten DAC koupil a zlepšení oproti mému dosavadnímu DACu Firestone nemůžu nějak zaznamenat. Ten Shanling stál 20tis. a Firestone 6tis. Přemýšlím, jestli má pro mne ten Shanling význam. Zbytečné jsou pro mne výstupy a vstupy, které má Shanling navíc, zbytečný je pro mne i resampling, toho docílím i v PC a navíc se mi zdá Shanling nečekaně hlučný. Třeba můj mini PC není slyšet vůbec. V podstatě ze všech mích hifi komponentů je ten Shanling nejhlučnější. Pokud bych ten Shanling vrátil, nevíte o nějakém podobném DACu do 20tis?

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

.
Naposledy upravil(a) petrL dne 28 lis 2011 12:55, celkem upraveno 1 x.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Když se tak ptáš, tak asi nemá. Slyšitelnost změny záleží také na kvalitě ostatních komponentů vč. kabelů. Rozdíl v ceně ale zhruba odpovídá okázalejší krabici Shanlingu... Jinak čína je výhodná spíš v nižší cenové kategorii, protože Číňan rychle míří vysoko, aniž by se víc naučil. Moc nechápu tu hlučnost. Vrčí mu trafo nebo šumí na výstupu?

vision
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vision »

Ta hlučnost, to není šum, to je bzučení-vrčení někde uvnitř. Při odstupu to není vůbec slyšet, ale když stojím u přístroje, slyšet to je. Jen mi připadá divné, že je to hlučnější než mini PC. Jinak ten Shanling dělá špičkové komponenty, nejde o žádný čína šunt.

Odar

Příspěvek od Odar »

vision píše:Ta hlučnost, to není šum, to je bzučení-vrčení někde uvnitř. Při odstupu to není vůbec slyšet, ale když stojím u přístroje, slyšet to je . . . Shanling dělá špičkové komponenty, nejde o žádný čína šunt.
Si to trosku odporuje, nie? *sunglases*

vision
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vision »

Nechápu, co máš konkrétně na mysli?

Odar

Příspěvek od Odar »

Pokial vo vnutri cosi bzuci, asi to nebude spickovy komponent nie? Ja mam len skatule "z kôlne" Tomasa T. a ked dam ucho na DAC / kukucky - DAC nesusti, nebrumi, kukucka nekuka :D A to je len zbuchane na kolene . . . len tolko som chcel ;)

hidefan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hidefan »

Teda ja ho mám, ale takové problémy neznám.Přístroj je tichý, při posclechu uchem na aluminiové krabici nevydává žádné rušivé pazvuky.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Od shanlinga mám cd player a nikdy více.. Jejich výstup z dacu je tak sprzněn až hrůza. Prostě čína.....

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

TAB píše:Od shanlinga mám cd player a nikdy více
Ani se nedivím,měl jsem možnost nakouknout pod pokličku.Cd mechanika na úrovni Sencoru za 800kč,kabeláž se tvářila draze,šasí masívní,železem nešetřili.Kupodivu desky plošných spojů na profesionální úrovni.Trochu hlučnější zdroj,asi špatná impregnace trafa.Celkový dojem zprvu dobrý,po rozebrání euforie pominuly :o

Odpovědět