SPaudio D1

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
SPaudio
Příspěvky: 86
Registrován: 01 bře 2011 12:25
Kontaktovat uživatele:

SPaudio D1

Příspěvek od SPaudio »

Rád bych zde představil novinku v našem portfoliu, referenční D/A převodník SPaudio D1.

Obrázek

Více informací na našich stránkách: SPaudio D1

Odkaz na recenzi na svetaudia.cz: Recenze SPaudio D1
SPaudio, CustomWorks

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 292
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od Sany »

Velmi pěkné zpracování, jako ostatně u všech vašich komponentů. Slibuji až budu okolnostmi donucen si nějaký převodník pořídit neunikne váš výrobek mému zájmu, prozatím si ovšem neustále kupuji CD na které mi můj Meitner bohatě stačí. Recenze taky nešetří chválou, takže jen tak dál. *palec* http://www.svetaudia.cz/recenze-spaudio ... vapeni/184

slayerss
Příspěvky: 172
Registrován: 22 zář 2011 23:40
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od slayerss »

Poslouchal jsem celou sestavu SPaudio, byla to lahůdka *thumbs up* .

Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 110
Registrován: 22 úno 2010 08:10
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio D1

Příspěvek od tomatsu »

Subjektivní recenze DACu SPaudio D1

Jelikož jsem se poohlížel po novém DACu do mé sestavy a zaujala mě tato recenze : http://www.svetaudia.cz/recenze-spaudio ... vapeni/184 , oslovil jsem p.Stranku zda-li by bylo možné si jej zapůjčit a poslechnout na své sestavě. Domluva proběhla velmi rychle, vstřícně a druhý den byl DAC u mě.
DAC v balíku byl velmi dobře zabalen. Balení obsahuje DAC, DO (http://www.customworks.cz/komponenty/dalkove-ovladani ) + kvalitně udělaný - stíněný napájecí kabel. Manuál mi poslal p. Stranka mailem.
Přečetl jsem si přehledně zpracovaný manuál, kde je i detailně popsáno nastavení SOX ve Foobaru a další možnosti nastavení DACu.
Zpracování DACu ( jak už bylo popsáno v recenzi p.Štefka ) je na vysoké úrovni - vše krásně lícuje - působí bytelným dojmem. Displej je bez problémů čitelný i z větší vzdálenosti. Menu DACu je přehledné a intuitivní. DO je potřeba spárovat s DACem - provede se volbou nastavení v menu. Opět vše bez problémů.
Po připojení k PC je potřeba nainstalovat ovladače, které jsou ke stažení na stránkách SPaudia. Instalace a spojení s DACem proběhlo bez problémů. Nastavil jsem si SOX atd ve Foobaru a nedočkavě pustil první FLAC.
Jako první jsem zkoušel D1 v roli předzesilovače a jeho výstup RCA šel rovnou do MF 550K. Po prvních pár tónech mě polil studený pot - úplně jiný zvuk, než na který jsem byl zvyklý. Takový mdlý - nevtahující - nudný. Jelikož byl pozdní večer a rodinka neměla v očích moc vstřícné pohledy a chuť poslouchat moje odrhovačky, vypnul jsem sestavu a s pocitem zmoklého psa jsem se pomalu ubíral do říše snů. Ale pak jsem si řekl : nene, tak to ne - dám D1 ještě před spánkem jednu - dvě -tři ... šance. Aspoň trochu toho tichého nočního poslechu. Zapl jsem opět při lampičce sestavu a jal se poslouchat. A přišlo další překvapení - nyní již pozitivní. I při malé hlasitosti bylo slyšet celé spektrum - od nízkých po vysoké frekvence. Dříve, jak s Bryston BDA-1 nebo Audia Flight CD TWO, tomu tak nebylo. Tam bylo vše tlačené nahoru a spodky tomu chyběly. Nálada se zlepšila a jelikož jsem měl celý druhý den volno na testování D1, šel jsem spát.
Již od rána jsem testoval D1 v roli předzesilovače. Poslouchal jsem vše co mi přišlo pod ruku - klávesnici. Od smutných tónů L. Mckennitt, přes pípající Kraftwerk, nezastavitelné Iron Maiden, zvuk kovových NIN .... prostě průstřel všemožnými žánry - nežánry. Se všemi si D1 poradil na 1čku.
Vokály nenesly takřka žádný nádech digitálnosti - zrna ( to mě velmi potěšilo ) . Výšky jemné - žádné vtíravé cink cink. O spodním pásmu se již zmiňoval opět p.Štefek - dobře kontrolované, pevné a nemázlé. Těžko říci, jestli jsou přifouklé a na efekt. Každopádně jejich úroveň neruší a dobře doplňuje - podkresluje zbytek pásma a dodává mu jako celku určitou soudržnost a dynamičnost.
První den poslechu byl za mnou a smíšené pocity z prvních tónů odvál vítr dobré nálady a spokojenosti. Za celý den poslechu jsem si nevšiml žádného krvácení z uší, čí případné nevolnosti a ani náznak potřeby vyskočit z okna se nedostavil.
Další dny probíhal poslech tu ve větší, tu v menší míře a spokojenost mě neopouštěla a bylo takřka rozhodnuto ve prospěch D1. Ale stále tu byla možnost zapojení DACu jako čistý DAC a využít na 100% jeho schopnosti přes pre-amp Audia Flight PRE - RCA - MF 550K. Tu jsem si nechal na víkend a pak i další dny ( v podstatě do dnes ). Rozdíly nejsou na první poslech hnedka patrné, skoro by se dalo říci minimální, možná až žádné. Ale po delším a delším poslechu vystupují charakterové vlastnosti D1 - detailnost, přehlednost prostorového rozvržení, dynamika - to vše v nenásilné, neunavující a uchu lahodící formě.
No a bylo rozhodnuto - D1 zůstal u mě. Za sebe jsem mu nemohl nic vytknout. Můj předchozí DAC Bryston BDA-1 s Casea Aquila nehrál špatně, ale D1 je přehrál ve všem.

Takže zkusím udělat nějaký souhrn D1

1 / Jeho podání zvuku je nenásilné - neohromí a to může vést k jeho přehlédnutí / opominutí
2 / Velmi dobré podání prostoru a lokalizace L/P - P/Z
3 / Spodní pásmo není schované v pozadí a přesto je dobře čitelné
4 / Střední pásmo nezní jako písek mezi zubama
5 / Vyšší pásmo je nenápadné, ale detailní a netrpí cinkavostí
6 / Velmi dobře technicky zpracované
7 / menu přístroje má hlavu a patu - velmi intuitivní

aby to nebylo nápadné, tak nějaké ty mušky na kráse ( a aby SPaudio neusnulo na vavřínech ):
1 / DAC by si zasloužil originální přepravní balení
2 / Malá chybka ve firmwaru - objeveno díky pa-kombinaci v menu :)
3 / Možný bych troch ohranil nějaké hrany DACu - třeba jen 0,5-1mm


Určitě v té záplavě písmen, číslic a znaků jsem opomenul něco zmínit, ale doufám, že to hlavní bylo zmíněno - D1 je velmi dobrý DAC a určitě si zaslouží pozornost. Né každému bude jeho podání zvuku sedět, ale dát mu šanci se projevit a ukázat své přednosti si určitě zaslouží.

Nakonec bych se i rád zmínil o komunikaci s p.Strankou - jedním slovem vynikající. Rychlé odezvy na mé otázky, doplnění infa atd atd. Ano, je to prodejce a chce prodat svůj výrobek. Ale myslím, že každý z nás jednal, nebo se setkal s různými druhy prodejců a jejich rozdílným přístupem. Nemám rád - ba dokonce nenávidím, když mě někdo i nenápadně do něčeho tlačí, což se v tomto případě nedělo. Za mě tedy si takto představuju komunikaci mezi prodejcem - zájemcem / kupujícím.

Z D1 mám opravdu radost nejen kvůli jeho zvukovým kvalitám, ale i že se v ČR našel další výrobce, jehož výrobky si rozhodně zaslouží pozornost každého "hifisty".

Děkuji že jste dočetli až sem.

Tom

Testovaná sestava :
CD Audia Flight CD TWO
pre-amp D1 - digital
pre-amp Audia Flight PRE - analog
konce MF 550K
repro VOBA VACT
filtrace Isotek NOVA
+ kabely Nordost, Tara-Labs, VDH, Kimber + neco DiY

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 292
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od Sany »

tomatsu: Výborně napsané, srozumitelně + pečlivě popsáno na čem se testovalo. *palec* (kdyby takových hifistů bylo víc, místo věčného hádání a zesměšňování)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1615
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od PavelDosko »

Vážení kolegové, něco málo osobních postřehů po necelém týdnu poslechu SPaudio D1 :

- SPaudio D1 přišlo výborně zabalené
- zapojení velmi jednoduché - pouze jsem nahrál XMOS ovladač, jinak jsem měl Foobar nastavený, SoX nepoužívám (u předešlého DAC to nemělo smysl, u D1 časem možná vyzkouším...)
- zvuk ... ZVUK ! nic mi tam neschází ani nepřebývá, z různých hodnocení jsem měl docela pocit, že mám čekat suchý nezáživný zvuk - opak je pravdou - ocitl jsem se na živém koncertu s dynamickým hlubokým rozlišeným hlasem, krásnými středy i výškami. A to tak, že napříč žánry - rock, prog rock, jazz i vážná hudba. Podmanivé podání prostoru jak předozadního tak pravolevého.

SPaudiu D1 sekunduje zesilovač Vincent SV 238Mk (signál XLR Vincent), bedny Aurum Cantus V8F, reprokabely SPaudio LC1 , filtrační jednotka Noble Audio, napájecí kabely Pangea AC9 2x (zeď - Noble Audio a Noble Audio - Vincent SV 238Mk) a SPaudio PC1 (mezi zesik a DAC, mimochodem tento s SPaudio dodávaný napájecí kabel se v mé sestavě jeví lepší než VDH Mainsstream hybrid). V cestě signálu USB mám zapojeny ještě "krabičky iFi (iUSB Purifier 2 a iUSB Power) - tyto přístroje iFi měly velký význam u bývalého DAC pro přenos USB, v sestavě s SPaudio D1 je jejich význam takřka neznatelný, je viděl že vstup USB je u SPaudio D1 dobře vyřešen. Pro klid duše je v setupu nechám. Rozměry poslechovky 12 x 6 m, bedny od zdi cca 3 metry.

Malé shrnutí - výborný výrobek jak po technické a designové stránce, ale především zvukově.

Musím zmínit tradičně velmi vstřícný postoj pana Stranky.

SPaudio
Příspěvky: 86
Registrován: 01 bře 2011 12:25
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio D1

Příspěvek od SPaudio »

Inovovali jsme náš referenční převodník SPaudio D1, nyní v jeho útrobách bije nejnovější čip ES9028PRO. Při té příležitosti jsme vylepšili i USB interface a D1 podporuje i Quad-DSD256.
Poslechové testy potvrdily kvality nového čipu. Zvuk je celkově relaxovanější a přirozenější.

Přijďte si poslechnout náš nový D1 k nám do studia
Obrázek

Více info na:
http://spaudio.cz/produkty/d1/
SPaudio, CustomWorks

SPaudio
Příspěvky: 86
Registrován: 01 bře 2011 12:25
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio D1

Příspěvek od SPaudio »

Náš referenční převodník SPaudio D1 jsme zapůjčili na otestování do hifi-voice. Recenzi si můžete přečíst zde:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... p-audio-d1
SPaudio, CustomWorks

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1615
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od PavelDosko »

pan Brezina to trefil presne tak jak to uz rok a pul posloucham

Zdeno1
Příspěvky: 473
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od Zdeno1 »

Fakt by mě zajímalo přímé srovnání s Lynxem, případně se Srollem, proběhlo už někdy nějaké?

Miero
Příspěvky: 1447
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od Miero »

PavelDosko, daval si upgradovat svoju D1 na ES9028PRO?

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1615
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od PavelDosko »

zatim ne, ted jsem to psal ve vedlejsim foru k D1, charakter zvuku se vsak radikalne nezmeni, na upgrade jsem s Pavlem domluveny, jen neni cas

Miero
Příspěvky: 1447
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od Miero »

myslim ze DA prevodnik bude stacit poslat postou ci kurierom :-)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1615
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SPaudio D1

Příspěvek od PavelDosko »

vsak posli

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host