Tip na DVD(případně už BD) mechaniku

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Tip na DVD(případně už BD) mechaniku

Příspěvek od hi-fi calvus »

Po cca třech týdnech zátěží mé 5 let staré Sony Nec Optiarc mechaniky v programu EAC se mi mechanika pokazila.
Začla hrozně vrčet, pokaždé, když do ní vložím jakoukoli placku.

Tak si budu muset koupit novou, má prosím někdo tip, který by byl vyhovující pro to nejlepší čtení ?
Potřebuji nagrabovat ještě dost placek do FLAC a chtěl bych pochopitelně něco dobrého.
Mechaniky do PC se dají dnes koupit již někde od 350kč, ale nemám přehled o těch nejlépe vyhovujících pro nás a na to se pochopitelně ptát třeba v alfě, nemůžu, protože pro tyhle lidi bude dobrý skoro vše.
Má někdo nějakou zkušenost s kvalitou jednotlivých mechanik a jejich precizním čtení?
Díky za případné názory a tipy.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na DVD(případně už BD) mechaniku

Příspěvek od noaid »

Napsal jsem o tom delší odpověď, ale spadl mi prohlížeč, a znovu se mi to psát celé nechce, tak jen krátce - sežeň si něco staršího (bazar, kámoš), nové mechaniky ripují záměrně moc pomalu max 0.5-2x, dle použité metody. Říká se tomu rip lock. Já mám z toho důvodu v pc mechaniky 2, BD LG a DVD Samsung. Obě palírny. Ta LG je jinak skvělá, nemohu si vynachválit, ale CD rip na ni je opruz.
Staré mechaniky budou mít jednou cenu zlata. Nebo je třeba do nových dát upravený firmware. To bych ale nedělal.

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hi-fi calvus »

Tak to mě mrzí noaide (myslím ten explorer :D )
Zrovna od tebe bych si rád něco k tomuto téma početl.
Prosím tě, nemůžeš se mi mrknnout alespoň semhle: http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... tr%9Een%E9
Zrovna zde jich pár je a za babku, jen nevím co si vybrat. Co se týče toho pomalého grabování, mám to nastaveno v EAC stejně na 4x a ono mi to jede na 1,2x. Pokud tam dám 8x tak mi to jde jednou tolik, což mi úplně stačí a jede to teda 2,4 rychlostně. Používám nastavení ze světu hardware (web) je to sice hodně pomalé, ale umí to dělat divy .
Nejdýl mi dělal Depeche Mode remaster z roku 2006 (původní první jejich placka z 1981, Speak & Spell) Dělal mi to tři dny a tři noci, :o
Jen tady to cd mě pěkně štvalo, bylo to těmi ochranami, to je klasika u EAC, jinak i když občas nachází chyby, tak jde většinou o nějakou tu hodku dvě navíc a to neřeším.

Prosímtě, mrkni na ty mechaniky v tom alfacompu, viz odkaz, co by jsi prosímtě vzal?
Moje zkušenosti byli nejlepší z mou první mechanikou od TEAC, jenže ty už nedělají, nebo je nevidím a pak jsem měl LG (to byla tragedie, odešla hned po záruce) teď jsem měl tu SONY NEC OPTIARC, ta vydržela cirka 5 let, teď začla vrčet jak hrom.
Sice jede ale já si koupím radši novou, nechci pak ty flacy dělat znova, chápeš, taky pro klid duše.
Jinak když už tě mám v tématu :D Prosímtě, existuje nějaký fígl, jak obejít ten gaples playback? Jedná se mi o ty FLACY čtené z HDD na OPPO95EU.
Už jsem o tom psal v jiném tématu,nejde s tím nějak vydrbat? Ty mezery mě občas pěkně ser..
Díky.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

1.S mechanikou ti víc neporadím, ta moje se už neprodává a ostatní neznám. Orientuj se dle stáří modelu a jestli výrobce udává, že je tichá při přehrávání, to většinou znamená, že má patrně zabudovaný rip lock. Nebo hledej takovou, pro kterou existuje upravený FW.

2.U HDD přes USB to obejdeš jen jediným flacem pro celé album.

Odpovědět