Velikost komprimovaných souborů

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
NANIGA
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2012 13:39
Kontaktovat uživatele:

Velikost komprimovaných souborů

Příspěvek od NANIGA »

Dobrý den.
Při konverzi WAV souboru o velikosti 2,4 GB programem EAC do souboru APE jsem zjistil, že program Monkey's Audio (v 4.11) který předmětnou konverzi v daném případě zajišťuje, soubor o takové velikosti nezkonvertuje. Pokusně jsem se dopátral toho, že maximální velikost WAV kterou program ještě převede je 2,0 GB.
Prosím o vysvětlení zda je to normální a zda i například formát Flac má podobné omezení.
Děkuji

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Velikost komprimovaných souborů

Příspěvek od Odar »

Neviem, ake obmedzenie ma APE, neviem, ci FLAC ma obmedzenie do 2 GB, ale najjednoduchsie, ako to zistis je, ze to vyskusas (pokial nechces studovat tony dokumentacie). Este by som skusil konverziu v inom programe (napr. Foobar2000), ci to nie je obmedzenie EAC (v spolupraci s APE).

NANIGA
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2012 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost komprimovaných souborů

Příspěvek od NANIGA »

Děkuji za odpověď.
Odzkoušel jsem to i bez prostřednictví EAC přímo programem Monkey's Audio a výsledek byl stejný pouze do 2 GB Wav. Protože jsem se o tom omezení ale nikde na netu nedočetl tak bych to chtěl potvrdit od někoho kdo tomu rozumí, že je to tak správně a hlavně proč tomu tak je. Vím třeba, že velikost souboru WAV je omezena 4 GB, ale o tom se na netu běžně dočteš.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Velikost komprimovaných souborů

Příspěvek od Odar »

Vsak to. Skusal som narychlo googlit, ake su obmedzena pre APE a FLAC, ale nic rozumne som nenasiel *fnuk*

NANIGA
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2012 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost komprimovaných souborů

Příspěvek od NANIGA »

Prosím, mohl by mi ještě někdo k tomuto problému něco sdělit. Na netu jsem hledal ale nic jsem nenašel.
Děkuji

Panzer
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2010 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost komprimovaných souborů

Příspěvek od Panzer »

Jsou to v podstate dva ruzne problemy:

Velikost WAV: standardne je velikost omezena na 4GB (velikost je definovana jako 32 bit integer). Spousta programu ho ale puziva jako signed (se znamenkem), i kdyz ve skutecnosti je podle definice unsigned - v tom pripade je to polovina, tzn. 2 GB. Domnivam se, ze v pripade APE pujde o tento problem - podle toho co jsem nasel, nepodporuje vstupni soubory nad 2GB. FLAC by mel umet na vstupu cist WAV do plnych 4GB.

Velikost vystupniho souboru pro FLAC. Pokud vim, FLAC build 1.2.1 pro Windows ma omezeni maximalni velikosti vystupniho souboru na 2GB, myslim kvuli pouzit stdlib knihovny, ktera standardne ma pouze 32 bit off_t v fseek funkci. Pro 64 btitovy fseek offset je potreba pouzit fseeko nebo fseek64, ale to je zalezitost pouz windows a vyvojarum se do toho zjevne nechce. Reseni je provest konverzi do flacu na jinem 64 bit systemu (Linux) - Nezkousel jsem to, ale FLAC >2GB by pak mel jit na windows prehrat.

Pozn: omezeni FAT32 na 4 GB (kde je jednoduche reseni - NTFS) nezminuji, protoze o to se podle popisu nejedna.
Pozn 2: Pro velke WAVy je idealni pouzit WAV64.
Navrhovane reseni: Zkusil bych tedy misto APE konvertovat do FLAC, 2.4 GB WAV by mel mit skoro jiste vystup mensi nez 2 GB, tzn. melo by to bezet i pod Windows...

Dej pak vedet, jak to dopadlo, zajimalo by me to... a doufam ze info alespon trochu pomuze :-)

NANIGA
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2012 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost komprimovaných souborů

Příspěvek od NANIGA »

Velmi děkuji za výklad k uvedené problematice.
Převedení z wavu (2,4 GB) do Flacu jsem zkoušel na třech programech. EAC, Foobar2000 a MediaCoder. Všechny tyto programy Wav do Flacu zkomprimovaly i když i zde se hranice 2 GB nějakým způsobem u programu EAC projevila. Komprimované Flac soubory z MediaCoderu a z Foobaru měly stejnou velikost oproti souboru z programu EAC, který byl o něco větší a navíc se po komprimaci zobrazila tabulka o mnoha řádcích kdy v každém řádku bylo uvedeno :
Warning: skipping unknown sub-chunk use keep foreign metadata to keep
A následovalo další upozornění : Externí kompresor navrátil chybu

Ale jak píši nahoře komprimace přesto proběhla i když soubor Flac byl o něco větší.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host