Výběr streameru/zdroje signálu okolo 20tis

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Gore
Kontaktovat uživatele:

Výběr streameru/zdroje signálu okolo 20tis

Příspěvek od Gore »

Přeji dobrý den všem.

Po výběru zesilovače + repro, jsem postaven před výběr jednoho z posledních článků (ten poslední bude gramec), tak že aktuálně hledám vhodnou variantu ,,zdroje signálu,,. Respektive toho, jak dopravit vybrané způsoby poslechu do zesilovače.

Preferované zdroje jsou Wi-Fi, USB a Bluetooth (ano, v rohu kde se krčí skupinka ,,audifils ultra,, vidím povytažená obočí a slyším, jak to v sále zašumělo 8-) ). Chtěl bych ale částečně držet krok s dobou a ponechat možnost i pro své ratolesti, které si svět zítřka bez telefonů již nedokáží představit.

I přesto že pro mne není snadné se v nepřeberném množství krabiček orientovat, vykrystalizovala moje snaha k finálnímu výběru a zároveň i dilematu/otázkám.

,,Levnější varianta,,:
Project Stream Box S2 Ultra
https://www.aq.cz/produkt/project-strea ... lver-uni-1
LINDEMANN Limetree BRIDGE
https://www.aq.cz/produkt/limetree-bridge

,,Dražší varianta,,:
Project Stream Box DS+
https://www.aq.cz/produkt/project-stream-box-ds-black-1
LINDEMANN Limetree NETWORK
https://www.aq.cz/produkt/lindemann-limetree-network

Tam kde není display mne poněkud děsí nutnost vždy používat PC nebo mobilní aplikace pro přehrávání (nevím, jak bych se v poslechu jinak orientoval).

Doplním, že vlastněný zesilovač je Arcam SA20 s vlastním DAC a na první dobrou se tak nabízel Arcam CDS50 - ale recenze tak nějak nic moc, CD nepreferuji (ačkoli vlastním), nemá bluetooth,...a tak nějak mám pocit, že velká část ceny je tvořena CD mechanikou na úkor ostatních komponentů.

Otázky:
1) Nejsem si jist, zda jsou následné uživatelské aplikace jaksi fixní nebo lze vždy využít i aplikace třetích stran?
2) Do jaké míry degradují/ovlivňují tyto extra krabičky výslednou podobu zvuku? (je mi jasné, že nějak ano. Ale spíš mne zajímá, zda je dopad tak velký, že je opět nutné vše půjčit a slyšet nebo se jedná spíše o drobné nuance.)
3) Má někdo zkušenost s výše uvedenými udělátky?
4) Jelikož má ten Arcam CDS50 alespoň wifi, zřejmě bych ve výsledku mohl obětovat Bluetooth. Nebyl by nakonec vhodnější variantou a to s ohledem na firemní příslušnost/nalazení?

Osobně se mi docela pozdává ten LINDEMANN Limetree NETWORK, ale jelikož se jedná v zásadě o novinku, tak nevím, zda s tím má někdo již zkušenost. O Pro-Ject mám již něco načteno i zde na foru.

Budu všem velice vděčný za případné odpovědi, ale i o celkový názor či jiná doporučení. Snad to není příliš obsáhlá problematika pro forum… *klanimse*

Vielen Dank und ein schönes neues Jahr *2thumbsup*

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru/zdroje signálu okolo 20tis

Příspěvek od tesarpa »

Pár komentářů, i když to asi nebude komplexní doporučení.
- Výhodou Arcamu je integrace se zesilovačem (12V trigger) - na zvuku to samozřejmě nic nemění, ale pohodlí je pohodlí. Jedním dálkáčem vypnu / zapnu vše. Má převodník Sabre ESS9038, takže žádné ořezávátko - ale neslyšel jsem.
- Pokud už máš DAC, tak by stačil ten Project Stream Box S2 Ultra. Podle recenzí má dobře vyřešené USB, to je základ. Softwarově je také docela komplexní, umí DLNA, Roon, Spotify, takže k ovládání lze použít celou řadu jiných aplikací. Pokud jste doma na Apple zařízeních (iPhone, iPad), tak umí také AirPlay, což je kvalitnější protokol než Bluetooth.
- Ovládání z aplikace na mobilu mi připadá spíš jako výhoda. Ve srovnání s "hloupým" dálkovým ovladačem nebo pár tlačítky na panelu zařízení je to úleva.
- Osobně jsem nicméně zastáncem řešení postavených na malých linuxových krabičkách, ať už Raspberry Pi, VIM apod. je to levné, kvalitní a hlavně velmi dobře softwarově upgradovatelné. Je na to několik systémů, které jsou buď zadarmo nebo skoro zadarmo. Kdo si nechce hrát se sestavením, může si koupit komplet box, viz např. https://allo.com/sparky-eu/usbridge-sig ... layer.html nebo třeba levnější https://allo.com/sparky-eu/digione-player.html. Operační systém se dá kdykoli přeinstalovat. Sám mám DigiOne Player a opravdu nemám pocit, že by to nějak zásadně limitovalo zvukovou kvalitu celého řetězce.
- Obecně si myslím, že velké rozdíly v kvalitě zvuku dělá napájení a pak obvody pro výstup na USB / SPDIF. Je naprosto běžné, že jeden DAC má různě kvalitně zvládnuté vstupy. Např. COAX hraje lépe než USB a naopak. A stejně je to i u Streamerů. Takže jde bohužel i o nalezení dobré kombinace. Osobně jsem trochu rezervovaný vůči USB, protože najít dobré řešení na USB vůbec není snadné ani levné. COAX (SPDIF) mi připadá taková větší jistota, že to bude fungovat uspokojivě. Ale třeba ten Project má speciálně odrušené USB vstupy.

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

Ahoj,měl jsem nějakou dobu RPI +Allo Digione z kterého jsem tahal signál koaxem do DAC Pro Ject RS.Za ty peníze dobrý streamer,ale nicméně jsem otestoval Pro Ject Streamer S2 Ultra a ten už u mne zůstal.Má skvěle ošetřený výstup USB a jelikož můj DAC má pro USB vstup a zvukově to je dál,tak nebylo co řešit.Takže já bych šel do Pro Ject Streamer S2 Ultra a k němu Pro-Ject Pre Box S2 Digital a není co řešit.Lindemanna neznám,bohužel.
Samozřejmě je zde i otázka ceny,kde si u PJ připlatíš za lepší zvuk.Ještě k Tvé druhé otázce ohledně software třetí strany.Tak u PJ to není problém,můžeš nainstalovat Moode audio.Jinak on ten Pro Ject jede na platformě RPI a používá upravené Volumio pro PJ.
Ještě mrkni na Bluesound node 2i. Taky ho někteří chválí,ale nemá výstup USB,jen Coax a já jsem ho bohužel neslyšel,takže nemám přímé porovnání s PJ.

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

Teď jsem ještě koukal na odkaz od Tesarpa na USB Bridge Allo Digione Signature.Docela by mě zajímalo,jak hraje :-) . Myslím si,že to nebude taky žádný průser.Osobně se mi produkty od Allo líbí,ale nicméně zvukově mi sedl právě Stream Box S2.

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Jenom taková poznámka. U toho Projectu je ve specifikacích napsáno: Bluetooth ( pro ovládání). Chápu to tak, že audio stream Project přes bluetooth nepodporuje. Možná Dekac bude vědět?

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

To Dekac: Usbridge signature bude po novém roce doma. Můžem pak porovnat. Oproti Projectu vyjde na cca 8 tis. Akorát není v základu wifi. Tu je možné doplnit přes usb port za cca 300 Kč.

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

Ahoj J. :-))) Bluetooth nepoužívám,vše ovládám přes Wifi a ani jsem po tom nepátral.Jinak na srovnání se těším.....a moc.

Gore
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gore »

,,tesarpa,, a ,,dekac,, - díky za postřehy a názory. Možná nakonec zvítězí ten Arcam. Přeci jen to k sobě tak nějak celkově asi sedí (+ pádný argument s jednotným ovládáním není zanedbatelný). Sice navíc CD mechanika bez užitku a obětuji Bluetooth, ale snad se to dorovná celkovou sladěností komponentů a možností konektivity třeba přes to WiFi.

Ještě jednou díky *palec*

Trinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinec »

To Dekac: prosím už jste zkoušeli porovnávat oba dva stremery? Zatím mám Rpi3 a Volumio do Pro-Ject Pre Box S2. Na Allo jsem se koukal, ale ta levná verze teď nikde není.
Dík

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

Zatím vzhledem k situaci která panuje jsme se k tomu nedostali.Zkusím zavolat JBajcimu a dám zde vědět.Taky mě to docela hodně zajímá.

Odpovědět