Wifi domáca sieť bez Internetu+ tablet +router

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
jimmi
Kontaktovat uživatele:

Wifi domáca sieť bez Internetu+ tablet +router

Příspěvek od jimmi »

Poradte ako vytvoriť Wifi sieť na komunikaciu ovládanie cez Tablet + router + počitač ale bez pripojenia na Internet.

Ak nechcem použivať na ovládanie internet a chcem na komunkaciu (len vyberať triediť pesničky v zozname image z HDD v počitači) a prehrávať z externého HDD a práve na ovládanie použiť tablet (Ipad mini AIR2 16GB)cez WIFI RouterMERCUSYS MW305R Wi-Fi Router, 300Mbps samozrejme treba ho dobre zaheslovať.Použitý počitač
https://www.asrock.com/microsite/Beebox/index.html +externý HDD WD 5TB.

V mini Asrock Beebox N3000-2x4GRam+HDD 120GB je Win10 , čo všetko treba použiť a nastaviť a aj povypínať.

Dá sa na to použiť ? https://www.mojandroid.sk/navod-ako-ovl ... e-desktop/

.....

Alebo niečo tu poznáte z praxe https://comuedu.ru/sk/android/remote-ac ... droid.html

.......

https://pojdeto.sk/blog/tipy-a-triky/na ... i-routera/

https://www.startitup.sk/ako-som-odstav ... internetu/

https://support.microsoft.com/sk-sk/hel ... wifi-icons
Naposledy upravil(a) jimmi dne 14 čer 2018 10:30, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Wifi domáca sieť bez Internetu+ tablet +router

Příspěvek od PavelDosko »

uplne te otazce nerozumim ... co bude vystupnim zvukovym zarizenim ?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Z minipočitača z výstupu USB 2.0 cez kábel do DAC pojdu data a teda potom do zosilnovača a reprosustav hudba.
Poprípade cez HDMI do TV obraz aj zvuk filmy ale prvoradé su len data cez USB 2.0 teda prehrávanie hudby.
Na prehrávanie hudby je program JRiver 20 (...24) a na filmy VLC.

Image z externého HDD je vytvorené v JRiver 20 programe na prehrávanie Flac atd.(časom...verzia 24 a viacej)

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Teraz mám 5m HDMI káblom prepojený klasický monitor čo je položenený pri kresle kde počuvam + to ovládam cez WIFI bezdrotovu myš a klavestnicu.

Chcem ale použiť na to ten tablet Ipad mini AIR2 16GB.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Jestli tomu správně rozumím, tak prostě chceš ovládat počítač, na kterém běží JRMC a VLC.
JRMC se dá ovládat pomocí aplikací https://wiki.jriver.com/index.php/Remotes

Já používal Gizmo, protože jsem na Androidu, a fungovalo to dobře minimálně pro ovládání přehrávaní hudby, video jsem ani nezkoušel, ale asi není důvod, proč by to nemělo fungovat. Připojení k internetu není potřeba.
Pro Apple je JRemote http://www.jremote.com/.

S ovládáním VLC nemám zkušenost - nech si vygooglit "VLC remote control", dostaneš potřebné odkazy. Jinak celkem nevidím důvod, proč i pro přehrávání videa nepoužít JRMC, ale to už musíš vědět ty :)

Tohle je trochu off-topic, ale osobně mám nejlepší zkušenost s aplikací Yatse pro ovládání media centra KODI. Naopak nejhorší skušenost mám s aplikacemi, které fungují na jako "vzdálená plocha" - typicky se to podělalo, jakmile jsem spustil video.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dtto FS, jen si musis najit ty aplikace na tablet pod iOS

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Dakujem.

A má teda niekdo prakticku skusenosť pod Win.10 ako to Wifi cez router + tablet iPad funguje, či je to spolahlivé atd.

Prehrávanie pojde cez káble takže to by blbnuť nemalo len to ovládanie aby bolo bezdrotové. 8-)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

kdyz ti pujde wifi tak to pojede, jak byt pokryjes s tim wifi routerem za 3 stovky nevim, ale to uz mas urcite vyzkousene

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

8-) Nemám , chcem ho ešte len kupiť. Ani ten iPad mini AIR2 16GB nepoznám to mi známi starší ponuka.
U mna bezdrotový je len mobil a pes. :D
Preto sa na to pýtam o radu a napísal som aj aký minipočítač aj soft tam je.
:D

Odar

Příspěvek od Odar »

PavelDosko píše:
14 čer 2018 12:51
jak byt pokryjes s tim wifi routerem za 3 stovky nevim, ale to uz mas urcite vyzkousene
Vymeni v nom poistky *sunglases*

Ale k teme.

Ak chces docielit, aby si nemal cez wifi pristup do sveta (na internet), mozes to zakazat pre tuto siet (resp. podsiet) vo firewall. Uplne idealny scenar je kupit si router, ktory umoznuje vytvorit virtualnu wifi siet pre wifi interface. Jednu wifi siet mozes pouzivat normalne (cize budes mat pristup aj von), dalsiu si vytvoris virtualnu s inym sietovym rozsahom a tu mozes pouzivat len vo vlastnej vnutornej sieti.

Alebo najjednoduchsie riesenie - odpojit "kabel z internetu" z routera.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Ja nemám internet napojený do toho minipočitača a ani ho tam nikdy nechcem. Preto sa pýtam na Wifi sieť a ovládanie a ostatné veci okolo.

Chcem len použiť tablet na ovládane bezdrotové ako píšem.Takže stačí mi na to tento router MERCUSYS MW305R + tablet iPad mini AIR2 16GB ? Možem aj iný router poprípade tablet kupiť.

Má niekdo niečo podobné už vyskušané, vie konkretne poradiť?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

A má teda niekdo prakticku skusenosť pod Win.10 ako to Wifi cez router + tablet iPad funguje, či je to spolahlivé atd.
Vidím, že se v tom trochu "plácáš", tak sem dám pár informací, které to snad vyjasní:

"Vzdálená plocha (remote desktop)" je způsob ovládání počítače prostřednictvím jiného zařízení (chytrý mobil, tablet). Funguje to tak, že si do mobilu či tabletu nahraješ aplikaci, která se umí připojit na vzdálenou plochu. Pak můžeš pomocí tabletu ovládat PC jako bys u něj přímo seděl. Jinými slovy, toto propojení nemá nic společného s tím, jaké media centrum na PC použiješ.
... ale nebudeme to dále pitvat, protože si myslím, že to není potřebná (aspoň mně se neosvědčila, problémy se stabilitou, mizející obraz při zapnutí přehrávaní, malá plocha) technologie pro tvúj účel (nepotřebuješ ovládání PC v plném rozsahu, ale jen ovládání vybraných aplikací - ve tvém případě JRiver a možná VLC).

"Vzdáleně řízení aplikace (remote control)" je vlastností konkrétní aplikace a nemá v podstatě nic společného s operačním systémem, ve kterém ta aplikace běží.
JRiver media centrum i VLC jsou zrovna aplikace, ve kterých je naprogramovaná podpora pro jejich ovládání prostřednictvím aplikace běžící na jiném zařízení (tablet, mobil).
Media centrum na PC (JRMC) má vytvořen vlastní komunikační protokol, kterém "rozumí" - představ si to jako dálkové ovládání, akorát se signál k aplikaci nedostane přes infračervený paprsek, ale prostřednitvím datové komunikace v síti (WiFi, Ethernet). No a roli dálkového ovladače zastupuje nějaká aplikace na mobilu či tabletu.

To, jak se vzdálené řízení aplikace uživatelsky přítulné záleží na obou aplikacích:
1. Na samotném media centru (JRMC) - jaké všechny akce vůbec podporuje a jak je stabilní
2. Na ovládací aplikaci, kterou si nahraješ do tabletu či mobilu - a opět zase záleží, jaké všechny akce bude umět podporovat (ne nutně vše, čemu rozumí media centrum, musí být implementováno do samotného ovladače) a jak bude stabilní.

Takže moje odpověď na tvou otázku je polovičatá:
ad 1) Ano, mám zkušenost s tím, že ovládání JRMC (verze 18) fungovalo na straně samotného JRMC velmi dobře.
ad 2) Má zkušenost s aplikací pro Android jménem GIZMO a ta fungovala taky dobře. IOS (Apple a spol) nepoužívám, takže nevím, jak je dobrá aplikace JREMOTE.

Pokud váháš, zda se do toho pustit, pak radím, neváhej. Když pouštíš filmy, tak má i celkem smysl, že koukáš na obrazovku, v ruce bezdrátovou klávesnici s touchpadem a ovládáš přímo počítač, ze kterého se video přehrává (Já se dívám na Netflix a k tomu žádná aplikace není, takže stejně nic jiného nezbývá). Ovšem při pouštění hudby nechci televizi ani zapínat, stačí mi mobil s jednoduchou aplikací a někde v rohu běžící počítač (v angličtině se používá pojem "headless computer").

PS: Pokud máš chytrý mobil, tak ani tablet nepotřebuješ.

Odar

Příspěvek od Odar »

jimmi --> Odpoved si dostal. Tam nie je co skusat, ci to funguje. Ono to funguje. Ja nemam cas studovat, co ten tvoj router MERCUSYS MW305R dokaze a co nie. Jednoducho to musis nakonfigurovat tak, aby ti sla iba vnutorna siet. Nic viac, nic menej. Ak to nevies spravit, odporucam ti zavolat si odbornika, ktory ti to pozapaja a nakonfiguruje. Treba aj cosi o tom vediet.

Odpovědět