zvuk z PC do AVR

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
maslik
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2012 12:17
Kontaktovat uživatele:

zvuk z PC do AVR

Příspěvek od maslik »

Zdravim,

resim jak vytahnout zvuk z PC. Je nekolik moznosti pres zvukovou kartu - optika, coax, cinch... Tahnout to primo nebo nejdrive do DACu. Zvukovek je spousta od komercnich az po ciste hudebnich. Ale je tu i dalsi zpusob, a to pripojeni (pokud to AVR podporuje) skrze USB. Z PC tece signal 48 kHz a AVR je nastaven jako zvukova karta. A otazkou je, jaky zpusob zvolit?! Mate s timto zkusenosti ci nejaky postreh? Diky za kazdou reakci

pudil
Příspěvky: 9
Registrován: 25 dub 2011 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk z PC do AVR

Příspěvek od pudil »

Ahoj,stalo za to vedet, jaky je receiver a zbytek sestavy, at nevymyslime reseni ktere bude v neadekvatni cenove hladine. PC je stolni nebo notebook?

Jak v praci tak doma prehravam hubu z digitalniho zdroje, doma pres Pioneer N50 + Marantz 15S1, v praci mam hudbu vyvedenou z PC do Musiland Monitor a odtud uz analogove do receiveru (Yamaha A1). Hodne zalezi i na Tve predstave o cene, moznosti je fakt cela fura. Zkus to trochu upresnit.

maslik
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2012 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk z PC do AVR

Příspěvek od maslik »

Mám následující sestavu:

Pioneer AX10ai + DV-989avi
Kex XQ 40 + doplním o zbytek setu na 5.1, kabeláž cardas cross...

Chci k tomu udělat HTPC, s tímto základem:
ASRock B75 PRO3-M
Intel Pentium G2020 BOX
Kingston HyperX Genesis 2GB 1600MHz

- pojede to na windowsech + XBMC

A chci z toho nějak kvalitně vytáhnout zvuk jak pro stereo, tak i pro DD a DTS (5.1)

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk z PC do AVR

Příspěvek od Audio »

Zdravím,taky mám Poineer AX 10 Ai(není to AVR,ale multik.zesilovač),v drtivé většině jedu z PC do USB v zes.Klasicky zes. jako zvuková karta,no USB je verze audio class 1.1(do 48kHz),takže je starší,ale zes. má celkem dobrý DAC(BB PCM 1704+DF 1706 pro každý kanál),upsampling jde vypínat atd.Se zvukem jsem spokojený(nehodnotím jednotlivé nahrávky).Ovšem hraju pouze stereo,takže k multi kanálu nemůžu kometovat.Asi bude důležité co máš v PC nainstalované.Ten přehrávač propoj přes i LINK a máš to.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zvuk z PC do AVR

Příspěvek od drfish »

Já jsem propojen optikou ze zvukovky přímo do receiveru. Občas ale využívám i USB vstup v přehrávači CA AZUR. Obojí na hudbu funguje poměrně dobře. U PC záleží asi dost na mediaplayeru v PC a kartě. Myslím, že jsme to už trošku probírali zde: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... ve#p100623
Já bych po zkušenostech, kterými jsem prošel, nechával PC zpracovávat co nejmíň informací. Taky jsem chtěl stavět mediální PC a nakonec to vyřešil přenosný HDD a CA Azur751. Takže to teď mám tak, že si všechno potřebné zpracuji, pojmenuji, natitulkuji na PC a pak pustím na AZURU. Není s tím téměř žádná práce navíc a kvalita filmové produkce stoupla o x tříd oproti PC *hura* . Nemám ovšem nejnověji vybavené PC (asi to bude tím), určitě jsou lepší grafické a zvukové karty, které to umí třeba stejně jak ty nejlepší stolní mašinky, kdo ví. ;)

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zvuk z PC do AVR

Příspěvek od drfish »

Maslik: Teď jsem si přečetl tvé starší příspěvky jinde a je jasné, že můj příspěvek už je vlastně skoro celý *offtopic* za což se omlouvám. :oops:

maslik
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2012 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk z PC do AVR

Příspěvek od maslik »

Audio píše:Zdravím,taky mám Poineer AX 10 Ai(není to AVR,ale multik.zesilovač),v drtivé většině jedu z PC do USB v zes.Klasicky zes. jako zvuková karta,no USB je verze audio class 1.1(do 48kHz),takže je starší,ale zes. má celkem dobrý DAC(BB PCM 1704+DF 1706 pro každý kanál),upsampling jde vypínat atd.Se zvukem jsem spokojený(nehodnotím jednotlivé nahrávky).Ovšem hraju pouze stereo,takže k multi kanálu nemůžu kometovat.Asi bude důležité co máš v PC nainstalované.Ten přehrávač propoj přes i LINK a máš to.
Myslíš propojení PC s Piňdouem přes iLINK?? Jak?

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk z PC do AVR

Příspěvek od Audio »

maslik píše:
Audio píše:Zdravím,taky mám Poineer AX 10 Ai(není to AVR,ale multik.zesilovač),v drtivé většině jedu z PC do USB v zes.Klasicky zes. jako zvuková karta,no USB je verze audio class 1.1(do 48kHz),takže je starší,ale zes. má celkem dobrý DAC(BB PCM 1704+DF 1706 pro každý kanál),upsampling jde vypínat atd.Se zvukem jsem spokojený(nehodnotím jednotlivé nahrávky).Ovšem hraju pouze stereo,takže k multi kanálu nemůžu kometovat.Asi bude důležité co máš v PC nainstalované.Ten přehrávač propoj přes i LINK a máš to.
Myslíš propojení PC s Piňdouem přes iLINK?? Jak?
No,to bylo tak mimochodem poznámka týkající se pro propojení přehrávače se zesilovačem,když si uvedl typ zdroje na placky.
Jinak platí výše uvedené.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host