Asi to nemá cenu, že?

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 1032
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Asi to nemá cenu, že?

Příspěvek od Zdeny »

Objevila se nabídka na reprosoustavy, které jsou DIY a tudíž relativně levné na to, co obsahují za měnič? Esotar T330D. Jako bunus 17WXXXX od Dynaudia. A to vše v hezky vypadající ozvučnici.
Jelikož mám zvuk Esotaru hodně rád, uvažoval jsem nad tím, že bych u svých BW Matrix 801mkII "vyhodil" středovýškovou sekci a tu nahradil právě zmíněnou soustavou od DA. Vím, že by to znamenalo řešit elektronickou výhybku (asi by to bylo jako bi.amping s tím, že pasivní výhybka basové sekce BW by zůstala a na ni by se muselo eketronickou výhybkou navázat středovýškové pásmo s tím, že by zase zůstala pasivní výhybkla mezi výškami a středy). Jelikož BW mají impedanci 8ohm, bylo by aktivní řešení nutné, jelikož DA mají 4ohmy.
Jako zesilovač pro středovýškovou sekci bych asi zvolil mosfetové DPA (386 SSEE), na spodek Bryston 4B-SST (ten nyní používám na BW 801).

Můj dotaz zní: je to úplná fantasmagorie a nebo by z toho mohlo něco nakonec být? ptám se opravdu proto, že měl silně láká ten Esotar 330D a na dnešní dobu je možná zvuk kevlarového středáku a hiníkového výškáče u BW poněkdu zasotalý, i když nehraje pšatně .

Zkusme o tom podiskutovat? Peníze monentálně neřešmě, zkusme jen technické aspekty ano či ne.

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi to nemá cenu, že?

Příspěvek od bubuxin »

Prečo nie? Aspoň vyskúšať by to šlo. Na Matrixoch nechať hrať iba basák a Dynaudio by hralo celé pásmo. Fakt že Matrix má 8 ohmov a Dynaudio 4 pri pasívnom rišení nehrá rolu. Aj tak by sa muselo siahnuť na výhybku ako celok. Takže aktív, ako píšeš by bol vhodnejší.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host