Asi to nemá cenu, že?

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Asi to nemá cenu, že?

Příspěvek od Zdeny »

Objevila se nabídka na reprosoustavy, které jsou DIY a tudíž relativně levné na to, co obsahují za měnič - Esotar T330D. Jako bunus 17WXXXX od Dynaudia. A to vše v hezky vypadající ozvučnici.
Jelikož mám zvuk Esotaru hodně rád, uvažoval jsem nad tím, že bych u svých BW Matrix 801mkII "vyhodil" středovýškovou sekci a tu nahradil právě zmíněnou soustavou od DA. Vím, že by to znamenalo řešit elektronickou výhybku (asi by to bylo jako bi.amping s tím, že pasivní výhybka basové sekce BW by zůstala a na ni by se muselo eketronickou výhybkou navázat středovýškové pásmo s tím, že by zase zůstala pasivní výhybkla mezi výškami a středy). Jelikož BW mají impedanci 8ohm, bylo by aktivní řešení nutné, jelikož DA mají 4ohmy.
Jako zesilovač pro středovýškovou sekci bych asi zvolil mosfetové DPA (386 SSEE), na spodek Bryston 4B-SST (ten nyní používám na BW 801).

Můj dotaz zní: je to úplná fantasmagorie a nebo by z toho mohlo něco nakonec být? ptám se opravdu proto, že měl silně láká ten Esotar 330D a na dnešní dobu je možná zvuk kevlarového středáku a hiníkového výškáče u BW poněkdu zasotalý, i když nehraje pšatně .

Zkusme o tom podiskutovat? Peníze monentálně neřešmě, zkusme jen technické aspekty ano či ne.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi to nemá cenu, že?

Příspěvek od Aleska »

Zdeny, mám obavu, že by nejen vznikl "kočkopes", ale hlavně by bylo škoda těch nádherných B&W Matrixů 801mk2 a to i přesto, že by nedošlo k jejich poškození. Prostě byla by škoda, aby z nich hrála jenom 1/2, když u jiného by byly vítané celé.
Je-li pro tvé ucho kombinace Esotaru T330D a 17WXXXX natolik vábná že po té DIY reprobedně toužíš, raději bych ji potom kombinoval se dvěma suby - a mohou být opět DIY, nemusí být nutně tovární. I když jdu v budování svých nových reprobeden úplně odlišným směrem, dokáži si představit i takovouto kombinaci ve své (i tvé) poslechovce
Obrázek, viz. Serious Sub
A svázání špičkové DIY budky s uzavřenými subwoofery nemusí být provedeno pomocí Velodyne SMS-1 jak je v originále (mono), ale pomocí špičkové DIY stereo dvoupásmové výhybky (i když ta možnost EQ také není od věci).

Odpovědět