DIY audio na YouTube

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY audio na YouTube

Příspěvek od Analogservis »

Já už jsem celkom asi zapomněl jak má vypadat Hi-Fi :D Bože můj :) :)

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

V kuchyni, do detskej, v pracovni ... si to viem predstaviť. Nemôžeš mať všade 2 m bedne
a také FM rádio ti na HiFi bude hrať úplne na hovno.

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

tak ted jste mi to vysvětlil :) A já myslel,že jsme na hifi foru a ne v TV pořadu Rady ptáka loskutáka . A tohle bude hrát jenom skoro na hov..:D Asi takhle.. kdybych chtěl poslouchat jako kulisu FM rádio v kuchyni tak koupím za pár šupů nějaký mikrosystém a nebudu boha moj blbnout s hrníčkama :D

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

A prečo nie. Niekoho to baví si aj niečo spraviť len tak pre radosť. Ja som zbastlil akurát tak rádio do dielne
z nevyužitého cetrálneho reproduktora z bývalého DK a autorádia. A toto vlákno nie je o High Ende.
Obrázek

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Není důležitá jestli je to Hi-Fi nebo High-End. Ale když už něco někdo tvoří tak by to mělo za to stát. A jsme v Hi-Fi sekci ne průser sekci kde lidé řeší rovnák na vohejbák. Vy jste asi nezažil dobu skutečného bastlení kdy se třeba v časopise AR objevovali články od Sýkory, Macury,a jiných konstruktérů ale i fanoušků a mělo to hlavu i patu! Třeba stavebnice se Seas reproduktorama, které se prodávali v JJJ-Sat & Besie, různé konstrukce zesilovačů a to nejen DPA. To byla doba DIY!

Ne takové to hovadiny. Ach jo.

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

Ja si tú dobu pamätám dobre (som ročník 67), ale elekriky som sa vždy tak trochu bál a nikdy som ju poriadne nepochopil.
Starší brat zostrojil RC vysielačku, el.gitaru, zosilňovač aj nejaké 3p bedne s 12 palcovým basákom
z návodov na Amatérskom rádiu. Ja som mu pri tom pomáhal navíjať trafá, leptal plošáky ...
Práve že dnes je doba, keď všetci už len nakupujú a mladým sa už nechce nič spraviť.
DIY vymiera, tak ako aj modelárstvo, ktorému sa venujem ja.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Já si naprosto vážím lidí , kteří diy umí perfektně vypracovat k dokonalosti. Ať je to jen hifi, nebo hig end. Nic není průser, každý to má jinak. A to stojí za to.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax »

Nebo kabel, ze.. hihi. Ja si jich vazim taky. *2thumbsup*

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Jo i kabel umí mnozí udělat Diy lépe jak originál. A to za desetinu ceny. Mám ho doma.

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Tak když jsi byl tak aktivní a prožil jsi takovou dobu tak nevím proč sem dáváš reproduktory z hrníčku. No nic to nemá cenu.
Fakt je jiná doba, dnes i v ČR je umění když někdo dá do hrnku od kafe reproduktor nedej bože si uplete kabel.

To mi připomíná západ. Konkrétně když jsem pracoval v Norsku. Přišel jeden norský dělník, udělal futra. Přišel druhý a ten do nich nasadil dveře, pak třetí borec a ten našrouboval kliku. Tomu říkám specializace :D Pak tam byl Čech ten udělal komplet elektroinstalaci, vymaloval a protože pokladač si zlomil hnátu či co tak našinec zaskočil a vedle v místnosti položil i dlažbu :D

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Na youtube jsou toho mraky :) Vždy mě fascinovala videa, jak někdo zvuk své opravdu slušné sestavy prezentuje nahrávkou z mobilu na youtube...

Ale je i jiný druh extremismu... je tohle ještě DIY? :

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

Ten správny "vinylový" zvuk z iPhone

Odpovědět